Чим прекрасний будинок у швейцарському стилі

Будинки швейцарського типу є сьогодні одним із самих модних і затребуваних напрямків будівництва приватного сектору. Так званий стиль Шале, у якому зводяться будинку швейцарського типу, має яскраві відмітні риси, що мають історичні підґрунтя.

Численні фото фасадів будинків у типовому швейцарському стилі демонструють на перший погляд скромний, але досить милий і затишний дизайн.

будинок у швейцарському стилі

Характерні й відмітні деталі, властиві будинкам у швейцарському стилі, мають цілком обґрунтоване пояснення своїй появі. Почнемо з того, що всі будинки селян у минулому були вмілою “переробкою” власної ферми.

Традиційно будинку швейцарського типу зводили із двох матеріалів: каменю й бруса. При цьому нижній поверх зводився винятково з каменю, а верхній – з дерева.

будинок у швейцарському стилі

Такий будинок зберігав свою обґрунтованість довгі роки. Сьогодні будинки в стилі Шале будуються в основному з дерева, але не виключене застосування будь-якого іншого кам’яного матеріалу. Для огородження території, де буде стояти незвичайний будинок застосовується, як варіант, зварена оцинкована сітка.

Саме поняття стилю Шале при першій вимові асоціюється відразу ж з особливою витонченістю й зачаруванням, але це лише наша специфіка сприймати нові благозвучні назви, інтерпретуючи їх по-своєму.

Примітно те, що стиль Шале зовсім протилежний даному враженню.

Споконвічно будинки в стилі Шале призначали для пастухів, яким якщо буде потреба, доводилося перечікувати непогоду, причому разом із чередою. Міцні й ґрунтовні конструкції могли витримати стихійні лиха різної сили.

Чи варто говорити, що внутрішній простір таких “заміських” будинків не відрізнялося вишуканістю й розкішшю?

Як правило, усередині стіни були оброблені вапном, а серед меблів зустрічалися лише звичайні необхідні меблі з дерева, яка навіть не оброблялися.

У цей час швейцарські будинки зберегли свою практичність і доцільність. Звичайно, у наш час відпала необхідність розміщати усередині будинку живність і влаштовувати повноцінні льохи для зберігання продуктів.

Читайте також :  Монтаж пінопласту на стіну: тонкощі виготовлення рівного фасаду

Відгомін минулого в такого роду будинках зберігся насамперед , за рахунок використання дерева, як основного матеріалу для зведення будівлі.

Крім цього, характерною деталлю є наявність великої й просторої веранди на першому поверсі, яка дублюється на другому містким балконом.

будинок у швейцарському стилі

До речі, таке оформлення фасаду надає йому неймовірну виразність. Ще один важливий момент: наявність широких карнизів, що допомагають захистити фасади будинку від дощу й снігу.