Цокольний сайдинг. Стильний фасад під камінь

Цокольний сайдинг використовується не тільки в якості естетичної прикраси фасадної частини будинку. У першу чергу за допомогою цокольного сайдинга захищають уразливі частини будинку. Так фундамент будинку може руйнуватися від впливу поталих вод, деформуватися через перепад температур у міжсезоння. Використання цокольного сайдингу дозволить знизити руйнівний вплив різного роду факторів на фундамент і стіни будинку.

Використання цокольного сайдінгу в якості лицювального матеріалу дає можливість створювати унікальні, стильні й оригінальні дизайни фасадів під камінь.

цокольний сайдинг

 Для виготовлення таких лицювальних панелей використовують надміцні полімерні матеріали, що мають тривалий строк експлуатації. Цокольний сайдинг простий у монтажі. Для закріплення панелей на фасадній частині будинку не виникає необхідності використовувати додаткові ресурси (залучати до роботи професійних майстрів).

Панелі цокольного сайдинга імітують фактуру й малюнок кам’яної й цегельної кладки, випускаються різної колірної гами.

Панелями можна обшити як окремі частини будинку (кути, віконні прорізи), так і всю площу зовнішніх стін. При бажанні можна комбінувати плитки сайдинга різних квітів або фактур. Віддавши перевагу такому варіанту облицювання фасаду, необхідно скористатися допомогою досвідчених фахівців, які допоможуть підібрати матеріали.

Важливо також відзначити, що панелі цокольного сайдингу пожежобезпечні й не мають у своєму складі шкідливих хімічних речовин. Даний лицювальний матеріал також можна використовувати для декорування внутрішніх приміщень, наприклад: їдалень, прихожих, коминкових залів і кімнат відпочинку.

Переваги цокольного сайдинга:

цокольний сайдинг відповідає самим твердим стандартам якості й розрахований на тривалий строк експлуатації (30-50 років).

– Він стійкий до атмосферних і фізичних впливів: не тріскається, не обсипає, не вигорає на сонці, не гниє, не зазнає корозії, пручається удару. Він бездоганно витримує вплив погодних капризів , де жарке літо змінює холодна зима. Температурний режим стійкої експлуатації від -60°С до +80°С, (монтаж можна вести при температурі до -30°С).

Читайте також :  Як правильно укласти ковролін на підлогу

– Має унікальну вологостійкість: їм можна обробляти приміщення басейнів, кімнат відпочинку в саунах і т.п.. Витримує тривале занурення у воду й багаторазове заморожування в лід. Гарантована морозостійкість більше 700 циклів ( на ділі практично необмежена за рахунок відсутності пор у матеріалі).

– Має унікальні антивандальні властивості. По ньому можна стукати цеглою або молотком, ходити по ньому ногами й т.п.. Панелі не мають різкого запаху, у відмінності від панелей виготовлених зі склопластику

– Використовуючи панелі, ви можете уникнути накопичення каменю й цементу у дворі під час монтажних робіт, вам не прийдеться опікуватися про посилення фундаменту, що неминуче довелося б робити при облицюванні натуральним або штучним каменем, до того ж роботи займуть лічені дні, а не тижня й місяці.

– При обробці дерев’яних будинків наше покриття буде долговечніше й дешевше, чим обробка “вагонкой” з урахуванням працезатрат на монтаж і обробку. Без особливих зусиль можна додати вид кам’яного палацу кожному, у тому числі й дерев’яній будові.

Недоліки цокольного сайдинга:

цокольний сайдинг має високий показник плавлення. Як відомо, він не горить, але зате дуже швидко плавиться. Із цієї причини цокольний сайдинг не застосовується для будівництва промислових будинків і споруджень, а також він заборонений для використання при зведенні вогненебезпечних об’єктів.

– Деякі види цокольного сайдинга можуть вицвітати – в основному це стосується панелей, пофарбованих у яскраві кольори. Також, вицвітати можуть і панелі цокольного сайдинга, які пофарбовані тільки з однієї сторони. Крім того, сайдинг може почати тріскатися, якщо при монтажі його закріпити «намертво». Щоб уникнути цього, потрібно з’єднувати панелі так, щоб вони при тепловім розширенні або стиску могли вільно рухатися.

