Робимо утеплення пінопластом своїми руками зовні й зсередини

Пінопласт являє собою дуже ефективний і недорогий матеріал для утеплення стін житла як зовні, так і усередині. Він може сполучатися з іншими матеріалам, але і одного його буде цілком достатньо. Щоб зробити будинок тепліше вам не буде потрібно звертатися до фахівців, тому що пінопласт дуже простий у використанні, і ви з легкістю зможете виконати утеплення пінопластом своїми руками та без зайвих витрат.

утеплення стін пінопластом

Як зробити утеплення пінопластом стін зовні?

Прагну помітити, що утеплення пінопластом стін зовні — це самий правильний варіант зробити стіни тепліше. Утеплення стін з середини потрібно робити тільки в крайньому випадку.

утеплення фасадів пінопластом

Необхідні матеріали

Перед початком процесу утеплення необхідно підготувати інструменти та придбати необхідні матеріали, серед яких:

 • дюбелі декількох видів;
 • армуючі куточки;
 • стартовий профіль;
 • суха суміш для обштукатурювання;
 • клей для пінопласту;
 • скловолоконна штукатурна сітка;
 • ґрунт;
 • пінопласт.

Необхідно купити пінопласт, товщина якого рівна 5 см. Також краще взяти його із запасом.

З інструментів вам може знадобитися щітка, рулетка, степлер, рівень, волосінь, шпатель або що не-будь інше для нанесення штукатурки, ємності для розчинів, будівельний ніж, насадка-міксер, різні свердла, дрил і металева тертка.

Процес утеплення пінопластом

процес утеплення пінопластом

 1. Для початку необхідно обробити всю поверхню стін, які ви прагнете утеплити. Стіни повинні бути очищені від бруду, нальоту, грибків і плям. Потім прямує на всій поверхні закрити всі тріщини, відколи й щілини. А вже після цього можна обробляти стіни ґрунтом глибокого проникнення. Пам’ятайте, що зовнішнє утеплення стін не проводиться без ґрунтовки.
 2. Після того, як стіни підсохнуть, можна починати кріпити стартовий профіль, який потрібний для того, щоб прикріпити пінопласт, тому що без стартового профілю листи пінопласту можуть сповзти, а профіль допомагає втримувати їх на місці. Профіль кріпиться за допомогою дюбелів, а якщо стіни дерев’яні, то можна скористатися саморізами.
 3. Далі робимо наклеювання пінопласту. При здійсненні даної операції не слід користуватися крапковим методом і взагалі краще не жалувати клею, щоб між стіною та листами не утворювалися порожнини.
 4. Наносити клей необхідно і на стіну та на сам пінопласт, і навіть на стики, які залишаться між листами. Для робіт з наклеювання слід застосовувати шпатель, волосінь і ніж. Волосінь буде служити для перевірки рівності рядів, а ножем будуть розрізатися листи пінопласту. Наклеювання необхідно робити знизу нагору.
 5. Коли всі стіни будуть обклеєні пінопластом, потрібно буде почекати близько трьох діб, даючи можливість клею висохнути. Після зазначеного строку необхідно зробити зміцнення пінопласту за допомогою спеціальних дюбелів для пінопласту – грибків. Це робиться в якості запобіжного заходу, тому що при покритті на пінопласт ляже додаткове навантаження й краще підстрахуватися.
 6. Після того, як пінопласт буде добре закріплений, можна покривати його шаром ґрунту, а потім шаром штукатурки, у яку потрібно утопити скловолоконну сітку.
 7. На кутах будинку необхідно закріпити армований куточок, щоб захистити їх.
 8. Далі поверх сітки наноситься клей, а після нього наноситься штукатурка.
Читайте також :  Із чого побудувати стіни будинку? Як правильно поєднувати стеновой матеріал і утеплювач?

 YouTube Preview Image

Утеплення стін з середини

Утеплення стін з середини пінопластом своїми руками  має невеликі відмінності в порівнянні з утепленням зовнішніх стін. Чи варто виконувати внутрішнє утеплення стін, можна почитати тут. Головною відмінністю буде тільки товщина пінопласту, тому що при внутрішній обробці звичайно використовуються більш тонкі листи пінопласту, товщина яких може становити всього 2,5 см. Для підрахунку необхідної кількості матеріалу, необхідно помножити довжину всіх стін на їхню висоту.

