Твердопаливні піролізні котли тривалого горіння

Незважаючи на стрімкі темпи розвитку міст і сіл, багато районів у нашій країні залишаються усе ще не газифікованими. Усе частіше люди задаються питанням “Як обігріти будинок затрачаючи мінімум грошей і зусиль”. Для господарів будинків без газу піролізний котел тривалого горіння став справжнім відкриттям і рішенням багатьох питань.

А тепер докладніше про системи опалення, які останнім часом  здобувають усе більшу популярність.

Що таке піролізний котел та принцип роботи.

піролізний котел
піролізний котел принцип роботи

Піролізний котел– це особливий вид твердопаливного котла, інакше їх ще називають газогенераторними. Основна відмінність від звичайного котла – це інший принцип роботи. У звичайних котлах і домашніх печах паливо згоряє в топці, виділяючи тепло, продукти горіння ж викидаються в атмосферу. Недолік такого опалення низький ККД і невеликий час горіння при одному завантаженні палива.

Пам’ятаєте тему “Піроліз деревини” з курсу шкільної програми по хімії: “При нагріванні деревини без доступу повітря утворюється кокс (вугілля) і горючий газ…”, отож , в основі принципу роботи піролізного котла лежить виділення горючого газу із твердого палива й наступне роздільне згоряння залишків твердого палива й газу.

У результаті паливо віддає практично все, що може згоріти й виділити тепло. У трубу виходить тільки відпрацьований газ, який складається практично з вуглекислого газу, азоту.

Яке паливо можна використовувати в таких котлах?

Паливо для піролізних котлів різноманітне: дрова, паливні брикети, деревні обрізки. Причому, для безперервного функціонування котлів потрібно всього два завантаження на добу.

В імпортних піролізних котлів чимале значення має вологість палива, деревина повинна бути ідеально просушена. Вітчизняні котли більш пристосовані до наших реалій, зокрема  котлів виробленими вітчизняними компаніями  досить дров, які відлежалися в сухому місці кілька місяців.

Які типи піролізних котлів існують?

піролізні твердопаливні котли
піролізні твердопаливні котли

Які нагрівають повітря й водогрійні, як промислові, так і побутові.

Ті, що гріють повітря котли опалюють приміщення за рахунок нагнітання вентилятором, установленим у котлі, нагрітого їм повітря. Такі котли відмінно підходять для господарських приміщень таких як гаражі, сушильні камери, офіси.

Водогрійний котел– це більш популярна модель піролізного котла- установлюють у вдома, офісах, теплицях.

Що потрібно щоб почати користуватися піролізним котлом

Отут у піролізних котлів маса переваг перед іншими котлами. Якщо для установки газових котлів потрібно одержати дозвільні документи, то для піролізних вони не потрібні. Установити котел ви можете самі. До слова, установка того ж газового котла часом обходиться в значну суму.

З піролізними котлами все максимально просто- ви купуєте котел, підключаєте його до системи опалення, система опалення цілком підійде вже існуюча, приєднуєте до димоходу й користуєтеся.

Наскільки безпечні піролізні котли.

Як уже говорилося вище піролізні котли спалюють практично всі складові палива, як самі дрова, так і виділюваний з них горючий газ. На виході з котла ми одержуємо негорючий газ і його температура значно нижче температури диму з печі або звичайного котла. У Європі вже давно відійшли від грубного опалення як від небезпечного, у нашій країні ця тенденція почала прослідковуватися тільки в останні кілька років .

Що стосується безпеки піролізного котла, то ми пропонуємо кожному із читачів провести власний міні-експеримент – налийте в пластикову пляшку води й потримаєте її над полум’ям від дров. Пляшка не розплавиться. Схожий принцип у піролізних котлах.

У них є водяна сорочка по всій площі котла. Вода в “сорочці” обмиває розігріті стінки топлення, знімає надлишкове тепло й направляє в опалювальну систему. У такий спосіб робиться безпечна конструкція піролізного котла. Також котел робить безпечним значний шар тепло ізольованого матеріалу, за рахунок чого про котел неможливо обпектися, у родинах з дітьми я думаю цей фактор немаловажний.

Як потрібно вибирати котли?

Найпростіший  спосіб – це довідатися вагу. Чим важче, тим краще. Вага прямо залежить від товщини використовуваного металу. Багато нечесних виробників використовують тонкий метал і тим самим скорочують термін служби котла. Також як перевагу варто розглядати наявність шамотової цегли в котлі, це продовжує термін служби котла й робить його роботу більш правильною.

Але варто також напевно згадати про високу вартість котлів даного типу…

Це хибна думка. Якщо Ви підсумуєте вартість котла й паливо, то вийде що приблизно через кілька років у Вас котел окупиться. Нагадаємо, що даний тип котла горить до 12 годин, це не може не відбитися на кількості витрачених дров. У такий спосіб значно заощадивши паливо, Ви фактично з здешевлюєте користування котла. Та й взагалі, як раніше писалося, по безпеці піролізні котли ні в яке порівняння не йдуть із печами. Коли мова йде про безпеку, то думаю отут не варто скупитися.

YouTube Preview Image