Радіатори опалення. Як правильно замінити?

Міняти або не міняти, от у чому питання. Воістину шекспірівські страсті іноді розпалюються, коли доводиться ухвалювати рішення щодо заміни стандартних конвекторів на нові радіатори. Насправді ж усі не так складно, як видасться на перший погляд.

У якому випадку потрібна заміна радіаторів опалення, а в якому ні?

радіатор опалення

Об’єктивно оцініть технічний стан старих радіаторів. Якщо вони не проржавіли, не течуть, добре гріють і устатковані кранами, то не варто їх торкатися, нехай і далі продовжують нести тепло у ваш будинок. Затіявши дійсно гарний ремонт, який має на увазі обладнання фальш-стін, ви однаково сховаєте за нею всі опалювальні конструкції.

сучасний економний радіатор опалення

Інша справа, якщо ресурс радіаторів уже практично вичерпаний, відсутня можливість регулювання потоку, та й габарити не зможе сховати ніяка фальш-стіна. Розв’язок однозначний – радіатори опалення потребують неминучої заміни.

Які краще встановити радіатори опалення?

біметалічні радіатори опалення

Оптимальною альтернативою в цьому випадку стануть біметалічні радіатори опалення. Різноманітність виробників і моделей також змусить вас помізкувати. Зверніть увагу на наступні умови, щоб багатство вибору не застало вас зненацька  і ваша покупка в підсумку вас не розчарувала.

Возьмемо як приклад радіатор RIFAR MONOLIT:

  • по-перше, відсутність у даній моделі ніпелів і прокладок забезпечує стикам більшу надійність;
  •  по-друге, температура теплоносія в ньому може без проблем досягати 135 °С;
  • по-третє, товщина стінок радіатора дозволяє витримувати до 100 атмосфер робочого тиску.

Серед переваг також можна назвати можливість використовувати різні типи теплоносіїв, наприклад, водяна пара, антифриз або масло. Такі радіатори опалення відрізняє висока теплова потужність: близько 200 Вт від кожної секції.

Вибираючи радіатор, слід орієнтуватися на останні тенденції й розробки в сфері опалення. Піддаючись спокусі придбати радіатор виробника, ім’я якого в усіх на слуху, велика ймовірність купити підробку. Віддаючи перевагу новим гравцям на ринку, ви також зазнаєте небезпеки придбати неякісний товар. Буде краще, якщо купувати радіатори ви поїдете разом з фахівцем, який буде займатися установкою, або як мінімум, після докладної консультації із професіоналами, якщо плануєте робити монтаж радіатора своїми руками.

Читайте також :  Які поставити фільтри для води? Відео

Набагато простіше визначитися, які вам знадобляться труби: метал, поліпропілен або мідь. Використовуйте той матеріал, з якого влаштована вся система опалення у вашому будинку. Переходи з одного матеріалу на іншій украй небажано, тому що кожне нарізне сполучення є потенційно небезпечним стиком. Приєднання металевих труб до металу краще проводити шляхом зварювання. Це додасть більшу міцність опалювальної конструкції.

Особливості монтажу радіаторів опалення

радіатори опалення алюмінієві ціна

Наступне питання, яке виразно змусить вас задуматися: що вигідніше й практичніше – установити фальш-стіну або просто сховати труби в стіні? Такий варіант, як залишити труби взагалі не прикритими, а після обійти їх ламінатом і стелею – ми не розглядаємо, тому що якщо вже узялися робити ремонт, то будемо робити його якісно й красиво.

Відповідаючи на задане питання, слід сказати, що процес «упаковування» труб у стіну назвати професійним підходом можна з великою натяжкою. Це трудомістке завдання змусить вас зробити велику кількість потенційних ненадійних і незручних стиків у трубах, які практично нереально буде заварити, якщо тече батарея. Зовсім інша справа – фальш-стіна. Правильний прорахунок конструкції й грамотний монтаж забезпечить вам затишний інтер’єр і досить зручний доступ до труб. Всупереч упередженням, корисна площа приміщення практично не зменшується, а сам ремонт обійдеться вам значно дешевше.

Демонтаж старих опалювальних приладів

Тепер, коли все необхідне устаткування вже перебуває на об’єкті й фронт робіт визначений, можна приступати до демонтажу старих радіаторів і труб. Обов’язково перекрийте стояк і злийте воду, що залишився в ньому. Це позбавить вас від непотрібної маси води, що хльостає з обрізаних труб і забезпечить вам комфорт і безпеку в роботі.

Монтаж труб опалення

Для правильного згинання труб вам знадобиться спеціальний інструмент — трубогиб. Гарячий спосіб надавати трубам необхідну форму в даній ситуації недоцільний. При нагріванні труба сплющиться, що вкрай негативно позначиться на її пропускній здатності.

Читайте також :  Як знайти воду на присадибній ділянці?

Монтаж труб опалення пов’язаний з деякими нюансами, враховуючи які вам удасться уникнути грубих технічних помилок. Ви напевно заметете, що відстані між вступними отворами в радіаторі й новому біметалічному радіаторі відрізняються на кілька десятків сантиметрів. Необхідну дистанцію між труб слід задавати, починаючи від самого стояка. При цьому дуже важливо дотриматися правильного нахилу: верхня труба злегка йде нагору від радіатора, а нижня має невеликий ухил униз. Тільки така конструкція дозволить вам надовго забути про кран Маєвского, тому що пухирці, що утворюються в системі – повітря, будуть самі безперешкодно віддалятися з батареї, підкоряючись законам фізики.

Постарайтеся не захоплюватися зміцнювальними хомутами. Металева труба сама по собі досить міцна і, як правило, не має потреби в додатковій фіксації. До того ж, місце стикання труби й хомута почне гнити й іржавіти в першу чергу, що суттєво скоротить термін служби опалювальної системи.

Установка радіатора опалення

Як би ми не намагалися звести до мінімуму кількість нарізних сполучень, монтаж самого радіатора без них все-таки не обійдеться. На входи й виходи батареї необхідно встановити крани й кран регулятори, які на зварювання не встановиш. Забезпечити надійне ущільнення з’єднання ви зможете, тільки поєднуючи льон з уніпаком. Інші ущільнення не зможуть гарантувати вам довгої й вірної служби, тому не варто експериментувати.

Фінальний етап – захист і фарбування труб. Аерозолі в цьому випадку не підійдуть, тому що вони розпорошують фарбу і тонкий шар, який при цьому утворюються, зовсім не здатний захистити труби від корозії. Не піддавайтеся гарним і брехливим написам на банках фарби деяких виробників, які обіцяють вам відмінний результат, навіть якщо будете фарбувати труби поверх іржі й бруду. Це рекламний трюк, не більше. Скрупульозне зачищення труб і стиків наждаковим папером до появи легкого металевого блиску, старанна обробка розчинником, ретельне фарбування. Тільки цей алгоритм забезпечить надійність і довговічність труб у процесі експлуатації системи опалення.

Читайте також :  Як вибрати змішувач для кухні правильно?

Заміна радіаторів опалення. Відео

YouTube Preview Image

Висновок

Як ми бачимо заміна радіаторів опалення містить у собі кілька етапів:

  1. Демонтаж старих радіаторів.
  2. Вибір і покупка нових опалювальних приладів.
  3. Заміна й монтаж трубопроводів опалення.
  4. Установка нових радіаторів.

Від якості виконаних робіт залежить термін служби опалення вдома або квартири. Тому намагайтеся самостійно контролювати якість монтажних робіт.