Як почистити оббивку дивана в домашніх умовах?

Багато зустрічаються із проблемою забруднення оббивки дивана. Це не означає, що потрібно викидати улюблені меблі й купувати нову. Так іноді на це й засобів не вистачає! Що ж робити в такому випадку? Можна скористатися корисними рекомендаціями зі збереження оббивки улюбленого дивана або крісла.

чистка дивана

Перша рекомендація. Знімну оббивку в жодному разі не намагайтеся випрати в пральній машинці. Сушити матеріал не можна феном або обігрівачами.

Друга рекомендація. Пилесосити оббивку потрібно не дуже часто. Адже ви не просто зберете пил, що нагромадився, але й порушите структуру наповнювача. Якщо часто використовувати пилосос, меблі вже стануть неякісними.

Третя рекомендація. Якщо на оббивці з’явилася пляма, не потрібно терміново використовувати всі методи, які тільки знаєте, щоб його видалити. Якщо застосовувати різні речовини від плям, оббивка тільки зіпсується.

Четверта рекомендація. При виборі хімічного плямовивідника не наносьте його прямо на оббивку. На пляму накладіть шматок матерії.

П’ята рекомендація. Коли ви обробите диван або крісло водою, не сушіть оббивку. Краще, щоб вона обсохла натуральним способом на повітрі. Прискорити цей процес допоможуть паперові рушники або простий туалетний папір. Тільки не використовуйте для цього кольорові серветки, адже барвник може потрапити на оббивку, особливо світлих відтінків.

Крім стандартного «пакета» рекомендацій, є трохи більш конкретні поради. Адже плями можуть бути різними: від кави, соку і так далі. Як з ними боротися, потрібно вирішувати в кожному випадку індивідуально.

Чистка дивана від плям у домашніх умовах?

Якщо на диван або крісло пролили сік, можна позбутися плями в такий спосіб.

Змішайте оцет і аміак та нанесіть це на пляму, почекайте, поки висохне.

Плями від кави легше вивести.

Потрібно потерти забруднення милом і потім вологою губкою – і все.

Пляма від пива виводиться трудніше. Спочатку потрібно діяти так, як із плямою від кави.

Потім треба приготувати суміш: оцту дві столові ложки на літр води. Потрібно нанести небагато рідини на пляму й потім змити водою.

Кров, яка тільки потрапила на оббивку, вивести не завдасть складності.

Досить промити ділянку холодною водою. Із застарілими плямами робити потрібно те ж саме, тільки буде потрібно прикласти більше зусиль.

Від шоколаду диван або крісло можна очистити за допомогою теплої води, у якій розведено небагато мила.

Очистити оббивку від жуйки – досить трудомістке завдання. Навіть при використанні описаного нижче способу стовідсоткової гарантії не буде.

Потрібно покласти на жуйку кубики льоду в пакеті. Це етап заморозки. Після цього потрібно вибрати будь-який тупий предмет, наприклад, просту лопатку для готування і зіскребти жувальну гумку. Після цього на місце потрібно нанести метиловий спирт.

Забруднення від варення забрати досить просто. Потрібно зробити спеціальний розчин.

У мильну воду додайте оцту, нанесіть на пляму й дайте посушитися. Потім змиваємо всі теплою водою.

Якщо випадково на оббивку потрапило щось жирне, не зневіряйтеся.

Рясно присипте це місце зіллю, щоб вона вбралася. На це піде кілька хвилин. Тепер беріть суху губку й протріть. Тепер губку треба змочити спиртом і знову протерти. Тут важливо не перестаратися. Тепер – тепла вода і сушіння природнім способом.

Аматори попити чайку за переглядом фільму іноді випадково проливають кілька крапель або навіть цілу чашку.

Плями від ароматного чаю, як і від какао, обробляйте розчинами: мийний засіб і оцет.

Це була чистка дивана народними методами. А ще  можна використовувати й сучасні. Є спеціальні засоби для оббивки, за допомогою яких можна буде очистити диван і крісло. Розводів від плям не залишиться! Тільки спочатку почитайте відгуки!

Читайте також :  Стелаж перегородка: з яких матеріалів можна зробити

 

 

Коментарі 2

  • Щоб якісно почистити диван від пилу і плям раджу користуватися сучасною технікою. Хьюля виводить навіть старі плями і чудово чистить м”які поверхні навіть від пилового кліща.

  • Чоловік був на презентації Хьюлі. Його вразила ця машина. До речі, вона повітря від пилу теж чистить.