Тепла водяна підлога своїми руками. Фото. Відео.

Водяна тепла підлога припускає обладнання системи труб, які прокладаються в шарі бетону повністю по площі приміщення. Підігрів підлоги здійснюється за рахунок води підігрітої в казані й циркулюючої по трубах. Це тільки  поверхнева характеристика, у реальності «пірог» або схема обладнання значно складніше, про це й поговоримо в статті.тепла підлога фото

Водяна тепла підлога – його недоліки й переваги

У теплої водяної підлоги є ряд явних переваг перед звичайними радіаторними системами опалення.
До переваг теплої водяної підлоги можна віднести:

 • Прогрівання приміщення походить від самого низу – підлоги й до самої стелі. Виходячи із цього цілком очевидно, що повітря в поверхні підлоги завжди буде тепліше, чим у стелі, що створює найбільш сприятливі умови, як для затишку й комфорту, так і для здоров’я людини. У той час, коли основна частина опалювальних систем має на увазі обігрів приміщення за допомогою конвекції – нагрітий від конверторів і радіаторів повітря піднімається у верхню частину приміщенні до стелі, при цьому температура в підлоги залишається прохолодної.
 • Обладнання теплої водяної підлоги дозволить значно заощадити витрати на опалення. Забезпечується це із за того, що водяна підлога виробляє тепловий потік, що має потужність 40-150 Вт/кв.м при температурі рідини, що переносить тепло порядку 30-50 градусів

Переваги і недоліки водяної теплої підлоги

До істотних недоліків теплої водяної підлоги можна віднести той факт, що його монтаж не можна робити у квартирах, що мають централізоване опалення, адже в цьому випадку обладнання водяної підлоги побільшає гідравлічний опір системи. Крім того, причиною висновку системи з ладу може стати невідомої якості рідина, що циркулює в системі.

Як відбувається монтаж теплої водяної підлоги?

Найбільш доцільне обладнання такої підлоги в приватному будинку. Про те, як правильно зробити його монтаж, спробуємо розібратися докладніше.

 Cхема теплої водяної підлоги

тепла підлога електрична монтаж принципова схема на російській мові
У першу чергу слід визначитися з тим, якою структурою має буде майбутня підлога.

Визначимо схему монтажу підлоги знизу нагору:

 • Починаються роботи з вирівнювання поверхні підлоги;
 • На вирівняну підставу укладається гідроізоляційний шар;
 • Уздовж усіх стін, що примикають до підлоги, кріпиться демпферна стрічка;
 • Поверхня підлоги застеляється теплоізоляційним матеріалом;
 • На шар теплоізоляції прокладаються труби по яких буде циркулювати рідина;
 • Якщо застосовується бетон – то заливається, якщо дерев’яні перекриття – то укладається несучий шар;
 • Обладнання напільного покриття стане завершальним етапом монтажу пирога водяної підлоги.

У підсумку товщина такого «пирога» може становити 50-150 мм, конкретна його величина залежить від безлічі факторів.

Як правильно підготувати поверхню підлоги ?

Першим етапом монтажних робіт з укладання теплої водяної підлоги стане очищення чорнової підстави від бруду й пили, завдяки чому легше виявити його нерівні місця. Допускається перепад висот близько 5 мм.

Читайте також :  Стяжка під теплу підлогу: її особливості й технологія заливання своїми руками

тепла підлога під плитку фотоА от вирівняти поверхню можна двома способами:

 • Використовуючи бетон марки М300 або пескобетон, можна зробити чорнову стяжку;
 • Безліч дрібних вибоїв у поверхні підстави можна зрівняти, насипавши піску й розрівнявши його.

Ігнорувати ці рекомендації не рекомендується, а якщо ні, то в ході експлуатації підлоги може виникнути ряд проблем внаслідок збільшення гідравлічного опору, заповітрювання системи, а також погіршення тепловіддачі.

Прокладка гідроізоляційного шару й демпферної стрічки

Як зробити теплу підлогу. Відео

Наступним кроком стане прокладка гідроизоляційного шару, у якості якого виступає звичайна поліетиленова плівка, це дозволить захистити від конденсату теплоізоляційний шар водяної підлоги.

Гідроізоляцію розстеляють по всій поверхні, намагаючись зробити нахлест на стіни. У тому випадку, якщо застосовується не цільна плівка, місця стику також виконуються нахлест 8-10 см і проклеюються скотчем. Саме ця, розстелена на поверхні підлоги плівка й буде виконувати роль гідроізоляції.

