Що спочатку класти ламінат чи клеїти шпалери?

Більшість наших громадян, підтримуючи порядок у своїх квартирах, періодично роблять у них ремонт. Хтось ставиться до цієї справи з більшим ентузіазмом, а для когось відновлення квартири перетворюється в справжнє випробування з безліччю часом важко розв’язуваних питань.

От, приміром, один з них: що спочатку класти ламінат чи  клеїти шпалери? Здавалося  б просте питання, але все-таки постараємося розв’язати проблему, розібравшись у будівельних якостях цих матеріалів.

ламінат чи шпалери

Спочатку варто з’ясувати їхню структуру й склад. Відносно шпалер зробити це буде простіше, тому що їхня основа являє собою спеціальний вид паперу, що відрізняється своїми властивостями й часом, як у випадку зі шпалерами що миються, покритими спеціальної захисною плівкою. Ламінат є матеріалом, що мають більш складну структуру. До його складу входить чотири шари: деревний матеріал, шар спеціального паперу, плівка зі смоли, а також декоративний шар. При доборі матеріалу варто враховувати не тільки його якість, але й підібрати їх правильно по кольору і тоді ремонт додасть вашому будинку затишок і свій особливий стиль.

Проводячи ремонт, слід дотримуватися черговості робіт. Природно для укладання ламінату буде потрібно значно більше зусиль, а виходить, що починати варто саме з нього.

А от проблем з поклейкою обоїв (шпалер), швидше за все не виникне, адже тільки здається, що це довгий і досить трудомісткий процес. Насправді впоратися з ним під силу двом людям. Усього лише за кілька годин у такий спосіб можна обклеїти двокімнатну квартиру. Куди більше часу піде на вирівнювання поверхні стін та  інші підготовчі роботи. Знадобиться чимало часу й на підготовку підлоги під ламінат.

 Слід також ураховувати термін служби цих матеріалів. Шпалери ми звикли міняти досить часто, не чекаючи, коли вони втратять свій зовнішній вигляд. А от ламінат може прослужити набагато більший строк, який найчастіше становить десятиліття, тому найкраще буде починати косметичний ремонт із укладання ламіната. Тому якщо ви вирішили зайнятися  ремонтом квартири приступати до нього варто із заміни напольного покриття.

Читайте також :  Що таке натуральні шпалери? Застосування в інтер'єрі.

У такий спосіб на запитання про те, що спочатку ламінат або шпалери, багато фахівців відповідять однозначно – спочатку укладання ламіната.

Послідовність ремонту. Що я спочатку укладаю ламінат чи клею шпалери?

Тепер я хочу поділитися своїми особистим досвідом в ремонті приміщень. Я завжди дотримуюся певного порядку проведення опорядкованих робіт.

І він полягає в наступному: стеля — стіни — підлога.

І тут усе дуже просто. Обробка стелі буде супроводжуватися забрудненням стін і підлоги.

Так само й зі стінами. По-клейка шпалер – це бризи клею на підлогу.Тому якщо хтось прагне виконувати ще й не заплановане прибирання підлоги, відмити клей від підлоги, то нехай  кладе спочатку ламінат…