Ремонт пральних машин своїми руками

Ремонт пральних машин своїми руками, попередимо відразу, справа заморочлива і задоволення ризиковане, якщо тільки ви не профі в цій справі. Про те як можна ремонтувати пральну машину своїми руками, розповість сьогодні наш сайт. 

ремонт пральних машин

Буває, що необхідно відремонтувати несправну пральну машинку-автомат, а для виклику фахівця немає часу або грошей. У цьому випадку можна спробувати усунути несправність самостійно.

Увага! Усі роботи з ремонту пральної машини своїми руками необхідно робити при відключеному електроживленні (виключити з розетки)!

Отже, ремонт пральних машин своїми руками може бути здійснений у випадку появи таких розповсюджених поломок.

Засмітився фільтр пральної машини

Ремонт пральних машин своїми руками при засміченні фільтра нескладний. Необхідно зняти фільтр зливальної системи, прочистити його й установити на місце.

Поломка (несправність) зливного насоса

Зливальні насоси (помпи) в автоматичних пральних машинок ламаються дуже часто. Складаються помпи з так званого «равлика» і електродвигуна із крильчаткою. «Равлика» зламати можна хіба що при монтажі/демонтажі пральної машини, а електродвигуни можуть виходити з ладу набагато частіше.

Тому при самостійному ремонті пральної машини зовсім не обов’язково заміняти всю помпу, а досить замінити електродвигун, що зламався, на новий, справний. Це обійдеться дешевше.

Окремо електрична частина помпи продається в сервісних центрах і придбати її можна без особливих утруднень. Видалення несправного двигуна проводиться так:

  • від’єднати болти кріплення до корпуса;
  • від’єднати клеми від електродвигуна;
  • від’єднати патрубки від «равлика»;
  • відокремити «равлика» від електродвигуна.

Потім у зворотному порядку слід зробити дані дії для установки нового двигуна.

Поломка (несправність) ТЕНа

ТЕН — теплонагрівний елемент — також ламається часто. Саме поломку ТЕНа так люблять показувати в рекламах Calgon’а. Однак «не так страшний чорт, як його малюють». Визначити, що зламався теплонагрівач можна, насамперед приклавши руку до люка машинки — вода не гріється. При наявності в господарстві тестера можна «продзвонити» ТЕН, перевірити наявність опору й відсутність пробоїв на корпус.

Читайте також :  Як самостійно продзвонити (перевірити) ТЕН ?

Якщо перевірка показала, що ТЕН зламаний, необхідно його замінити. Для цього слід вийняти ТЕН з машинки:

  • відкрутити гайку;
  • втопить гвинт;
  • злегка погойдуючи й акуратно допомагаючи викруткою, вийняти ТЕН з бака.

Потім слід придбати новий ТЕН — у магазині вам запропонують точно такий же або відповідний до вашої моделі пральної машини. Новий ТЕН залишається поставити на місце.

Поломка (несправність) датчиків температури

Така несправність найбільш характерна для пральних машинок радянського зразка, у сучасних же імпортних пральних машинах поломка датчиків температури зустрічається набагато рідше.

Датчики температури можна замінити, для цього необхідно знати їх тип: замикаючі (NA), що розмикають (NC), комбіновані (NC NA), що змінюються (ME). Замикаючі датчики при досягненні необхідної температури води замикаються, що розмикають — відповідно, розмикаються. Комбіновані датчики мають 2 пари контактів, що розмикаються, що й замикаються при потрібній температурі. Мінливі датчики міняють опір при зміні температури.

Поломка (несправність) ременів

Ремені на приводі пральної машини, які вийшли з ладу, замінити не складно. Досить придбати новий ремінь відповідно до маркування або моделі пральної машини.

Ремонт пральної машини своїми руками в більш складних випадку вкрай небажаний — можна назавжди втратити можливість відновити працездатність машини.