Поклейка обоїв.Як розрахувати обої для стін і стелі?

Знову настав час робити ремонт і поклейка обоїв. Знову встає питання: скільки ж потрібно купити рулонів, щоб і за зайве не платити, і недоліку не виявилося. Тому як зберігати надлишки  немає сенсу. А коли недолік обоїв – потрібно вивертатися, щоб або ж знайти точно такі ж (а це досить проблематично, адже навіть той самий малюнок може відрізнятися відтінками), або винаходити, як заощадити на метражі. Тому далі ви довідаєтеся, як розрахувати обої для кімнати правильно.

поклейка обоїв

Для того щоб розрахувати необхідну кількість обоїв для ремонту, потрібно, насамперед взяти в руки рулетку й виміряти периметр обклеювальних поверхонь: стін, стель, ніш, шаф та інше.

Докладна інструкція з розрахунків обоїв

Як правило, витрата обоїв розраховується по кількості й довжині смуг. Як же їх вирахувати? За основу розрахунків береться рулон шириною 53 см, що має довжину 10 м.

Розрахунки по периметру

Виміряється загальна довжина обклеювальних поверхонь. Наприклад, необхідно обклеїть 2 суміжні стіни довжиною 5 і 6 м. Сума їх довжин становить 11 м. Далі цю довжину потрібно розділити на 0,53 м (ширину обоїв). Одержимо кількість смуг. У нашому випадку їх 22 (3 см – ураховуємо нахлести).

Далі визначається висота кожної смуги. Припустимо, що наші стіни глухі й не мають ні дверей, ні вікон. При висоті стель 2,5 м одного рулону вистачить на 4 смуги. Отже, у нас 22 смуги, тому ділимо цю кількість на 4 (кількість смуг на один рулон) і одержуємо чорнові дані. 6 рулонів, а точніше, 5,5 піде на дані стіни.

поклейка обоїв

Якщо рахувати немає бажання, можна скористатися вищенаведеною таблицею.

Розрахунки по площі

поклейка обоїв

На рулонах вказується площа аркуша. Знаючи всю площу обклеювальних поверхонь, можна обчислити кількість рулонів:

Читайте також :  Що таке натуральні шпалери? Застосування в інтер'єрі.

S1/S2=N,

де
 S1 – площа поверхні.
S2 – площа рулону.
N – кількість рулонів.

Виправлення на рапорт

Великий малюнок вимагає сполучення окремих його елементів, щоб стіна або, скажімо стеля, видалися обклеєними одним полотном. У більшості випадків для великого рапорту додається по 2 рулону на кожні 22 метра периметра стін. Якщо у вас виникнуть сумніви, можете звернутися з кожним конкретним випадком до консультанта, який допоможе вам правильно підібрати кількість рулонів.

Етикетка містить величину рапорту. Чим більше ця цифра, тим більше відходів у вас залишиться. Величину зсуву множать на вже знайдену кількість смуг. У результаті може вийти число рівне декільком рулонам. Тільки врахуйте, що це будуть короткі шматки, які можна буде потім використовувати над дверима, за батареями та в інших місцях, де потрібні невеликі смуги. При цьому не потрібно забувати про цілісність малюнка й бажано дотримуватися зсуву шматків, щоб вийшло єдине ціле.

Як розрахувати флізелінові обої?

Флізелінові обої відрізняються від паперових шириною рулону, яка становить 1 м. Усі розрахунки проводяться так само, як і для їхніх паперових побратимів. При цьому потрібно враховувати специфіку обклеювання і технологію обробки зовнішніх і внутрішніх кутів. Оскільки в цих місцях виконується нахлест, до загальної кількості необхідно додати ще один рулон.

Поклейка обоїв. Виправлення на дизайн

Оскільки сучасні дизайнери найчастіше не задовольняються одним малюнком або кольором обоїв, застосовуваних для оформлення кімнат, для кожної ділянки проводиться окремий розрахунок матеріалу.

Як можуть виглядати вставки іншого матеріалу?

 1. Різнобарвний верх і низ стін з бордюром, що прикривають перехід від одного матеріалу до іншого.
 2. Комбінація обоїв і фактурної шпаклівки.
 3. Вставка іншого кольору або фактури, що позначає границі окремої зони в приміщенні.
 4. Різнобарвний колаж вигадливих обрисів і багато інше.
Читайте також :  Що таке натуральні шпалери? Переваги й недоліки, застосування в інтер'єрі

Як уже говорилося раніше, для кожної вставки розраховується витрата матеріалу індивідуально. Оскільки додати смугу іншого кольору не вийде по визначенню. Тому якщо ви бажаєте виділити, скажемо, ігрову зону в дитячій окремим малюнком, то вимірюєте периметр або ж площу цієї ділянки й відповідно наведеним вище формулам і таблицям знаходите кількість рулонів, додаючи небагато для припусків і стикування малюнка.

Якщо сполучаються паперові й флізелінові обої, кожний вид матеріалу вираховується індивідуально. При оформленні ніш робляться виправлення на наявні кути.

Для складних геометричних фігур кількість рулонів підбирається згідно із загальною площею обклеювальних поверхонь. При цьому потрібно враховувати напрямок малюнка, висоту елементів і їх взаємне розташування згідно з дизайнерським задумом.

Як розрахувати обої на стелю?

Стеля розраховується так само, як і комбінована вставка. Тут усе просто, тому що найчастіше поверхня рівна із простою геометрією. Тому на звичайній стелі немає потреби робити збільшення на всілякі кути й виступи. Для великого візерунка додається 1 рулон на кожні 22 метра.

Алькови, виступи, переходи та інші прикрашення жадають окремого розрахунку. Витрата матеріалу для них підсумується й додається до загального результату.

Ураховуються відрізки, які можна використовувати для оформлення пристінків, ділянок над вікнами й дверима, у низьких нішах та ін. Коли немає можливості застосувати короткі шматки, просто складають кількість необхідних цілих рулонів.

Як заощадити обої?

Буває так, що по яким – то причинам обоїв не вистачає. Що робити? Докупити немає можливості. А роботу потрібно завершити. Наші поради допоможуть вийти із цієї ситуації, отже:

 1. Залишити обклеєними ділянки за меблями.
 2. Сполучити обої з іншими оздоблювальними матеріалами, наприклад, рідкими обоями, декоративною штукатуркою або ж обоями іншого кольору або відтінку.
 3. Художній розпис на стінах допоможе створити неповторний дизайн і врятує інтер’єр.
 4. Можна купити фотообої і обіграти інтер’єр з їхньою участю.
 5. Поклейка обоїв в спальні і вітальні можна використовувати в комбінації з текстилем. Гарні драпірування допоможуть вийти з положення.
 6. Великі картини також допоможуть заощадити смугу . Особливо коли їх трохи, і вони розташовані близько один від одного.
 7. Зараз входять у моду трафарети, які допоможуть сполучити невеликі відрізки обоїв, поєднуючи їх в одну композицію.
Читайте також :  Як зробити монтаж гіпсокартону на стіну своїми руками?

Яким би складним не виявився ремонт,  поклейка обоїв  не стане перешкодою. Тепер ви завжди зможете розрахувати кількість матеріалів для неї та втілити в життя дизайнерські ідеї.