Виготовлення рамки для картин завдання нескладне й захоплювальне, тим більше, що при оформленні картин і світлин як правило, використовуються всілякі рамочки й рамки. Найбільше широко розповсюдженим варіантом тут є дерево. Форми брусочків також можуть бути найрізноманітнішими: прямокутного перетину або використовується профіль плінтуса.
Поради й рекомендації з виготовлення рамки для картин і фото своїми руками
Наприклад, рамка на світлину, що має розмір 800 х 1000 мм, буде складатися із брусків шириною 80 мм і товщиною 25 мм. Бруски при цьому випилюються під кутом 45 градусів, після чого вони склеюються.
Додати обсяг торцям можна в тому випадку, якщо торці рамок запиляти не тільки під кутом в 45 градусів, але й виставити одночасно пилку по вертикалі під кутом 80 градусів. Таким чином, при склейці крайки рамок піднімуться, надаючи їй більшу глибину й обсяг.
Найкраще використовувати електричну, торцювальну й ручну пилку, де можна виставити кути запила, тому що простою ножівкою запиляти вручну у двох проекціях досить складно. За допомогою цього способу можна досить просто виготовити об’ємну глибоку раму з використанням широких, але тонких деталей, товщина яких становить 20 мм.
Однак склейка в стик торців не відрізняється особливою міцністю й надійністю, тому найкраще буде підсилити вставними шипами або саморізами. Вставні шипи виконуються досить складно, їх як правило, роблять на шкантах.
Безумовно, зробити з’єднання на саморізах зробити куди простіше, тільки в цьому випадку потрібно буде закрити капелюшки саморізів. Можна застосувати для забивання отворів дерев’яні пробки, схожі по своїй структурі до деталей рамки, після чого все ретельно зашкурить, а потім покрити лаком.
Інший спосіб – із зовнішньої частини кутів рамки вставити плоскі шипи. У цих цілях на циркулярці пропилюються кут з боку крайки. Можна також це зробити ручною ножівкою. Після чого підбираєте шип, тріску, щільно вхідну в зроблений пропил та приклеїти . Надлишки клею після висихання обрізаються, місце приклеювання шипу зашкурюється.
У рамці робиться чверть для закріплення картини або фото. Виконується вона за допомогою ручного фрезера як до, так і після завершення виготовлення рамки.
Попередньо, ще до початку робіт, необхідно визначитися з розмірами рамки. Робиться вона по розмірах картини або фото, враховуючи при цьому, що розмір рамки як по ширині, так і по висоті повинен бути більше на 15-20 мм від самого полотна. Тобто картина повинна входити в четвертя рамки для щільної фіксації.
Рамки для картин із пластикового плінтуса
Принцип виготовлення рамки для картин із пластикового плінтуса досить простий. Звичайний пластиковий плінтус слід запиляти, як у попередньому випадку під кутом 45 градусів. Елементи майбутньої рамки потрібно прикрутити до підрамника саморізами. Підрамником називається дерев’яна рамка, на яку й натягається полотно картини.
Однак тут є присутнім два проблемні моменти. Слід ураховувати, що всі кути деталей ідеально не стикуються. Саме тому потрібно проклеїти стики вузькою смужкою, яка вирізьблюється з відрізка плінтуса.
Крім того, краї картин залишаться відкритими, хоча їх можна закрити плоским матеріалом, наприклад, деталями із ДВП – ламіната. Після чого покрити якою-небудь фарбою відповідно до кольору рамки. Краї прибиваються тонкими гвоздиками до підрамника.