Що робити коли здувся ламінат

Якщо у Вас здувся ламінат, то перше що потрібно зробити – це визначити причину, чому це відбулося. І тільки потім уживати якісь заходи щодо усунення й ремонту напольного покриття. Зараз ми розберемося чому це відбувається.

Є дві основні причини, внаслідок яких ламінат може здутися:

  1. Неправильне укладання, а значить порушена технологія монтажу.
  2. Намокання через погану гідро-, пароізоляції.

Є, звичайно, і інші причини більш явні, наприклад  дуже вологе збирання, розлита вода, установка важких меблів і використання дуже товстої прокладки.

що робити коли здувся ламінат

Ламінат здувся в результаті неправильного укладання

Якщо причина неправильний монтаж, то її можна усунути навіть своїми руками. Скоріше всього – це відсутність зазору між стіною й ламінатом. Нагадаю, він повинен бути 10-15 мм.

План дії:

  • Спочатку потрібно демонтувати весь плінтус у кімнаті. Перевіряємо, чи є технологічний зазор.
  • Якщо двері з порогом, то перевірити, чи не впирається ламінат у поріг. Також якщо є фіксатор дверей, то він не повинен доторкатися з ламінатом.
  • Перевіряємо інженерні комунікації, найчастіше – це труби системи опалення, щоб вони не стикалися з напільним покриттям.
  • Ламінат не повинен фіксуватися до стяжки шурупами, цвяхами, клеєм.
  •  При виявленні порушень укладання ламінату, коли він упирається в стіну або іншу перешкоду – це в терміновому порядку потрібно ліквідувати, залишивши зазор 1-1,5 см. Зробити це можна за допомогою болгарки, стамески або інших пристосувань.
  • Як тільки будуть виконані всі роботи потрібно почекати 2-3 дня по закінченню яких, ламінат повинен розпрямиться.

Ламінат здувся внаслідок намокання

Якщо ламінат здувся від вологи, то виправити це буде практично не можливо. Тому не потрібно укладати ламінат на сиру стяжку. Вона повинна повністю висохнути, а це як мінімум три тижні.

Читайте також :  Чим мити ламінат?

Потрібно використовувати підкладку під ламінат, а окремі частини її потрібно склеювати між собою скотчем.

Не повинно застосовуватися рясне вологе прибирання ламінату. Досить буде злегка зволоженої ганчірки для прибирання підлоги.

Дотримуючись усіх порад даної статті, ви усунете і не допустите здуття ламінату в кімнатах свого будинку.