Циркулярка своїми руками

Ще не дуже давно, головною проблемою домашнього майстра було знайти гарної якості інструмент. Тепер же всі навпаки, відмінного інструмента навколо предосить, були б тільки гроші на його придбання. Саме тому, зараз, як і багато років тому, майстри роблять різні пристосування й верстати своїми руками. І засоби заощаджуються, та й за якість переживати не прийдеться.

циркулярка своїми руками

Мова в цій статті піде про циркулярку, незамінному інструменті домашнього вмільця. Головна її функція, звичайно, розпилювати на заготовки дошки, хоча, вона може послужити й для інших цілей.

Габарити майбутньої циркулярної пилки передбачаються наступні:

  • 820 мм у висоту;
  • 1100 мм у довжину;
  • 900 мм завширшки .

Головна деталь – “стільниця”, виконується з листового алюмінію або 8- міліметрового сплаву й має розміри 1100х500 мм. Додаткова поверхня закривається листом товстої фанери. На це місце, звичайно, можна встановити фуганок, але все-таки, циркулярка й фуганок повинні використовуватися роздільно, це набагато практичніше.

Звичайно, стіл великої ширини займає досить багато місця, але, зате працювати на ньому набагато зручніше. Ви можете торцювати й різати не тільки дошки, але й клеєні столярні щити, приміром , столешниці або середні частини дверей, шаф. І крім цього, є більше місця для установки різноманітних пристосувань.

циркулярка своїми руками відео

Важливий момент, що вимагає особливої уваги – висота напрямної циркулярної пилки. Зручна висота напрямної – 120 мм від стола, дає можливість розпилювати дошки не тільки по ширині, але й робити калібрування по товщині. Крім цього, така висота напрямної дає можливість робити шипи, якщо додати на циркулярку одне пристосування – штовхач із дерева з випиляним кутом.

циркулярка своїми руками

Напрямна виготовляється з 2- х шматків куточка, розміром 45х45 мм і привареного до них затиску. До куточків прикручується болтами й саморізами брусок з берези. Далі, на брусок прикріплюємо саморізами шматок ламінату: 120 мм завширшки  й 1150 мм у довжину. Шматок ламінату в обов’язковому порядку потрібно відрегулювати, тобто  виставити щодо стола циркулярної пилки під кутом 90 градусів. Металевий елемент напрямної зроблений із двох частин куточка навмисно, а не з міркувань економії. Справа в тому, що цільний куточок досить сильно веде при роботі.

Читайте також :  Як зробити шпалери своїми руками? Відео

циркулярка своїми руками відео

Один із найважливіших  елементів циркулярної пилки – можливість регулювання її по висоті. Бувають варіанти, де регулюється стіл, але набагато зручніше, коли опускається й піднімається сама пилка.

Двигун з ременями, шківами й валом пилки закріплюються на одному майданчику. Майданчик же встановлюється по центру ваги на одній осі у вигляді коромисла. До майданчика, для фіксації приварюється відрізок 15-ти мм в діаметрі болта. Збоку на циркулярку приварюється металева пластина з отвором, через який і буде виходити назовні болт.

Отвір має довгасту форму по ходу коромисла. На болт накручується баранчик з надійними ручками, саме він і є фіксатор пилки. Виставити пилку по висоті можна дуже швидко: відкрутити баранчик, виставити по лінійці пилку й затягти баранчик.

циркулярка своїми руками відео

Диск пилки використовуємо діаметром 400 мм, максимальна висота пилки над робочою поверхнею 120 мм. Є можливість калібрувати дошки шириною до 240 мм.

YouTube Preview Image

Ну, от, циркулярка своїми руками готова! Може бути, вона видається комусь непоказною, але головне своє завдання вона виконує на відмінно!