пінопласт для утеплення стін

 1. Перед початком робіт з утеплення стін пінопластом з середини, необхідно спочатку підготувати поверхню стін для монтажу. Усі наявні покриття зі стін потрібно зняти, щоб залишився голий бетон, на який потім необхідно нанести ґрунтовку, причому можна зупинити свій вибір на складі, який містить протигрибкові присадки, щоб потім не перейматися питанням як вивести грибок на стінах. Тому що під пінопластом можуть виникнути зони вологості, здатні стати середовищем проживання для цвілі.
 2. Після підсихання ґрунтовки можна буде починати приклеювання пінопласту. Спочатку потрібно нанести на стіну клей, а потім притискати до неї лист пінопласту. Усі надлишки клею слід забирати шпателем. Якщо є бажання, то можна мазати клеєм і стіну та сам пінопласт, але це зовсім не обов’язково. Після того, як клей підсохне, можна зміцнити пінопласт за допомогою дюбелів-грибків, але я б не рекомендував це робити, так це будуть додаткові місця проникнення пари в конструкцію стіни.
 3. Останнім етапом буде обштукатурювання. За допомогою шпателя необхідно нанести на листи пінопласту шар клею, який буде відігравати роль штукатурки. Після завершення обробки поверхні стін, необхідно вмурувати армовану сітку в штукатурку.

YouTube Preview Image

Що ще можна виконати утеплення пінопластом?

Щоб зберігати у своєму житлі якнайбільше тепла, можна утеплити пінопластом ще підлогу, стелю і навіть двері, адже пінопласт не тільки добре захищає будинок від холоду, але є і  відмінним звукоізолятором. Але для того, щоб він ізолював житло від сторонніх звуків, його необхідно кріпити небагато по-іншому.

Читайте також :  Цокольний сайдинг. Стильний фасад під камінь

Утеплення підлоги пінопластом

утеплення підлоги пінопластом

Існує два основні способи утеплення підлоги пінопластом:

 1. Першим ділом на чорнову підлогу необхідно укласти листи пінопласту, а вже поверх них робити фінішну стяжку підлоги. Утеплювач потрібно укладати між лагами, а прорізи, які залишаться між стіною й пінопластом, слід запінити монтажною піною.
 2. Можна додати прямо в розчин для стяжки екструдірованні гранули пінопласту.
 3. Як варіант утеплення підлоги — це обладнання плавучої підлоги. Для цього пінопласт укладається на бетонну підставу, поверх гідроізоляція й армуюча стяжка товщиною не менш 4 см.

Утеплення стелі пінопластом

утеплення стелі пінопластом

Якщо мова йде про приватний будинок, то утеплення стелі пінопластом можна виконувати із двох сторін – зсередини і на горищі. У квартирі утеплювати стелю можна тільки зсередини.

Внутрішнє утеплення стелі робиться так:

 • Для початку вам необхідно зробити підвісну стелю, яка може бути виготовлена за допомогою брусів. Далі під бруси слід укласти шар пінопласту й додатково змазати його для вірності клейовим розчином.
 • Потім уся отримана конструкція маскується за допомогою гіпсокартону або якого не-будь іншого матеріалу.

Для того, щоб утеплити стелю із зовнішньої сторони, вам знадобляться інструменти, рейки, дошка, пергамін і пінопласт. Першим ділом потрібно укласти й закріпити пергамін, а поверх нього укласти листи пінопласту. Необхідно ретельно відміряти матеріал, а якщо залишаться зазори, то необхідно закрити їх монтажною піною. Потім поверх пінопласту слід знову укласти пергамін. Додатково можна виконати утеплення мінватою, покладеною на пергамін.

Утеплення дверей пінопластом

утеплення дверей пінопластом

Двері можуть бути утепленими або просто називатися такими. Дуже часто власники квартир установлюють металеві двері, заповнюють порожнини пінопластом і заспокоюються, а холод продовжує надходити у квартиру.

Це відбувається тому, що утеплення не завершене до кінця, тому що заповнення порожнин пінопластом є лише першим кроком.

Читайте також :  Які кроква розміри для даху слід застосовувати?

У дверей є точки кріплення, виготовлені з металопрокату або труб, через які двері можуть змерзнути в холодний час, тому необхідно утеплювати і ці частини дверей.

Труби можуть бути утеплені монтажною піною, для чого в них потрібно просвердлити дірочки, у які й уводиться суміш, а прокат можна обклеїти додатковими шарами утеплювача.

Як ми бачимо, утеплення стін пінопластом своїми руками досить простий процес, тому що пінопласт є найпростішим із усіх наявних утеплювальних матеріалів, а газонаповнені маси, з яких і полягає даний матеріал, відмінно зберігають тепло. Пінопласт довговічний і екологічно безпечний, а демонтувати його можна також легко, як і встановити. За допомогою пінопласту можна робити досить широкий спектр робіт у будівництві.