Робимо пуф своїми руками. Простий і швидкий спосіб зробити пуфик

Однієї з найбільш функціональних і необхідних частин інтер’єру є пуфик. Його можна використовувати як дуже зручний невеликий стільчик, що дозволяє комфортно сидіти за маленьким столиком. Також нерідко пуф виступає об’єктом для зберігання яких-небудь речей або просто є частиною дизайну всього приміщення.

пуф своїми руками

Крім того, моделі, що не мають каркаса, прекрасно впораються з роллю м’якої іграшки, яка задовольнить вимогам як дорослих, так і дітей.

Існує багато різновидів пуфів, що відрізняються не тільки формою, але й вартістю, оскільки деякі можуть бути виконані з дорогого текстилю або зшиті з різнобарвних шматочків. Таку частину меблів можна зробити й у домашніх умовах, причому часу для цього багато не буде потрібно. Найпростіший  є модель на основі дерев’яного каркаса, наприклад ДСП.

Як зробити пуф своїми руками?

Перш ніж починати робити пуф своїми руками, який не буде мати ящика для зберігання речей, потрібно підготувати всі необхідні матеріали: 4 бруска (40х80х80 мм), стільки ж шматків ДСП (400х330 мм) і металевих куточків, дерев’яне коло (ширина якого 300 мм), коліщата, клей, шуруповерт і саморізи.

пуф своїми руками

Виконувати роботу зі збору пуфика потрібно в такий спосіб. До куточків, з’єднаних між собою, кріпляться саморізами частини ДСП, які для більшої твердості можна промастити ПВА. По кутах отриманої конструкції встановлюють дерев’яні бруски, що служать основою для невеликих коліщат, і що також забезпечують додаткову надійність і стійкість.

пуф своїми руками

Можна зробити пуф і на ніжках, але в такому випадку він вільно пересуватися не буде.

пуф своїми руками

Завершальним етапом стане кріплення на клей і саморізи кришки, яка може мати абсолютно будь-яку форму.

Для того, щоб пуф мав гарний вигляд, був комфортним і прекрасно гармоніював з усім приміщенням, його потрібно правильно задекорувати. При цьому потрібно використовувати поролон або ватин, який додасть верхньої частини м’якості. Зовні весь виріб рекомендується оббити спеціальною меблевою тканиною, яка, насамперед , допоможе продовжити строк його служби. Можна в цих цілях використовувати також тонкі тканини, наприклад шовк, але спочатку всі стінки слід обшити звичайною бавовняною тканиною.

Читайте також :  Чому дві фази в розетці? Причини появи двох фаз

пуф своїми руками

Роблячи чохол на пуфик, потрібно стежити за тим, щоб усі шви були рівними й не мали перекосів, що дуже сильно впливає на зовнішній вигляд і якість усієї проробленої роботи. Щоб зробити свій виріб по істині оригінальним і унікальним, краще зшити чохол самостійно, адже це допоможе втілити в життя всю фантазію й у результаті зможе стати справжньою ізюминкою конкретного приміщення.

пуф своїми руками

Створення чохла – це також досить простий процес. Для початку із тканини потрібно вирізати коло, яке по розмірах буде на кілька сантиметрів перевищувати кришку пуфа. Потім до нього пришивається цільний шматок тканини, який по ширині буде відповідати висоті стінок виробу. Також можна використовувати додаткові  елементи, що декорують (бахрому, бусинки й вишивки).

Роблячи пуф своїми руками, можна спорудити модель, яка буде призначена не тільки для сидіння, але й складання в неї деяких речей. Для цього ще на початковому етапі створення, потрібно зробити дно з додаткового шматка ДСП, а верхню частину виробу прикріпити до каркаса невеликими дверними петлями, які забезпечать відкривання кришки в будь-який момент. При цьому, декоруючи пуф матеріалом, потрібно окремо обшити його верхню й бічні частини, щоб також мати можливість відкрити отриманий ящик.