Технологія укладання коркової підлоги

Що таке коркова підлога? Звичайна пробка для закупорки пляшок має ще чимало можливостей. Досить часто її використовують в обробці приміщень. Із пробки виходять відмінні оздоблювальні матеріали, що володіють масою позитивних якостей. Наприклад, коркове покриття на підлогу сьогодні одне з дуже престижних.

коркова підлога

Пробка, виготовлена з коркового дуба, є найлегшим твердим підлоговим покриттям. Вона має дуже низьку теплопровідність і високий рівень поглинання звуку. Більше половини всієї коркової продукції у світі виготовляється у Португалії.

 Сировина для виготовлення коркових покриттів

Цікаво, що для одержання коркового підлогового покриття дерева зрубувати не потрібно. Звичайно для цього просто знімається верства кори дерева. Робиться це акуратно, щоб дерево могло рости далі, а на ньому наростала кора.

Але до першого врожаю корковий дуб повинен рости близько чверті століття. І кору знімати з таких дерев можна кожне десятиліття. Строк життя коркового дуба близько 160 років. Тому одне дерево може використовуватися для зняття кори близько п’ятнадцяти разів.

Варто відзначити, що коркове виробництво дуже раціональне й ощадливе. У переробку йдуть усі самі дрібні частки матеріалу. Наприклад, при виготовленні коркової дошки на підлогу у справу може йти навіть гранульована пробка, яка є відходами від виробництва пляшкових пробок.

Різновиди коркових підлогових покриттів: існує кілька видів коркових підлогових покриттів. Це технічна пробка коркова підлога, що клеяться, а також плавуча коркова підлога. У чому їх відмінності?

Технічна пробка може випускатися в різних варіантах. Наприклад, у пластинах, рулонах, гранулах. Цей вид матеріалу не використовується в якості чистової підлоги. Але може застосовуватися для виконання ролі підложки. Для прикладу, для вирівнювання підлоги під ламінат. Цей матеріал має відмінну звукоізоляцію й використовується для додаткового утеплення підлоги. Також гранулами або крихтою пробки засипаються різні порожнечі та ніші.

Другий вид коркових покриттів — коркова клейова підлога, або коркова підлога, що клеють. Такі матеріали випускаються у вигляді плиток різних розмірів. Стандартними вважаються розміри квадратних плиток: 300×300, 450×450 мм., а також прямокутні плитки: 450×150, 600×300, мм.

Плиткові коркові матеріали для підлоги можуть мати додаткове верхнє захисне покриття. Подібні коркові плитки можуть бути різної кольорової гамми, що дозволяє складати з них оригінальні малюнки й орнаменти.

Читайте також :  Новорічна ялинка з пластикових пляшок своїми руками

Клейові підлоги можуть використовуватися навіть у приміщеннях з підвищеною вологістю. Вони досить стійкі до впливу води. Наприклад, із плиток можна зробити коркову підлогу у ванній кімнаті або в туалеті.

Плаваюча підлога із пробки має також назву корковий паркет. Це невеликі шматочки пробки, наклеєні на МДФ. Стандартний розмір коркового паркету — 900×185 мм.

Досить просте укладання такого паркету, вона виконується за принципом ламінату, тобто має замкову систему. Коркову паркетну підлогу краще не використовувати у вологих приміщеннях, тому що може розбухати МДФ.

Верхня верства плаваючих коркових підлог може також бути виконана з декоративної шпони не тільки пробки, але й дорогої деревини. Зверху такі матеріали покриваються декількома верствами лаку або спеціальною захисною вініловою плівкою. У якості середньої верстви використовується пресована пробка.

Оздоблювальні матеріали із пробки:

Варіантів виготовлення оздоблювальних матеріалів із пробки може бути кілька.

 1. Найдорожчий вид коркового покриття ( для підлоги, стін, стелі) виконується із цільної шпони коркового дерева. Із цього матеріалу виконуються цілі колекції покриттів, наприклад коркова плитка для підлоги. Добір ведеться по кольору окремих компонентів.
 2. Другий вид матеріалів із пробки – агломерат, виконаний з коркової крихти. Під впливом високої температури крихта пресується в єдині шари підлогового покриття. Це найбільш дешевий матеріал. Саме для нього можуть використовуватися всі дрібні відходи коркового виробництва.
 3. Третій варіант матеріалів – комбінування великої шпони й агломерату. Досить вигідне компромісне рішення. Дрібні й великі частини коркового матеріалу вдало сполучаються, створюючи відмінну якість продукції.

Незважаючи на таку різноманітність і відмінність у ціні, усі три варіанти не відрізняються своїми механічними якостями та зносостійкістю. Їхньої відмінності в зовнішньому вигляді, а також у використанні при роботі із крихтою не зовсім екологічних пластифікаторів. Тому повністю екологічним матеріалом із пробки є тільки шпона.

