Виготовлення рамки для картин своїми руками

Виготовлення рамки для картин завдання нескладне й захоплювальне, тим більше, що при оформленні картин і світлин як правило, використовуються всілякі рамочки й рамки. Найбільше широко розповсюдженим варіантом тут є дерево. Форми брусочків також можуть бути найрізноманітнішими: прямокутного перетину або використовується профіль плінтуса.

рамки для картин фото

Поради й рекомендації з виготовлення рамки для картин і фото своїми руками

Наприклад, рамка на світлину, що має розмір 800 х 1000 мм, буде складатися із брусків шириною 80 мм і товщиною 25 мм. Бруски при цьому випилюються  під кутом 45 градусів, після чого вони склеюються.

Додати обсяг торцям можна в тому випадку, якщо торці рамок запиляти не тільки під кутом в 45 градусів, але й виставити одночасно пилку по вертикалі під кутом 80 градусів. Таким чином, при склейці крайки рамок піднімуться, надаючи їй більшу глибину й обсяг.

Найкраще використовувати електричну, торцювальну й ручну пилку, де можна виставити кути запила, тому що простою ножівкою запиляти вручну у двох проекціях досить складно. За допомогою цього способу можна досить просто виготовити об’ємну глибоку раму з використанням широких, але тонких деталей, товщина яких становить 20 мм.

Однак склейка в стик торців не відрізняється особливою міцністю й надійністю, тому найкраще буде підсилити вставними шипами або саморізами. Вставні шипи виконуються досить складно, їх як правило, роблять на шкантах.

Безумовно, зробити з’єднання на саморізах зробити куди простіше, тільки в цьому випадку потрібно буде закрити капелюшки саморізів. Можна застосувати для забивання отворів дерев’яні пробки, схожі по своїй структурі до деталей рамки, після чого все ретельно зашкурить, а потім покрити лаком.

рамки для вишитих картин

Інший спосіб – із зовнішньої частини кутів рамки вставити плоскі шипи. У цих цілях на циркулярці пропилюються кут з боку крайки. Можна також це зробити ручною ножівкою. Після чого підбираєте шип, тріску, щільно вхідну в зроблений пропил та приклеїти . Надлишки клею після висихання обрізаються, місце приклеювання шипу зашкурюється.

Читайте також :  Як зробити шпалери своїми руками? Відео

У рамці робиться чверть для закріплення картини або фото. Виконується вона за допомогою ручного фрезера як до, так і після завершення виготовлення рамки.

Попередньо, ще до початку робіт, необхідно визначитися з розмірами рамки. Робиться вона по розмірах картини або фото, враховуючи при цьому, що розмір рамки як по ширині, так і по висоті повинен бути більше на 15-20 мм від самого полотна. Тобто картина повинна входити в четвертя рамки для щільної фіксації.

Рамки для картин із пластикового плінтуса

рамки для картин из плинтуса

Принцип виготовлення рамки для картин із пластикового плінтуса досить простий. Звичайний пластиковий плінтус слід запиляти, як у попередньому випадку під кутом 45 градусів. Елементи майбутньої рамки потрібно прикрутити до підрамника саморізами. Підрамником називається дерев’яна рамка, на яку й натягається полотно картини.

Однак тут є присутнім два проблемні моменти. Слід ураховувати, що всі кути деталей ідеально не стикуються. Саме тому потрібно проклеїти стики вузькою смужкою, яка вирізьблюється з відрізка плінтуса.

Крім того, краї картин залишаться відкритими, хоча їх можна закрити плоским матеріалом, наприклад, деталями із ДВП – ламіната. Після чого покрити якою-небудь фарбою відповідно до кольору рамки. Краї прибиваються тонкими гвоздиками до підрамника.