Плюси й мінуси утеплення стін мінватою

Ми не раз згадували про те, що кращим варіантом утеплення стін із цілого ряду серйозних причин є зовнішне утеплення. Але в житті бувають різні ситуації. І трапляється, що є необхідність утеплити житло  зсередини. Називають три розхожі варіанти на цей випадок.  Крім пінопласту й пінополіуретану, одним з досить розповсюджених став в останні роки варіант утеплення мінеральною ватою. Давайте зупинимося на ньому детальніше.

утеплення стін мінватою

Переваги  утеплення будинку мінватою

 З переваг такого утеплення можна назвати те, що немає необхідності попереднього  вирівнювання стін. Обшиті гіпсокартоном стіни так чи інакше будуть рівними.

Що собою представляє мінеральна вата? Це матеріал із силікатних волокон з розплавів гірських порід, металургійних шлаків і його сумішей. У світі сьогодні проводиться чимала кількість різних видів мінвати. Для одержання вати високої якості використовуються тільки  гірські породи і матеріал виходить із більшим строком експлуатації. Саме такий матеріал рекомендується застосовувати для відповідальних конструкцій — у випадку, коли потрібно багаторічна надійна робота будов. Мінвата, одержана не з гірської породи, а з доменних шлаків, цінується дешевше в силу своєї менше довговічності в експлуатації в умовах різко-континентального клімату, при підвищених показниках вологості, при  високих навантаженнях  і різного роду деформацій.

утеплення перекриття мінватою
Мінеральна вата — досить податливий пружний матеріал, що представляє додаткову зручність при монтажі

 Одним з важливих відмітних якостей  мінераловатної продукції вважається її вогнестійкість. Плити з мінвати стійкі до  високих температур. Мінераловатні волокна з натуральних гірських порід починають розплавлятися лише після двох годин впливу 100- градусної температури по Цельсію.  Також мінеральна вата  стійка до впливу багатьох  хімічних речовин.

 Якщо для фасадів використовуються частіше тверді або напівжорсткі більш міцні плити, то з метою утеплення конструкцій, що обгороджують, звичайно застосовують м’які мінераловатні плити й прошивні мати.

Читайте також :  Внутрішнє утеплення стін. Чим краще утеплити стіну зсередини?

Застосування мінвати стало популярне в дачнім будівництві, і це цілком виправдано, так само як і при зведенні тимчасових конструкцій і споруджень. Мінеральні вати– інноваційний матеріал, що виготовляється на основі базальтових порід. Буквально пару десятиліть назад про нього ще мало хто знав, тому що мінвату ще не використовували настільки широко, а лише в оборонній промисловості. Тепер же цей порівняно не дорогий теплоізоляційний матеріал широко застосовується в безлічі сфер народного господарства.

Теплопровідність

Теплопровідність мінвати ґрунтується на трьох головних китах:

  1. теплопровідності властивості твердої бази;
  2. теплопровідності повітряного середовища між волокнами;
  3. вологи в порожнечах матеріалу, теплопередачі в процесі випромінювання.

 Низька теплопровідність мінвати є одним з її найважливіших властивостей і залежить насамперед від виду мінвати й середньої товщини волокон

Приготуйте все необхідне. Вам знадобиться зібрати решетування для  гіпсокартона з дерев’яних реечек або з  металевого профілю. Вертикальний профіль кріпити оптимальніше всього з певним  кроком: близько 60 см , тому що лист гіпсокартону має розмір  1 м 20 см , і  між цими аркушами укладаються плити мінвати.  Докладніше про те, як правильно зашити,  прошпаклювати обшивку гіпсокартону,щоб надалі приступати до зовнішньої  обробки, подивіться на відео у кінці цієї статті.

Мабуть, що головна незаперечна перевага мінвати в якості утеплювача  те, що вона цілком доступна за цінами. Та й тим, хто утомився від постійного шуму з боку буйних сусідів або гучних вулиць, мінвата теж прийде як не можна до речі. Адже крім своїх високих теплоізоляційних характеристик, даний матеріал відрізняється ще гарними шумоізоляційними властивостями. І в мінеральної вати вони вище, чому в того ж пінополістиролу.

 На здоров’я, всупереч досить розхожій думці, мінвата  негативного впливу звичайно не виявляє.  Хоча й існує думка, що вона може бути шкідлива для легенів. Тут  скоріше, справа в тому, що в деяких людей на пил від мінвати може бути алергія. Але це стосується безпосередньо процесу монтажу, коли з ватою маєш справу безпосередньо, а не після того, коли вона вже «зашита» під зовнішньою обробкою. У випадку підвищеної реакції на мінвату під час монтажу бажано скористатися респіратором, це нікому не зашкодить.  Після того як ви зробите пароізоляцію, обшиєте стіни гіпсокартоном,  мінеральна вата не нанесе нікому ніякої шкоди.

Читайте також :  Робимо утеплення пінопластом своїми руками зовні й зсередини

Відео , як проводиться утеплення стін мінватою ISOVER:

YouTube Preview Image

Недоліки і шкода мінеральної вати

 Одним із серйозних мінусів мінеральної вати для утеплювальних цілей є те, що вона сильно убирає вологу, все-таки не треба забувати — вата є вата. Навіть мінеральна. Роблячи утеплення стін зсередини, необхідно в обов’язковому порядку зробити якісно пароізоляцію приміщення. А якщо ні, то  волога, конденсуючись при різниці температури зовні й усередині будинку  вся вбереться в утеплювач. А, намокнув, він втратить свої переваги як тепло- і шумоізолятор.

Урахуйте такий момент, що пароізоляцію треба  кріпити по всьому приміщенню, тобто спорудити  щось подібне до термоса,  а інакше ніякого пуття від такої ізоляції не буде. Ще з мінусів мінвати, який необхідно враховувати, називають її підвищену здатність до усадки. Відповідно знов-таки з намоканням даного утеплювача  його основні характеристики помітно погіршуються.

Ще один практичний досвід утеплення стін з середини,  показаний на відео, думаю, комусь виявиться корисний:

YouTube Preview Image