Існують два способи укладання плитки на підлогу – вздовж однієї із стін приміщення і по діагоналі. Найбільш важким вважається укладання плитки по діагоналі. Але, незважаючи на це, такий метод отримав широке поширення завдяки своїй унікальній властивості візуально розширювати простір. Про нього і піде мова у цій статті, в якій разом ми вивчимо цю технологію укладання плитки від початку і до кінця – від розмітки приміщення і до затірки швів.

 Укладання плитки по діагоналі: підготовка основи та розмітка

укладання плитки на підлогу

укладання плитки на підлогу по діагоналі

Однією з помилок початківців майстрів-плиточників, які вперше стикаються з діагональним способом укладання плитки на підлогу, є невірний підхід до вибору орієнтира. У більшості випадків, щоб визначити напрямок укладання, вони відбивають діагональ, яка не завжди може бути необхідною направляючою. В принципі, це не страшно, просто, коли ви зайдете в приміщення, перед вашими очима будуть лежати нерівно зорієнтовані ромби. Хоча в деяких випадках це практично непомітно.

Відбувається це тому, що діагональ приміщення має кут 45 по відношенню до стіни тільки тоді, коли мова йде про рівносторонню кімнату – у всіх інших випадках він більше або менше. Щоб плитка по діагоналі була укладена правильно, потрібно побудувати на підлозі або стіні не діагональ, а рівнобедрений трикутник.

як класти плитку

технологія укладання плитки

Для цього від зручного кута (для початку укладання) уздовж двох прилеглих до нього стін необхідно відкласти рівні відрізки і з’єднати їх кінці, отримавши таким способом орієнтир для укладання першої плитки. В принципі, відрізки можна вибирати довільної довжини, але найбільш правильним буде використовувати для побудови діагональ кахельної плитки – таким чином укладання буде починатися з цільного кахлю, а не з шматочків, які одразу можуть закласти розбіг або сходження швів.

Тепер кілька слів про підготовку основи. Тут все просто – хочете, щоб керамічна плитка лягла якісно і акуратно – доведеться вирівняти підлогу. В такому випадку ви будете мати справу з гребінкою (зубчастий шпатель, задає рівний шар клею), за допомогою якого навіть при всьому бажанні криво укласти плитку не вийде.

Як класти плитку по діагоналі: послідовність виконання робіт

укладання керамічної плитки

укладання керамічної плитки по діагоналі фото

Для більшої наочності весь процес укладання підлогової плитки по діагоналі викладемо у вигляді невеликої інструкції. Обмовимося відразу, щоб не виникало зайвих питань, ця інструкції залишається вірною і для облицювання стін, за винятком одного моменту – на стіні потрібно створити опору для кахлю (щоб він не сповзав вниз).

Отже, почнемо.

Розмітка. Як і говорилося вище, за допомогою рівних відрізків визначаємо напрямок укладання. Якщо мова йде про облицювання нерівної поверхні, то на цьому етапі не зайве задати площину укладання плитки. В кінцевих точках відрізків потрібно буде забити по одному дюбелю і туго натягнути між ними нитку. Зробити це необхідно з дотриманням двох умов – по-перше, нитка повинна вказувати висоту розташування покладеної плитки і, по-друге, вона повинна перебувати на рівні горизонту. Такий орієнтир дозволить правильно вирішити питання, як укласти першу плитку по діагоналі.

Ґрунтовка поверхні – це обов’язковий етап робіт. Ігноруючи його, ви ризикуєте перекладати плитку практично відразу ж після висихання клею. Ґрунтовка глибоко проникаючою складу скріплює верхній шар основи і збільшує здатність поверхні зчіплюватися з клеєм. Після нанесення ґрунтовки основа повинна гарненько просохнути – як мінімум годину.

Ґрунтовка клеєм. Укладання плитки на підлогу по діагоналі робиться надовго, тому додаткові заходи, що збільшують якість робіт, зайвими не будуть. Розводимо клей для плитки трохи рідше, ніж потрібно і шпаклюємо їм поверхню підлоги і стіни тонким шаром. Суть цієї операції полягає в тому, щоб заповнити всі пори, тріщини, ямки і інші невидимі оку шорсткості поверхні клеєм – таким способом збільшується площа поверхні, до якої пристане клей.

Чекати, поки цей шар клею висохне, не потрібно. Ось тепер можна зайнятися безпосереднім вирішенням питання, як покласти плитку на підлогу по діагоналі. Озброюємося зубчастим шпателем (10мм глибина зуба) і наносимо за його допомогою клей спочатку на основу поверхні, а потім і на саму плитку. До речі, точно так само, як з основою, що потрібно буде вчинити і з плиткою – перш ніж нанести на неї клей зубчастим шпателем, з тильної сторони плитки спочатку потрібно заповнити клеєм рифлену поверхню.

Цей крок теж покликаний поліпшити якість укладання. Здебільшого майстри ігнорують половину цих нюансів, в кращому випадку клей наноситься тільки на основу поверхні. В результаті термін служби такого облицювання не перевищує 5-ти років. Якщо ж робити все так, як треба, то й через 20 років кахель неможливо відірвати від поверхні.

по темі: вартість укладання плитки у ванній кімнаті.

Як покласти плитку по діагоналі своїми руками

як покласти плитку на підлозі по діагоналі своїми руками

Як покласти плитку по діагоналі своїми руками.

Укладаємо плитку на підлогу, орієнтуємо її чітко за напрямом окресленої лінії і натягнутої нитки і рівномірно пристукуємо її гумовим молотком, поки з-під плитки не почне вилазити клей. Коли з’явилися надлишки, це означає, що пустот під кахлем немає. Це добре, і можна переходити до укладання наступної плитки.

Коли і вона буде укладена, беремо рівень і перевіряємо площину.   Звернути увагу потрібно на два моменти: по-перше, бульбашка рівня повинна показувати горизонт в будь-якому напрямку і, по-друге, між рівнем і плиткою не повинно бути ніякого зазору. Якщо все так і є, значить, можна рухатися далі.   Вся інша плитка укладається за таким же принципом.

технологія укладання плитки

технологія укладання плитки на підлогу по діагоналі

Головне про що слід пам’ятати, так це про контроль площини рівнем. На прирізку на цьому етапі робіт можна не відволікатися – по краях приміщення кахель укладається після того, як вся основна маса плитки гарненько висохне. Приблизно через пару днів треба буде озброїтися плиткорізом, можливо болгаркою з алмазним кругом і довести розпочату справу до кінця.

як правильно класти плитку у ванній

як правильно класти плитку на підлогу у ванній

Завершальним етапом робіт, який передбачає укладання плитки на підлогу по діагоналі, є затирання швів. Тут все гранично просто – суха суміш розводиться у воді до консистенції густої сметани, після чого за допомогою гумового шпателя запресовується в шви.

Дуже швидко цю роботу не виконуйте, інакше затірка засохне, і поправити деякі огріхи буде неможливо. Затерши 1,5-2 квадратних метра плитки, надлишки затірки видаляються із швів пальцем, а з поверхні підлоги сухою ганчіркою.

як класти плитку на підлогу ванні

як правильно класти плитку по діагоналі

На закінчення кілька слів про те, як правильно виконати розрахунок ціна укладання плитки по діагоналі. Складного тут нічого немає – заміряємо габарити облицьовульної поверхні й обчислюємо її площу. До отриманого результату додаємо 10% і отримуємо потрібну кількість плитки.

Автор статті Олександр Куликов.