Пластиковий септик для дачі або заміського будинку. Вибір і установка септика

Пластиковий септик є одним із самих популярних типів локальної очисної каналізації. Серед його переваг простота монтажу, довговічність і висока надійність. По суті, септик є відстійником, який очищає стічні води за допомогою відстоювання й життєдіяльності різних видів анаеробних бактерій, тобто для його роботи не потрібна електроенергія. З даної статті ви довідаєтеся як підібрати пластиковий септик для дачі або заміського будинку й правильно зробити його установку.

пластмасовий септик танк для дачі установка своїми руками

Необхідний обсяг пластикового септика

Обсяг септика розраховується на основі СніП 2.04.03-85 для того, щоб визначити необхідний обсяг для каналізації частки будинку:

 1. Увесь розрахунковий обсяг розраховується так: при обсязі стічних вод менше 5м3 у добу – трикратний добовий приплив або більший; при обсязі стічних вод більше 5 м3 у добу – 2, 5-кратний добовий приплив або більший.
 2. У середньому на одну людину в добу доводиться приблизно 100-200 літрів.
 3. Розрахунки мінімального обсягу септика для однієї людини V=1*200*2.5=500 літрів і для двох людей V=2*200*2.5=1000 літрів.

Види пластикових септиків

як зробити септик своїми руками

 У цей час можна придбати септик, виготовлений з різних видів полімеру. Такий септик є гідною альтернативою більш традиційному септику, виготовленому з бетону. Пластиковий септик рекомендований для установки як у будинках, де люди проживають постійно, так і на дачах.

На сьогоднішній день споживачі можуть придбати пластиковий септик для дачі або заміського будинку із трьох видів матеріалів:

 • склопластик;
 • поліпропілен;
 • поліетилен.

Тепер необхідно розглянути кожний з них більш докладно.

Септик з поліетилену

У складних умовах дуже добре працюють моделі, які виготовлені з міцного поліетилену. Сучасні моделі таких септиків здатні працювати як з агресивними середовищами, так і при досить більших перепадах температур.

Сучасні технології дозволяють виготовляти безшовні моделі септиків, які мають стінки перешкоджаючі утвору різноманітних відкладань. Дуже важливо й те, що септик може мати практично будь-яку форму.

Читайте також :  Як вибрати біотуалет для будинку або дачі?

Найчастіше поліетиленові септики для дачі роблять багатошаровими для збільшення міцності їх стінок, що дозволить збільшити строк їх служби досить значно. Діапазон робочої температури для поліетиленових септиків становить від -50 до +70 градусів, тому вони можуть використовуватися практично при будь-якому кліматі.

Септики з поліпропілену

Щільність у поліпропілену менше, чим у поліетилену, але зате в нього більша стійкість до стирання й міцність. Поліпропіленовий септик для заміського будинку може використовуватися навіть при більш високій температурі стоків, тому що він здатний витримати нагрівання до 140 градусів. Крім цього він є дуже стійким до корозійного розтріскування. Септик з поліпропілену, завдяки таким якостям досить часто використовується там, де є саме агресивне середовище, а також для очищення виробничих стоків.

Септик зі склопластику

Даний вид септика проводиться з матеріалу, основою якого є смоли. Для того, щоб міцність стінок збільшилася, до даних матеріалів у процесі виготовлення додається скловолокно.

Такий септик є ємністю, розділеної на камери. Він може використовуватися при роботі в агресивних середовищах, тому що скло-пластик зовсім не піддається корозії.

Монтаж пластикового септика

каналізація септик фото відео

Пластикові септики для дачі або заміського будинку мають досить невелику масу (приблизно 150-200 кг), що дозволяє встановлювати їх вручну невеликій бригаді, що складається з 4-5 людей. Для цього слід установити ємність септика на дошки перед ямою, потім прив’язати мотузки за монтажні вушка і забравши дошки, акуратно встановити септик на мотузках у яму.

