Схема підключення двоклавішного вимикача

Якісний ремонт у будинку припускає заміну електричних проводів, розеток і вимикачів. Отут виникає чимало питань, на один з яких ми дамо відповідь у цій статті: як підключити двоклавішний вимикач своїми руками та розглянемо схему підключення.

схема підключення двоклавішний вимикач

Принцип роботи двоклавішного вимикача припускає підключення через нього двох джерел світла. Це може бути люстра або ж пара різноманітних світильників, кожний з яких буде включатися при натисканні тієї клавіші, через яку він підключений.

Розглядаючи схема підключення вимикача, візьміть за основу, що фазне проведення позначене червоним кольором, проведення заземлення – жовтозеленим, а нуль – синім. Місця з’єднань проводів позначаються жирними крапками.

схема підключення вимикача двоклавішного

Трипроводний кабель заводиться від електрощитка у відгалужувальній коробці. У ній проведення захистне заземлення з’єднується з аналогічним проводом, який підключається до корпусів світильників.

схема підключення вимикача

Нуль від електрощита з’єднуємо у відгалужувальній коробці з нулем, що йдуть до різьбової частини патронів світильників (люстри). Фазне проведення необхідно з’єднати у відгалужувальній коробці із проводом червоного кольору, який іде до центрального контакту двоклавішного вимикача.

двоклавішний вимикач схема підключення

Переходимо безпосередньо до підрозетника. Зараз слід з’ясувати, яка клавіша буде замикати контакти, і відповідно відповідати за включення кожного із світильників. Якщо визначилися із схемою підключення нашого вимикача, приступаємо до роботи. Тепер згідно зі схемою підключення підключаємо у підрозетнику синій провід до лівої клавіші вимикача, який у відгалужувальній коробці потрібно з’єднати з фазним проводом, що йде до центрального контакту патрона першого світильника. Коричневий провід підключіть до правої клавіші, а після у відгалужувальній коробці, з’єднаєте із проводом від центрального контакту патрона другого світильника.

правильна схема підключення вимикача

Перевірити правильність підключення можна, по черзі натискаючи вниз клавіші вимикача. Якщо при цьому включається та група освітлення, яку ви запланували, а при натисканні клавіш нагору – вимикається, то ви все зробили вірно.

Читайте також :  Як зробити освітлення кухні робочого стола ?

Не забувайте: робота, пов’язана з електричним струмом, вимагає особливої уваги й помилок не вибачає.