Тече батарея. Способи усунення течі

Дуже часто можна потрапити в досить неприємну ситуацію. Коли в будинку тече батарея, люди як правило, розгублюються та не знають, з чого почати. І це зрозуміло, адже дуже складно швидко зорієнтуватися, коли у квартирі зненацька з’являється фонтан гарячої води. Але не варто зневірятися: до приїзду сантехників є ряд дій, які вас урятують від потопу.

Що робити, якщо тече батарея? Способи усунення течі

І все-таки перша дія, які ви повинні почати – подзвонити диспетчерові аварійної служби і докласти про аварію, яка сталася. Поки допомога не приїхала, потрібно зібрати воду, яка витекла  і підставити яку-небудь ємність під батарею. На даному етапі запобігання аварії можуть виникнути серйозні проблеми зі збором води. Часто вода тече під більшим тиском і це унеможливлює зібрати її в ємність. Крім того, вода як правило, досить гаряча й ви ризикуєте одержати опіки. І ще, не забудьте попередити сусідів знизу про можливу аварію й у їхній квартирі.

тече батарея, протікає батарея

Що робити в такому випадку? Деякі фахівці радять накривати місце течі шматком щільної й важкої тканини. Звичайно, це не зупинить протікання й не закриє діру. Але це хоча б призупинить не контрольований потік води, дасть можливість не затопити все навколо в будинку та у квартирі сусідів.

Варто пам’ятати, що очікування бригади може затягтися далеко не на лічені хвилини. Це не медична допомога, тому до їхнього приїзду прийдеться самому справлятися з даною проблемою. У випадку якщо теча не дуже серйозна, можна самому на якийсь час усунути або хоча б зменшити течу води. Найпоширенішим місцем у батареї, де утворюється діра, є місця з’єднання труб. Даній проблемі допоможе дріт і міцна гума. Її потрібно закріпити навколо місця, де труба прорвалася. Для їхнього кращого зміцнення допоможе автомобільний або сан-технічний хомут.

Читайте також :  Як вибрати сонячні колектори

тече батарея, протікає, іржа

Якщо в батареї утворювалася невелика діра, то її можна дуже легко виправити: для цього потрібно вкрутити в отвір болт-саморіз. Однак даний спосіб не допоможе, якщо батарея чавунна. До моменту прибуття бригади, це відмінно допоможе хоча б призупинити потік води. Але часто трапляється, що вода випливає із цілої ділянки батареї, наприклад, на секційних стиках. У цьому випадку краще про-бинтувати ушкоджену область за допомогою клею на епоксидній основі. Якщо такого немає, можна використовувати будь-який волого- і термостійкий клей. Таким чином, вода не зможе просочуватися через затверділу масу.

 Звичайно, вищезгадані способи усунення течі води з батареї є тимчасовими. Якщо трапилася така проблема, обов’язково потрібно провести професійний ремонт або встановити нові батареї. Цим повинні займатися винятково фахівці, оскільки при цьому повністю відключається система опалення. У таких випадках, як правило, заміняються ділянки батареї, труби, проводяться зварювальні роботи. Ще потрібно порадитися з фахівцями із приводу радіатора. Вони порекомендують самі надійні й міцні.