технологія вирощування моркви на грядці площею 3 м.кв.

Узявшись за вирощування моркви на своєму городі, ми часто зустрічаємося із ситуацією: начебто б і насіння вибрали найкращого сорту, і погода не підкачала, а от урожай, м’яко кажучи, не вдався. Щодо подібних невдач вердикт досвідчених городників гранично ясний – уся справа в правильності посадки цього улюбленого всіма овочу.

Як відомо, коренеплід моркви росте вглиб, тому великий вплив на врожайність виявляє рихлість ґрунту й глибина родючого шару. Забезпечити цю умову простіше всього, якщо у вас є високая грядка. Информацію про те, як зібрати високу теплу грядку своїми руками,  одна із найближчих тем нашого сайту.

Як виростити гарний урожай моркви?

технологія вирощування моркви висока грядка

Попередньо грядку варто замульчувати. Для будь-яких дрібних овочів і трав оптимальною мульчею вважаються ошурки (опилки). Використання свіжих ошурок рекомендується тільки після спеціальної обробки, що насичує їхнім азотом.

Однак якщо ви є прихильником природного землеробства і ворог хімічних добрив, те краще в якості мульчі використовувати перепрілі ошурки, що пролежали кілька років можливо навіть під відкритим небом. У такий спосіб удасться виключити дві дії: розпушування ґрунту й внесення яких-небудь органічних добрив.

вирощування моркви технологія висока грядка

Мульчирування ошурками також дозволяє скоротити обсяги поливу й зводить до мінімуму прополку, тому що бур’яни просто не можуть пробитися крізь 5-ти сантиметровий шар такий мульчі.

Найбільш смутним моментом у процесі вирощування моркви є необхідність проріджування паростків, що з’явилися, тому що подібні дії травмують сусідні паростки. Уникнути цього можна, віддавши перевагу насінням у гранулах. Їхні розміри й вага більше звичайних, що суттєво полегшує посів. Крім того, оболонка, якої обволікаються насіння в процесі дражирування, містить ефективний комплекс живильних елементів, необхідних моркві на початковому етапі росту.

Купуючи насіння в сумнівних виробників, ви ризикуєте не виправдати витрачені сили й час на турботу про посіви, які в найкращому разі дадуть убогий урожай, а в гіршому – взагалі можуть навіть не зійти.

Технологія посадки моркви не складна, але трудомістка. В ошурках на підготовленій грядці зробіть 3 борозенки глибиною до ґрунту.

Читайте також :  Як правильно виконати монтаж євровагонки?

технологія вирощування моркви високий урожай

Пролийте їх теплою водою й рівномірно розподіліть насіння уздовж грядки, після чого  ще раз акуратно полити борозенки, не вимиваючи насіння.

Коли саме з’являться сходи, на 5-й день або на кілька днів пізніше, буде залежати від температури. Якщо окремі бур’яни все-таки виявляться серед сходів моркви, забрати їх – хвилинна справа.

YouTube Preview Image

технологія вирощування моркви  дозволить вам на ділянці площею менш 3 м² виростити щедрий урожай моркви, якого вашій родині вистачить на цілий рік.

Коментарі 1

  • Мне очень понравилась статья и видео .
    Прийдёт сезон и обязательно воспользуюсь даной технологией .