Відео і фото монтаж теплої підлоги

Головним призначенням демпферної стрічки є компенсування розширення стяжки, яке в обов’язковому порядку відбудеться при нагріванні теплої підлоги. Якщо стрічка не буде встановлена, то це може привести до того, що в міру декількох циклів нагрівання й остигання в стяжці з’являться тріщини.Кріпити демпферну стрічку необхідно по периметру приміщення.

Вона кріпиться уздовж стін, що стикаються зі стяжкою, при цьому її висота повинна на 2 см.  перевищувати передбачувану висоту пирога теплої водяної підлоги. Виходячи від матеріалу з якого виконана стіна, демпферна стрічка до неї кріпиться за допомогою самоклеющегося шару або з використанням дюбелів або саморізів. Потім можна починати роботи з обладнання теплоізоляції.

Обладнання теплоізоляції водяної теплої підлоги

інфрачервона тепла підлога своїми руками

Грамотно виконана теплоізоляція дозволить значно зменшити тепловтрати, утеплюючи підлогу й не обігріваючи підвал. Якщо проігнорувати укладання теплоізоляції, то незмінні втрати 15-20 відсотків тепла.

Найчастіше в якості утеплювача підлоги використовується пінополістирол, пробка, плити мінеральної вати, ЭППЛ, крім того можуть застосовуватися теплоізоляційні мати. Кожний із цих способів має свої переваги.

Найбільш зручними в монтажі є мати теплоізоляційні. Вони мають міцність, їх поверхня покрита пароізоляційною плівкою, тут же є спеціальні виступи, призначені для укладання труб. До того ж цей спосіб можна відзначити як найбільш легкий і швидкий варіант укладання теплоізоляції.

Вата мінеральна дозволяє забезпечити непогану звукоізоляцію, недоліком її застосування є те, що у випадку її намокання вона починає сильно пропускати тепло.

Однак найчастіше в якості утеплювача застосовується пінополістирол.

Якою повинна бути товщина утеплювача?

Практично всі види утеплювачів проводяться у формі плит, які досить прості в укладанні. Якщо ж передбачається обладнання бетонної стяжки зверху теплоізоляційного шару, необхідно охоронити стики плит від проникнення води. У цих цілях стики проклеюються скотчем або ж застеляється суцільною поліетиленовою плівкою.

Читайте також :  Стяжка з тирси. Що таке арболіт? Спосіб виготовлення арболіту

Підложка на основі фольги може виступати в якості однієї з додаткових опцій на теплоізоляцію, її зовсім не потрібно кріпити, тому що вона притискається стяжкою водяної підлоги.

Мінімальна товщина утеплювача повинна бути 50 мм, оптимальна 100 мм.

Порядок укладання труб водяної теплої підлоги

види укладання труб для теплої водяної підлоги

Поліпропіленові й металопластикові труби, на думку досвідчених фахівців, вважаються найбільш прийнятним і вигідним варіантом при виробництві монтажу теплої водяної підлоги. Тут найбільш важливим і відповідальним моментом є вибір способу прокладки труб, їх можна підрозділити на два види.

 1.  Спосіб «Змійка». У тому випадку, якщо використовується цей вид укладання, те підігріта рідина в систему надходить у зовнішньої стіни й у міру її пересування по контуру поступово прохолоджується. Головний недолік методу, те, що температура поверхні підлоги на початку контуру буде значно вище ніж у його закінченні. Розв’язком проблеми може стати збільшення потужності насоса нагнітаючого або прокладка труб у вигляді подвійної змійки.
 2.  Метод «Равлик» — більш підходящий спосіб монтажу водяної теплої підлоги, тому що в цьому випадку відбувається чергування гарячих і холодних потоків, внаслідок чого температура буде однакової практично по всьому приміщенню.

Способи укладання труб, які найбільше часто застосовуються на практиці

Різні методи укладання застосовуються в різних випадках. Приміром, у приміщенні невеликого розміру доцільніше застосовувати «равлика». Така система легше монтується, тому що всі вигини труб рівняються 90 градусам, а циркуляція рідини забезпечується насосом меншої потужності, який і коштує значно дешевше.