схема септика

Під час установки септика необхідно дотримувати деяких умов:

 • на дні ями повинен перебувати шар піску, що має товщину 15-20 см, який слід вирівняти за рівнем, або повинна бути споруджена бетонна стяжка з рівною поверхнею;
 • між поверхнею септика й стінками ями повинна залишатися відстань, рівна приблизно 30 см;
 • для того, щоб не допустити деформацію септика під тиском ґрунту, необхідно обкласти цеглою стінки ями ( при круглому перетині септика – 12 см, а при прямокутному – 25 см);
 • якщо рівень підземних вод розташовується вище дна септика, то необхідно зробити «гарцовку» за допомогою піщано-цементного розчину (1 частина цементу до 4 частин піску). Для цього потрібно залити ємність під септик водою на 20 см, а потім навколо залити розчин на 15 см і повторювати даний процес доти, поки не досягне верхнього краю септика;
 • якщо септик закопується на глибину, що перевищує півметра, то рекомендується встановити залізобетонне перекриття над ним;
 • перед тем, як починати закопувати септик, потрібно переконатися в тому, що всі з’єднання трубопроводу й труб вентиляції із септиком герметичні.
Читайте також :  Забився унітаз, не проходить вода в унітазі, як прочистити унітаз самостійно, своїми руками.

П’ять найпоширеніших помилок, що часто допускаються, при монтажі пластикового септика

бактерії септик відкачування вигрібних ям

Тут будуть розглянуті найпоширеніші помилки, які допускаються при монтажі пластикового септика, здатні порушити роботи всієї системи:

 1. Септик не прикріплений до бетонної плити. Поведінку септика в ґрунті можна зрівняти з поплавцем, а роль грузила відіграє бетонна підстава, яка втримує септик на його місці й не допускає розгерметизації, зміни ухилів, стоку вод у ґрунт і припинення роботи всієї системи.

Також, септик може бути укорінений за допомогою кріплення до анкерів, які кріпляться в забетонованих шпарах.

 1. Септик не був обсипаний піском або піщано-цементною сумішшю. Таке обсипання є захисним чохлом, який не дозволяє контактувати поверхні септика і замерзлому ґрунту, завдяки чому, при морозному обдиманні ґрунту, септик не буде виштовхуватися із ґрунту.
 2. Використовувався непросіяний пісок для обсипання септика. Якщо в обсипанні є великі фракції, то при тиску на них замороженого ґрунту, вони притискаються до септика, через що можуть виникнути пробоїни й тріщини.

Перед тем як починати обсипання септика, потрібно наповнити його водою для того, щоб не було роздавлювання, через який можуть виникнути пробоїни й тріщини.

 1. Обсяг септика недостатній. У септику відбуваються найрізноманітніші процеси очищення стічних вод: біохімічне розкладання й механічне осідання. Остаточне очищення стоків відбувається після септика й фільтруючого колодязя в ґрунті. Але для того, щоб стічні води пройшли повністю всі ці процеси, потрібно, щоб мікроорганізми, які живуть у стоках, працювали близько місяця. Тому, чом більший обсяг має септик, тем довше всередині нього будуть перебувати стоки, а це значить, що вода на виході буде більш чистою.

Чим більше буде обсяг у септика, тем чистіше буде вода, що попадає у фільтраційний колодязь, а виходить, його чищення можна буде проводити рідше. Забороняється робити септик обсягом менше ніж обсяг стоків за три доби.

 1. Відсутність вентиляції або її неправильна робота. Запах метану й сірководню, який утворюється в процесі життєдіяльності бактерій, неминучий. Існує фановий стояк для відводу цього запаху. Його необхідно з’єднати за допомогою труби із септиком.
Читайте також :  Септик для дома і дачі. Принцип роботи, характеристики й установка септика

Готовий пластиковий септик для дачі або заміського будинку, є досить сучасним рішенням для відводу стічних вод. Завдяки тому, що він дуже легко монтується, дуже багато споживачів використовують саме такий спосіб утилізації стічних вод.