Чим і як шпаклювати стелю

Однією із самих відповідальних робіт при ремонті приміщення є процес обробки стелі, адже при вечірньому висвітленні освітлювальними приладами, навіть незначні погрішності або нерівності виявляться на очах. До того ж, ці нерівності неможливо ніяким чином сховати,  як  наприклад, нерівну стіну за меблями або картину.
Тому до шпаклювання стелі потрібно підійти з усією серйозністю й відповідальністю.
Насамперед, потрібно виконати попередні роботи, у які включається очищення стелі від бруду й пилу, а також ґрунтування. Процес шпаклювання стелі дуже схожий на шпаклювання стін.

Які буваю шпаклівки?

Шпаклівка стелі. Стартова і фінішна шпаклівка

Наший сайт сподіваємось допоможе, який вид шпаклівки найкраще підійде для шпаклювання вашої стелі.

Існує безліч видів готових сумішей, які бувають пастообразні або порошкоподібні, що розчиняються у воді. Вони служать для вирівнювання різних поверхонь, таких як підлога, стіни, стеля і т.д. Порошкоподібні суміші підготовляють безпосередньо перед роботою в невеликій кількості, тому що вони після застивання втрачають свої властивості й робляться непридатними.

Шпаклювальні суміші можуть мати різний склад,  і призначатися для різних цілей.

Розрізняють такі види шпаклівок:

  • Гіпсові.  Призначені для вирівнювання поверхонь у внутрішніх сухих приміщеннях. Вони мають низьку вологостійкість, але добре шліфуються та легко наносяться на поверхню.
  • Полімерні.  Для зовнішніх робіт. Мають високу вологостійкість, зберігають форму при затвердінні.
  • Цементні.  Використовуються для обробки приміщень із високою вологістю, і для фасадів. Можуть давати усадку при затвердінні.

Для обробки стель найчастіше використовують гіпсову шпаклівку. У порівнянні з полімерними складами, ціна яких може стати непереборним бар’єром для деяких споживачів, вона має невисоку вартість, завдяки чому одержала широку популярність.

Є  стартова шпаклівка  і шпаклівка фінішна . Стартові шпаклівки наносять товстим шаром ( до 2.5  см), а фінішні використовують для ідеального вирівнювання й додання гладкості поверхні, а також для забивання дрібних погрішностей.

Читайте також :  Дворівнева стеля з гіпсокартону

Існує ще й універсальна шпаклівка, яка має властивості як стартової, так і фінішної шпаклівок. Її використовують при спішному ремонті невеликих ділянок стелі, щоб не переробляти заново всю поверхню.

Будь-яка компанія, яка випускає шпаклівки й ґрунтовки, гарантує їхня сумісність між собою в межах однієї лінії. Тому при виборі шпаклівки, потрібно орієнтуватися на якусь одну лінію, а не сполучати дешевий матеріал з дорогим.

Чим шпаклювати стелі?

Прекрасною якістю шпаклівок і прийнятною ціною зарекомендувала себе фірма OPTIROC, що випускає шпаклівку Ветонит, а також фірма КНАУФ, продукція яких прекрасно сполучається між собою.

Гарні відгуки одержали компанії DUFA і TIKKURILA, продукція яких відрізняється високою якістю при порівняно невисокій вартості.

Російсько-ізраїльські шпаклівки фірми «ГЛИМС ПРОДАКШН» коштують небагато дешевше, але мають досить гарну якість. Непогано зарекомендували себе шпаклівки «ЕВРОЛЮКС», «CONSOLIT»і «IVSIL».

Окремі шпаклювальні суміші використовуються для обробки швів гіпсокартонних листів . Причому вони присутні в асортиментах практично всіх виробників шпаклівок. Добре себе зарекомендувала суміш для закладення швів  «Ветонит Силойте» фірми OPTIROC і «Престо Йот» фірми TIKKURILA.

Великий асортименти шпатлівочних сумішей пропонує фірма ТИГИ-КНАУФ, яка сама робить ГКЛ і КВЛ. Це суміші «Бордфиниш», Фугенфюллер», «Унифлот». На впакуваннях шпаклівки розміщена докладна інструкція про те, як і чому зробити шпатлювання стелі з гипсокартона.

Як шпаклювати стелі?

Отже, після того, як ви остаточно схвалили  вибор підходящої шпаклівки для вашої стелі, можна приступити до роботи.

Спочатку необхідно зробити підготовчі роботи, у які включається очищення стелі від пилу й бруду й проґрунтувати малярським валиком спеціальним ґрунтом глибокого проникнення.

Щоб правильно розвести шпаклівку, відразу в цебро потрібно налити воду, а потім уже засипати суху суміш. Ретельно перемішати розчин міксером до одержання однорідної консистенції густої сметани. Почекати 5 хвилин і знову перемішати. Після цього можна приступати до нанесення розчину на поверхню.

Читайте також :  Робимо утеплення пінопластом своїми руками зовні й зсередини

Розчин потрібно брати із відра вузьким шпателем, а потім перекладати його на широкий шпатель, як би розтягуючи по його площині. Маючи невеликий досвід опоряджувальних робіт, наносите шар не товстіше 0.5 – 1.5 мм, збільшуючи кут нахилу шпателя. При цьому у вас вийде більше проміжних шарів, але їх загальна товщина не повинна перевищувати товщину, рекомендовану виробником.

Проміжні шари не мають потреби в зашкюванні, а останній шар необхідно обробити за допомогою абразивної сітки або дрібного наждакового паперу, роблячи кругові рухи.

Усі нерівності стелі стануть добре видні, якщо до нього прикріпити невеликий ліхтарик.  Перед нанесенням фінішного шару поверхню стелі потрібно знову обробити ґрунтівкою. Якщо робота зроблена якісно, то фінішний шар шпаклівки, який наноситься висотою 0.5 – 1.0 мм, зашкурювати не знадобиться.

У випадку, коли стеля готується до обклеювання паперових або тканевих шпалер, фінішний шар шпаклівки можна не наносити зовсім.

Як правильно шпаклювати стелі? Це відео Вам допоможе.

YouTube Preview Image