Ефективна схема конструкції буржуйки

Для зимового відвідування дачі потрібно придумати, чим опалювати приміщення. Більшість дачних ділянок маленькі й будиночки на таких ділянках не великі. Якщо побудувати цегельну піч, вона займе багато місця. Потрібна грубка не великих розмірів, продуктивна, у якій можна використовувати дрова й гілочки від обрізки дерев. Для таких цілей можна поставити невелику пічку, поліпшеної конструкції – буржуйку. Палитися така грубка буде дровами, але трішки змінена майстром М. Пьянковим конструкція, дозволяє продовжувати процес віддачі тепла й збільшує площу для нагрівання. Усе тепло від згоряння дров повинне залишатися в будинку.

конструкція буржуйки

Основні характеристики буржуйки полягають у швидкому нагріванні й віддачі тепла, великою швидкістю горіння дров. Швидке остигання такої грубки, якщо припиняється процес горіння. Пропонована буржуйка, сконструйована так, що отримане тепло використовується довше й краще.

Розміри грубки не великі: довжина становить 45 см, висота самої грубки 45 см, ширина 20 см. Вона не має потреби в спеціальному фундаменті і у неї простий димар. Грубка стоїть на ніжках, розмір яких 20 см. Потужність такої печі, здатна обігріти 10-15 м. кв. житлової площі. Простий спосіб експлуатації й невеликі габарити дозволяють її використовувати в будь-яких приміщеннях або дачах.

Зміни в конструкції буржуйки

вдала конструкція буржуйки

а – конструкція буржуйки;  б – схема руху димових газів;
1 — пластини лабіринту; 2 – колосник; 3 – екран; 4 – кріплення екрана

Особливість конструкції такої печі полягає в тому, що усередині приварені додаткові дві сталеві пластини. Вони утворюють нові проходи для гарячого диму, який нагріває ці пластини. Відбувається більша віддача тепла.

Різна температура грубного диму створює тягу в печі. І якщо правильно розташувати вихід димової труби, наприклад, зробити вище даху, то створюється резерв тяги. Для його використання, у печі можна додати ще кілька пластин усередині. Зварювати їх треба так, щоб створювався прохід такий, як колодязь у цегельних щитах простих грубок. Буржуйка стане більше у висоту, а інші розміри залишаться колишніми. Кількість тепла, що поглинається, від згоряння збільшиться й виходить, віддачі тепла буде більше.

Читайте також :  Чому дві фази в розетці? Причини появи двох фаз

Другою відмітною рисою конструкції буржуйки є те, що спеціально оброблені дверцята такої грубки, дуже щільно закриваються й навіть використовуються замки-засувки. Краї отворів і дверей вирівнюються, обробляються наждаком, щоб щільно закривалися.

Конструкція буржуйки

Розміри буржуйки можуть небагато змінюватися, але наведені вище, уже мають практичне застосування. Ви можете вибрати розміри конструкції, враховуючи ваші потреби й умови застосування, але принцип побудови краще не міняти.

Корпус печі, виготовляється зі сталевих листів, товщиною в 3 мм. Складання й зварювальні роботи краще починати зі зварювання бічних стінок. Зварюємо передню, дві бічні й задню стінки, потім приварюємо верхню пластину з отвором для труби й додатковим варильним отвором. Далі приварюються додаткові пластини, які утворюють лабіринт. Відстань від верхньої пластини до першої додаткової становить 8 см, між першою й другою пластиною лабіринту теж 8 см. Для збереження таких розмірів, при зварюванні можна використовувати по розміру дерев’яні підставки, які згорять при наступній експлуатації.

Далі приварюється колосникові ґрати, які розташовується на відстані 8 см від днища. Ґрати краще використовувати з невеликими отворами для того, щоб при використанні дрібних друзок, вони не падали в нижній зольник.

Наприкінці приварюємо днище. Основна конструкція буржуйки готова. На днище можна приварити спеціальні ніжки, щоб підняти трохи вище всю конструкцію. Розмір для них краще взяти 20 см.

Особливу увагу треба приділити будові димової труби. Головне правило для такої труби, щоб вона була товстостінна й цільна. Її потрібно добре приварити до отвору без щілин і щільно. Якщо труба робить вигин у приміщенні, то таку конструкцію труби потрібно якісно зварити, використовуючи дротовий каркас. Ту частину труби, яка буде на вулиці, можна зібрати із труб будь-якого діаметра.

Читайте також :  Розрахунок плити перекриття розміри та ціна виготовлення

Якість зварювання димової труби повинне бути відмінним, це пов’язане з тим, що при горінні будь-яких речовин, утворюється конденсат, який має неприємний захід і небажаний у будинку.

Принцип роботи буржуйки

Як усі дров’яні печі розпалювання починаємо з невеликої кількості трісок і кори. Для більш швидкого встановлення тяги в печі, можна використовувати палаючий папір. Її вставляємо через верхній варильний отвір у трубу, для утвору тяги повітря й грубка розгориться.

Процес і швидкість горіння дров у буржуйці підтримуємо за допомогою дверцят зольника. Якщо небагато залишити місця для проходу повітря через зольну камеру, то дрова не будуть горіти як свічки. Горіння буде повільним.

Після певного часу горіння дров у буржуйці, підняття потрібної температури навколишнього середовища в кімнаті, було вирішено припинити підкладати в піч дрова. Щоб швидкого остигання не було і у кімнату поступово йшло тепло, продовжимо горіння без нашої участі.

На гарячі вугілля в печі кладемо кілька товстих полін і щільно закриваємо всі дверцята й варильний отвір, який зроблений так, що закривається щільно. Приплив повітря в топлення скорочується, і дрова починають потроху жевріти, рівномірно віддаючи тепло стінкам грубки й тим самим підтримуючи тепло в кімнаті. І якщо в будинку немає протягів і утеплені вікна, те тепло, що віддається буржуйкою протриває довше.

Отруєння вигарним газом не буде, тому що всі газоподібні речовини, які утворюються при горінні, підуть нагору по трубі. Відсутність на верхній пластині в’юшок і регулювання процесу горіння дверцятами, створюють усі умови висновку диму й легкого вигарного газу через димохід. Такий самий принцип роботи має буржуйка з газового балона.

Якщо дверцята нещільно прилягають до отворів, то процес горіння швидко закінчиться.

Читайте також :  Виготовлення тротуарної плитки. Технологія укладання своїми руками

Заходи для безпечного використання печі

Для того щоб з печі при горінні не вилітали вугіллячка, які можуть привести до загоряння, біля дверей буржуйки на підлозі укладають азбестоцементні листи. Під ніжки можна зробити підставки з огнестійкого матеріалу. Для збереження стін біля печі можна використовувати два способи. Кріплення захисного екрана на бічну й задню стінки за допомогою приварених болтів. А можна захистити стіни від впливу гарячого повітря й температури  буржуйки.

При висновку труби димоходу на вулицю через отвір у стіні, треба обов’язково укласти шар ізоляції навколо труби. Зробити так, щоб гаряча труба димоходу, була в середовищі матеріалу, яка має стійкість до високих температур. Прийнявши всі заходи пожежної безпеки, приготувавши залізний совок і коцюбу, зробивши запас дров, можна починати топити буржуйку.

Установка таких простих і малогабаритних грубок на дачі або в маленьких неопалюваних приміщеннях дуже ефективна. Навіть у великі морози вона зігріє й можна буде переночувати в приміщенні з таким опаленням.