Фактурна штукатурка своїми руками дає масу можливостей в оформленні свого житла. За допомогою декоративних різновидів штукатурних сумішей можна створити унікальний, єдиний у своєму роді дизайн приміщення досить просто й без зайвих витрат.

фактурна штукатурка своїми руками

Що таке фактурна штукатурка?

До цьому типу оздоблювальних матеріалів ставляться штукатурні суміші, у результаті застосування яких утворюється поверхня з тієї або іншим ступенем рельєфності й певним малюнком. Фактура може бути наслідком наявності домішок у суміші (штукатурки типу “короїд” або “апельсинова кірка”) або ж результатом зусиль виконавця.

фото фактурна штукатурка своїми руками

У другому випадку штукатурні суміші називають модуліруємими, вони мають дрібну зернистість і вимагають обробки поверхні  не-будь яким інструментом.

Підготовка поверхні

 У цілому поверхня для фактурних робіт готується так само, як і для любих штукатурних маніпуляцій:

  • зачищення поверхні від будь-яких забруднень;
  • знежирення;
  • видалення пилу;
  • ґрунтовка.

При цьому є певні нюанси, що залежать від того, яка саме поверхня буде штукатуритися.

ПІДГОТОВКА СТІН ПІД ФАКТУРНУ ШТУКАТУРКУ

Тип поверхні Особливості підготовки
Стіна з піноблоков, цегли, залізобетону, дерева Попередня чорнова штукатурка або зашиття гіпсокартоном для вирівнювання
Стіна із тріщинами Область тріщин проклеюється спеціальною сіткою “серпянкой” і попередньо штукатуриться
Крейдові покриття, шпалери Оздоблювальні матеріали віддаляються, зачищення ведеться до рівня штукатурки або чорнової стіни
 Олійна фарба Поверхня ретельно знежирюється, ґрунтується двічі

Інструменти для створення фактурного рельєфу

Формувати поверхневу фактуру стіни можна за допомогою різних інструментів і пристосувань, як професійних, так і саморобних. Нижче представлений список найпоширеніших засобів:

  • кельма (кельня);
  • шпателі гладкі й зубчасті;
  • валики губчаті, рельєфні й гладкі;
  • аплікатори;
  • трафарети.

Особливо велику різноманітність рельєфу можна одержати за допомогою аплікатора залежно від його виду. Це може бути губка різного ступеня пористості, тканина, шкіра, різні плоскі пластини з малюнком, навіть зім’ятий поліетиленовий пакет або ганчірка.

Технологія нанесення штукатурки

На підготовлену поверхню фактурна штукатурка своїми руками наноситься шаром в 2…5 мм (залежить від типу штукатурної суміші, обраного рельєфу та рекомендацій виготовлювача) ділянками такого розміру, яким можна додати фактуру за час початкового затвердіння складу.

Подібні ділянки виконуються з нерівними краями – це дозволяє зробити шви непомітними – площею в один-два квадратні метри. Якщо працюють дві людини, робота може йти безупинно – один наносить шар штукатурної суміші та вирівнює її, інший формує рельєф.

фактурна штукатурка своїми руками

Перед початком робіт бажано випробувати суміш на невеликій площі (краще не на стіні) для добору бажаної товщини шару, фактури й визначення витрат часу на створення рельєфу.

Фарбування та вощіння

Фарбування та вощіння фактурних штукатурок дозволяють підкреслити рельєф і зробити його візуально більш глибоким, а також додати ефект “ старої стіни”. Операції по фарбуванню проводяться після повного висихання штукатурного складу (доба й більше), вощіння ж бажано відкласти на кілька днів.