Установка балкона: документи, роботи

Теоретично встановити новий балкон або ж розширити старий можна практично в будь-якому багатоквартирному будинку. Однак практично реалізувати це куди складніше. І причиною тому служить зовсім не складність виконання робіт (це саме найменш проблематична частина установки), а одержання безлічі дозвільних документів у різних інстанціях. Для початку розберемося з основними причинами, по яких вам можуть заборонити приєднати балкон до своєї квартири.

установка балкона

Причини відмови в установці балкона:

• Зміна зовнішнього вигляду будинку й порушення його естетичної привабливості – найчастіше із цієї причини відмовляють у тих випадках, коли балкон планується встановлювати на будинку, фасад якого виходить на жваві проспекти або ж центральні вулиці міста.

• Старість будинку або окремих його частин – якщо будинок побудований до 80-х років або ж із матеріалів, які можуть не винести додаткове навантаження на зовнішню стіну, то про балкон нема чого й думати.

• Потенційна можливість погіршення умов проживання для інших власників квартир – дана причина особливо актуальна в тих випадках, коли балкон планується встановлювати на верхніх поверхах.

• Інші причини – будинок є пам’ятником архітектури, його конструкційні особливості не передбачають установку додаткових зовнішніх елементів на фасаді, квартира не приватизована і ви є наймачем і так далі.

У зв’язку із цим, настійно рекомендуємо, перш ніж починати збирати документи, проконсультуватися з фахівцями про можливість реалізації задуманого. Частково необхідну документацію ви зможете зібрати самі, однак у більшості випадків без допомоги фахівців неможливо буде обійтися.

Документи необхідні для установки балкона:

• Бланк із підписами 2/3 мешканців будинку, про те, що вони не заперечують проти вашого будівництва балкона ( у деяких регіонах досить зібрати підписи тільки мешканців під’їзду)

Читайте також :  Що таке французький балкон

• Проектна документація

• Архітектурно-будівельна резолюція

• Дозвіл на будівництво

• Новий технічний паспорт квартири (оформляється в БТІ після завершення будівництва)

Варто відзначити, що проектно-будівельна документація для майбутнього балкона повинна складатися тільки фахівцями, що мають на цей дозвіл, інакше вона не буде затверджена. У зв’язку із цим, при виборі підрядника слід віддавати перевагу достатньо відомим компаніям, які мають необхідні дозволи й ліцензії на ведення подібної діяльності.

Установка балкона, роботи

Усі роботи з облаштованості балкона проводяться послідовно й у кілька етапів. Найбільш надійним і ефективним методом установки є нарощування залізобетонної конструкції. При використанні даного методу спочатку підготовлюються опори, і сама металева конструкція поверх якої вже заливається бетон. Дуже важливо щоб балконна плита була виготовлена якісно, оскільки від її надійності прямо залежить не тільки довговічність самого спорудження, але й безпека його використання.

Після завершення всіх робіт, пов’язаних з балконною плитою, можна приступати до вигону «коробки». Для її монтажу можуть бути використані самі різні матеріали, однак не варто забувати, що вони повинні бути порівняно легкими, щоб створювати менше навантаження на опори. На завершальному етапі встановлюються вікна ПВХ (якщо це необхідно), а також проводиться внутрішня обробка або утеплення стін з середини.

Украй бажано, щоб усі роботи ( за винятком внутрішньої обробки) виконували фахівці тієї ж компанії, у якій ви замовляли проектну документацію. Це важливо оскільки, сторонні працівники можуть не врахувати особливостей споконвічної конструкції, що може привести до появи всіляких дрібних проблем (тріщини, протікання даху або вікон і так далі).