Переваги коркової пробки:

Коркова дошка має досить багато незаперечних переваг. От деякі з них:

 •  Високий рівень теплоізоляції підлогового покриття.
 • Відмінні звукоізоляційні якості.
 • Підлога із пробки приємна для тіла, досить тепла та злегка пружинить.
 • Вона не боїться вологи.
 • Цей матеріал не піддається гниттю.
 • Пробка хімічно інертна.
 • Пробку не псують мікроорганізми, гризуни, комахи.
Читайте також :  Ялинка з кавових зерен своїми руками

Недоліки:

 • Досить висока вартість шпони. Агломерат значно дешевше.
 • При довгому стоянні на корковій підлозі важких меблів, залишаться вм’ятини.
 •  Захисне покриття пробки згодом може стиратися. У цьому випадку прийдеться оновити таке покриття.

Особливості коркової підлоги

Коркові напольні покриття мають стільникову структуру, звідси їх здатність добре втримувати тепло, не пропускати звуки й мати пружні якості.

Тиск каблуків на коркову підлоги не залишає за собою слідів: пробка зберігає свій первісний вид і не сковзає. Таке покриття сприятливо впливає на опорно-рухову систему людини. Коркові підлоги мають антистатичні й бактерицидні якості, що дає можливість їх широкого застосування. До того ж це дуже гарний і престижний оздоблювальний матеріал.

Варіанти верстви коркових покриттів

Сьогодні виробники коркових підлогових покриттів пропонують кілька варіантів обробки особової верхньої верстви:

 • тонка верства шпони наноситься на основу із пресованої пробки з метою поліпшення декоративних якостей матеріалу;
 • подібна же верства шпони, але покрита додатково декількома верствами лаку для підвищення зносостійкості;
 • верства шпони також може бути покрита верствою прозорої вінілової плівки підвищеною зносостійкістю;
 • у деяких випадках на коркову пресовану основу наноситься верства шпони дорогої деревини, зверху також покривається вініловою плівкою.

Де використовуються коркові напільні покриття? Область застосування цих матеріалів досить велика. Вони використовуються в будь-яких приміщеннях: в офісах, суспільних приймалень, у супермаркетах, у будинках вокзалів і аеропортів, у кафе й ресторанах, в ательє, фото й відеосалонах.

Але найбільш часте застосування коркових підлог – житлові приміщення. Вони можуть використовуватися в кімнатах з будь-яким призначенням. Це ідеальне покриття для дитячих кімнат, спалень, віталень. Цілком підходить пробка й для підлоги на кухні або у ванній кімнаті. Але для цих кімнат використовуються варіанти, що тільки клеяться, пробки, паркет на основі МДФ не підійде.

Читайте також :  Теплиця з полікарбонату з дерев'яним і металевим каркасом своїми руками

Технологія укладання

на фото коркова підлога або підлога з пробки

Як укладати напольні покриття із пробки? Як звичайно, будуть потрібні деякі підготовчі роботи. Будь-які коркові покриття будуть надійними й довговічними тільки за умови якісно підготовленої основи. Поверхня повинна бути рівною, чистою, сухою. Вона може бути дерев’яною, бетонною, металевою та ін. Якщо поверхня нерівна, можна використовувати суміші, що само вирівнюються. Часто на основу підлоги додатково укладаються листи фанери або ДВП невеликої товщини, закріпивши їх цвяхами або саморізами по всьому периметру. Важливо щоб стики цих аркушів не збігалися зі стиками коркових покриттів.

Для приклеювання плитки із пробки найкраще використовувати спеціальний клей, рекомендований виробниками пробки. У деяких випадках можна використовувати клей ПВА, але певні його різновиди можуть привести до деформування плиток, їх усадці. Тому такий клей частіше використовується для не-ущільнених плиток з вініловим захистом у основи.

Перед укладанням виробів із пробки рекомендується витримати їх у приміщенні прямо в упакуванні близько доби. Процес укладання проводиться при температурі близько 18-20 градусів і вологості близько 50-60 відсотків.

Звичайно коркову плитку укладають від центру приміщення до його стін. Попередньо необхідно плитки розсортувати по кольору й фактурі (гладкої або зернистої). Якщо укладати зернисту плитку хрест-навхрест, створюється враження єдиної поверхні. Можна чергувати гладкі й зернисті плитки.

Спочатку повністю малюнок підлоги викладайте насухо, без клею. При цьому можна злегка підігнати розташування плиток, щоб з кожної сторони залишався однаковий простір. Так обрізані плитки по краях будуть виглядати гарним обрамленням.

Починаємо приклеювати плитку. Клей наноситься  на плитку і на основу. Він повинен злегка підсохнути. Звичайний час вказується на впакуванні.

YouTube Preview Image

Акуратно приклейте кілька плиток в одному напрямку. Далі від них уже впритул без зазорів приклеюйте інші плитки. Зверху плитки рекомендується простукати злегка гумовим молотком, особливо по краях плитки.

Залишки клею можна вилучити вологою ганчірочкою. Якщо клей встигнув підсохнути, змочіть ганчірку в уайт-спіритові. Відразу після укладання плитки по ній можна ходити. Ставити меблі можна не раніше, чим через кілька діб.