Читайте також :  Як зробити монтаж гіпсокартону на стіну своїми руками?

Інструкція з монтажу цокольного сайдингу

Панелі цокольного сайдинга встановлюються на більшості будівельних поверхонь, за допомогою цвяхів або саморізів. Панелями можна облицювати цоколь будинку або весь фасад.

 цокольний сайдинг      фасад цокольний сайдинг

У конструкції панелі є кріпильні виступи, які після монтажу не повинні бути видні. Усі кріпильні елементи (цвяхи, саморізи) закріплюються на кріпильні виступи панелі.

Монтаж цокольного сайдинга передбачає дотримання ефекту можливого розширення-стиску при нагріванні або охолодженні.  При кріпленні панелі не слід витягати,стискати, вигинати і т.д.

Підготовка до монтажу цокольного сайдинга

Щільно прибийте всі відстаючі дошки або дерев’яні панелі стін. Замініть всі згнилі панелі.

цокольний сайдінг

Зніміть ринви, кріплення ліхтарів і молдинги з тих частин будинку, де вони можуть перешкодити установці сайдинга. Заберіть усі рослини й гілки дерев, що доторкаються до стіни. Це дасть Вам більше простору для установки цокольного сайдинга.  Якщо стіни рівні й не планується зовнішнє утеплення, то решетування, як правило, не потрібно. У таких випадках можна кріпити цокольний сайдинг прямо до стіни за допомогою цвяхів або саморізів.

Старі будівлі, як правило, мають нерівні стіни. На такі стіни необхідно встановити решетування щоб уникнути «хвильового» ефекту. Решетування можна робити з дерев’яних рейок або металевих П-Профілів. Обрешечена стіна може бути покрита утеплювачем або простір між рейками може бути заповнене утеплювачем однакової з рейками товщини.

Рейки або профілі потрібно встановлювати на такій відстані друг від друга, на якім розташовані кріпильні виступи панелей, передбачувані для закріплення панелі за допомогою кріпильних елементів.

Методи різання й оформлення кутів будови

Для різання цокольного сайдингу використовуйте ножиці по металу, ножівку, ніж-різак або кутову шліфмашину (болгарку).  Використовуючи ніж-різак, проведіть глибоку борозну на панелі, потім кілька раз зігніть і розігніть панель, поки вона не зламається прямо по наміченій лінії.

Читайте також :  Як зробити фундамент для одноповерхового будинку?

цокольний сайдинг своїми руками

Для оформлення внутрішніх і зовнішніх кутів будови, цокольний сайдинг необхідно загнути, попередньо нагрівати панель зі зворотної (неофарбованої) сторони по лінії згину технічним феном або іншим джерелом тепла приблизно до 120 ºС.

При згинанні панелей можуть утворюватися небажані складки: нагріти феном ділянки зі складками й відформувати їхньою рукою, одягненої в рукавичку. Якщо лінія згину проходить по кріпильному виступу панелі, то його краще відрізати, або зробити на ньому в місці згину V-Образний розріз.

цокольний сайдинг фото ціна

Порядок установки панелей

Перед тем, як почати монтаж панелей, рекомендується провести розрахунки того, як панелі будуть покладені в одному ряді. Щоб уникнути маленьких шматків панелей наприкінці ряду, слід починати ряд із зігнутої панелі.

послідовність кріплення панелей цокольного сайдингу

Монтаж слід вести, починаючи з кута. Краще вибрати кут, який проглядається менше інших кутів.  Спочатку один по одному монтується нижній ряд панелей, потім другий ряд і так далі.

Перша панель цокольного сайдингу кріпиться за всі кріпильні виступи до стіни або решетування. Кожна наступна панель підсувається кріпильними виступами під попередню панель, а кріпильні виступи, що залишилися, кріпляться до стіни або решетування

варіант монтажу цокольного сайдингу