Метод «змійка» виконується в приміщеннях, що мають більший розмір, і де проводиться укладання кілька контурів теплої підлоги, практично однакової довжини. Завдяки цьому забезпечується більш просте балансування системи.

Існує кілька основних правил, яких слід дотримуватися при плануванні укладання труб:

 • Більш щільно труби повинні укладатися уздовж зовнішніх стін приміщення, це дозволить компенсувати втрату тепла, слід дотримуватися відступу від стіни приблизно в 15 см.
 •  Відстань між трубами повинне бути більш 10 см, це дозволить не тільки ефективно застосовувати матеріал, але й убереже від появи ефекту теплового мосту, той випадок, коли температура рідини, що циркулює в системі, буде однакової, чого допускати не слід.
 •  Крок установки труб контуру повинен бути не більш 25 см.
 • Установка контурів теплої підлоги, що мають довжину більш 100 м, загрожує більшими гідравлічними втратами. Рекомендована довжина контурів становить 50-60 м.

Як зробити монтаж контуру й кріплення труб?

Як правильно укладати труби тля підготовки теплої водяної або електричної підлоги

Існує безліч способів виконання кріплення труб безпосередньо перед заливанням стяжки. Слід розглянути найпоширеніші з них.

У тому випадку, якщо при монтажі теплої підлоги застосовуються теплоізоляційні профільні плити, то труби укладаються на необхідній відстані натиском на них ногою між виступами плит.

Читайте також :  Теплі стіни - опалення будинку за технологією теплих підлог

Коли ж для утеплення обраний матеріал, що має гладку поверхню, такий як плити экструзированого полістиролу, тобто можливість наклеїти на нього пластмасові монтажні планки.

Застосовується також кріплення труб до арматурної сітки гнізда, що має, розміром 5х5 або 10х10 см. Сітка укладається на утеплювач, на яку у свою чергу укладаються труби, які фіксуються із застосуванням пластмасових хомутів або звичайного дроту.

При кріпленні труб за допомогою хомутів слід пам’ятати, що не можна затягувати дріт дуже міцно. При нагріванні труб, вони стануть розширюватися, і якщо не залишити зазор, то вони можуть деформуватися або навіть розірватися.

Слід зазначити, що сітку, покладену на шар утеплювача, не можна вважати шаром, армірующим стяжку. Вона розташована аж унизу й не зазнає навантаженням.

Починати монтаж труб водяної підлоги необхідно від, що подає колектора. Найбільш прийнятним варіантом є укладання контуру, що полягає із цільної труби, тому що наявність багатьох з’єднань у рази збільшує можливість протікань.

Виходячи з геометрії приміщення, головним чином і визначається кількість контурів. У тому випадку коли приміщення має форму П, Г або яке або інше, а також коли приміщення має одну зі стін довше 8 м, коли співвідношення довжини до ширини становить 4:1, то рекомендується застосування деформаційного шва.

У якості матеріалу для його виготовлення використовується демпферна стрічка, яка ділить площу приміщення на сектори й накладається на теплоізоляцію. Схема наступна: у кожний сектор монтується окремий контур. У тих місцях, де контур перетинає стрічку, труби укладаються в спеціальні пластикові або металеві гільзи.

Слід звернути увагу, що ще загодя необхідно вирахувати яку кількість контурів знадобиться при монтажі підлоги, щоб у наслідок придбати колектор, що має потрібну кількість виходів і входів.

Виконання заливання бетонної стяжки

виконання стяжки як завершуючий етап при монтажу теплої підлоги

Після того як труби контуру теплої водяної підлоги підключені до колектора, можна приступати до заливання бетонної стяжки. Попередньо необхідно зробити обпресування системи. Виявивши протічки негайно усуваємо їх. Заливати бетонний розчин потрібно при повністю робочій системі, вона повинна перебувати під тиском порядку 2-2,5 атмосфери.

У звичайний бетонний розчин бажано додати пластифікатор, що додасть суміші додаткової міцності, а в якості армуючого шару найкраще застосувати сітку або фібру.

Бетонна стяжка теплої водяної підлоги повинна мати товщину не менш 5 см. Робити укладання найкраще при температурі повітря не менш 5 градусів.

Після завершення заливання бетонної стяжки треба набратися терпіння, адже висихати така стяжка буде не менш місяця.

Дивимось відео монтаж водяної теплої підлоги

YouTube Preview Image