Ремонт газової колонки. Робити самостійно, чи довіритися фахівцям?

Газова колонка, незважаючи на досить просту її конструкцію, бажано ремонтувати не самостійно, а із залученням фахівців, особливо якщо це сучасна модель колонки із вбудованою автоматикою. Звичайно при дотриманні всіх вимог по експлуатації якісна колонка може проробити багато років без збоїв, але все-таки й вона рано або пізно зажадає ремонту.

ремонт газової колонки своїми руками

Немаловажним фактором, що визначає строк її служби, є якість газу й води, а вони, як неважко здогадатися, змушують бажати кращого, що прискорює процес зношування окремих елементів і наближає час ремонту.

Отже, які ж поломки характерні для газових колонок, які їхні причини і як їх усунути? Перш ніж відповісти на ці питання, ще раз підкреслимо:

Повноцінний ремонт газової колонки потрібно довіряти тільки фахівцям!

Виключеннями є нескладні роботи, перераховані нижче, але розбирання, прочищення, підключення і т.д. краще все-таки залишити газівникам.

Який ремонт газової колонки можна виконати самостійно?

ремонт газ колонки

Проблема із запалюванням колонки

Однієї з найпоширеніших проблем з газовою колонкою є проблема з її запалюванням. Причиною цього звичайно є відсутність тяги у витяжці, що спровоковане її засміченням або неправильно обладнаною вентиляцією в приміщенні. Як вибрати витяжку для кухні, ми розглядали на нашому сайті. При недостатній тязі автоматична система захисту блокує подачу газу, тому колонка й не запалюється.

Перевірити наявність тяги просто: потрібно запалити сірник і піднести її до витяжки. При нормальній тязі полум’я сірника відхилиться убік витяжного каналу.

Першу причину легко усунути самостійно, перевіривши витяжний канал на наявність у ньому сторонніх предметів або великої кількості сажі й прочистити його.

Колонка може не запалюватися ще по одній причині – при розрядці живильних елементів, якщо звичайно такі є. Колонки з автоматичним розжигом оснащуються батарейками або генераторами і якщо у вашої моделі вбудовані батарейки, потрібно пам’ятати про те, що їх періодично потрібно міняти.

Бажано завжди мати в будинку запасні батарейки, тому що вони завжди сідають зненацька.

Щоб переконатися, що причина саме в живильних елементах, потрібно перевірити кнопку (клавішу) включення агрегату й установити нові елементи.

Читайте також :  Як очистити колодязь? Способи очищення води

Слабкий напір води

ремонт газової колонки слабий напор води

Ще одна причина проблеми з розжигом – недостатній напір води. Як і у випадку з тягою, автоматична система захисту блокує подачу газу, поки тиск води в системі не досягне потрібного значення. Це необхідно для того, щоб при вимиканні води газ автоматично загасав. Для з’ясування причини низького тиску для початку потрібно відкрити кран подачі холодної води. Якщо в ньому тиск теж низький, то причиною є проблеми з водопроводом, якщо ж тиск нормальний – причини потрібно шукати в самій колонці. Звичайний тиск падає через засмічені фільтри або деформацію мембрани. Деякі колонки при підключенні обладнуються додатковими фільтрами грубого очищення, засмічення яких теж значно знижує напір води.

Для усунення неполадок, зв’язаних зі слабким напором, потрібно для початку з’ясувати, чи є проблеми з подачею води, зателефонувавши в комунальну службу. Якщо проблем немає, потрібно шукати їх безпосередньо у своїй колонці. Для цього потрібно промити або замінити фільтри в змішувачі, очистити колонкові від сажі й продуктів згоряння, замінити мембрану водного вузла, прочистити труби, по яких проходить вода. Якщо раніше Ви не зустрічалися з подібними роботами, можна подати в комунальну службу заявку на виклик газівника.

Колонка запалюється, але відразу ж гасне

ремонт газової колонки запалюється гасне

Бувають випадки, коли колонка запалюється, але відразу ж гасне, що є причиною не відрегульованої подачі холодної й гарячої води. При включеній колонці не можна включати кран з холодною водою, щоб розбавити гарячу – це серйозне порушення правил експлуатації колонки, яке може привести до її поломки. Температура води повинна регулюватися тільки подачею газу.

Удари або мікровибухи при запалюванні колонки

Різкі удари й навіть мікровибухи при запалюванні є показником недостатньої тяги у витяжці, виряджених елементів живлення, засмічення колонки або занадто великої кількості подаваного газу. Перші дві причини можна усунути самостійно, прочистивши витяжний канал або замінивши батарейки, для усунення інших краще скористатися послугами газівника.

Читайте також :  Ремонт пральних машин своїми руками

Проблеми з подачею газу

ремонт газової колонки пропан бутан

При включенні й роботі справної колонки запах газу відсутній, тому його поява – явна ознака несправності. Якщо Ви відчули характерний захід, відразу ж потрібно перекрити вентиль подачі газу, провітрити приміщення й викликати газову службу. У цьому випадку проводити ремонт самостійно не можна.

Колонка може не включатися ще й тому, що в пальник не надходить газ. При нормальній роботі при включенні можна почути характерний звук, що супроводжує вступ газу. Якщо цей звук відсутній, значить проблема в системі газопроводу. Виправляти подібні поломки самостійно заборонено, єдиний вихід – виклик газівника. Можливо також, що подача газу тимчасово припинена через ремонтні або профілактичні робіти на лінії, про що можна довідатися, зателефонувавши в комунальну службу.

Низька температура води, що нагрівається

Якщо колонка включається й нормально працює, але вода в крані недостатньо гаряча навіть при максимальній подачі газу, можливо, що у Вашій колонці недостатньо потужності. Про її робочі характеристики можна довідатися в техпаспорті. Щоб одержати потрібну температуру води, потрібно відрегулювати подачу води в крані.

Причиною низької температури води також можуть бути забруднення елементів колонки або перебої при подачі газу через низький тиск у системі.  Засмічення колонки легко визначити по наявності сажі під нею, а також по зміненому кольору полум’я при згорянні газу. Усувати подібні неполадки шляхом прочищення системи краще за допомогою фахівця.

От і всі типи несправностей газової колонки, які можуть виникнути в процесі її експлуатації. Ще раз нагадаємо, що набагато безпечніше й ефективніше проводити ремонт газової колонки не самостійно, а із залученням газівників.