Плитка для доріжок своїми руками. Посібник з виготовлення плитки

Для того щоб відновити справедливість і дозволити собі дихати свіжим повітрям у будь-якому куточку своєї дачі  у будь-яку погоду без шкоди для взуття, необхідно зробити для доріжок стаціонарне покриття. Плитка або брущатка – відмінний варіант, але при порівнянні вартості готових виробів і матеріалів, з яких вони виготовлені, висновок напрошується один – зробити плитку для доріжок своїми руками.

плитка для садових доріжок фото

Виготовлення плитки для доріжок своїми руками

Досвід показує, що плитка розміром 60х60х7 см найбільш зручна у виготовленні та в укладанні. Підготуйте дерев’яні форми для заливання з висотою бортика до 10 см.

садові доріжки форма для плитки своїми руками

У якості декору можна укласти на дно форми візерунок з гальки або мозаїку зі шматочків керамограніта довільної конфігурації. Якщо ви невпевнені  у тому, що ваші форми встановлені на строго горизонтальній поверхні, що є обов’язковою умовою для якісної роботи, то для коректування скористайтеся рівнем.

садові доріжки із битої плитки своїми руками

Тепер приступаємо до замісу розчину. Від того, наскільки добре буде перемішана бетонна маса, буде залежати міцність і довговічність покриття для ваших садових доріжок. Краще, якщо роботу зі змішування складових ви довірите бетономішалці. Для одного замісу вам знадобиться цемент і пісок у співвідношенні 1:4.

як зробити доріжки із плитки відео

Щоб небагато полегшити собі завдання при замішуванні розчину вручну, насипайте матеріали в ємність у наступному порядку: 2 частини піску, 1 частина цементу й знову 2 частини піску.

Приділите особливу увагу заливанню розчину у форму. Не можна допускати порожнеч, тому слід ретельно розрівнювати масу, а після заливання постукати молотком по периметру форми, щоб розчин щільно влігся.

садові доріжки із керамічної плитки фото відео

У жарку погоду досить двох днів, щоб плитка висохнула й не деформувалася в момент звільнення від опалубки. Навесні й восени на це піде не менш трьох днів. У кожному разі плитка повинна буде відлежатися ще днів 5, щоб «дозріти» до необхідного ступеня міцності.

Читайте також :  Мозаїка своїми руками: прикрашаємо дачний стіл

Процес укладання плитки не складний.

Пам’ятайте, що плити укладаються не на голу землю, а на подушку із щебеню і піску, які забезпечать рівну поверхню під покриттям.

Правильно укладена доріжка буде надійною і не буде деформуватися згодом, незалежно від того, хто і як часто буде по ній ходити.

як викласти садову доріжку із плитки фото відео

Ще один цікавий факт: садові доріжки з каменю сприяють створенню комфортного мікроклімату на ділянці. Сонячне тепло акумулюється в плитах, що збільшує температуру приземного шару, забезпечуючи рослинам затишок і захист від осіннього й весняного заморозку.

Плитка для доріжок. Відео

YouTube Preview Image