У приватному будинку опалення буває автономним або централізованим. Крім того, практично кожний власник додатково встановлює печі каміни, які покликані розв’язати відразу кілька завдань – це прикраса й обігрів житла.

печі каміни

Печі каміни мають високі показники функціональності – завдяки особливій конструкції, вони здатні забезпечити горіння в протягом 12 годин, причому ККД такої установки досягає 75%.

Сьогодні простіше придбати вже готовий виріб й установити її самостійно. Асортименти пропонованих до продажу виробів неймовірно величезний – кам’яні, плиткові, металеві, електричні або просто декоративні. Ознайомитися з різними варіантами виконання, зрівняти ціни на печі каміни й вибрати для себе оптимальну модель можна на prіce.ua.

Розглянемо варіант установки в будинку печі каміна на прикладі металевої топки. Такі вироби можуть виконуватися зі сталі, міді, жерсті або їх сплавів.

Також вони можуть зводитися в комбінації з іншими матеріалами – каменем, цеглою або плиткою.

Вибираємо місце розташування

печі каміни своїми руками фото

Усі каміни обігрівають приміщення використовуючи конвекційний тип опалення. Для його реалізації потрібне виконання природніх законів циркуляції повітряних мас, що визначає принцип їх розміщення: камін слід установлювати в середині кімнати або на відстані 2- х метрів від стіни.

Виключенням можуть бути конструкції, що використовують дрова, їх установлюють щільно до стіни. Також із цих міркувань печі каміни краще розташовувати ближче до дверей або прольоту сходів. Таким чином, нагріте повітря зможе циркулювати по всьому будинкові.

Які матеріали використовуються для печі каміни

Перед спорудженням каміна слід підготувати:

  • безпосередньо саму готову топку;
  • труби з нержавіючої сталі;
  • елементи й коліна димоходу;
  • металевий куточок.

Основні принципи самостійної установки

У якості підстави такого виробу необхідно укласти лист азбесту, жароміцний гіпсокартон або спеціальну вогнетривку основу із шамотів, що запобігають вплив високих температура на покриття підлоги.

печі каміни установка фото

Перед початком монтажних робіт прилягаючі площини ізолюють. Це відноситься до перекриттів, по яких буде проходить димар , стін, розташованих у безпосередній близькості від вогнища.

Потім проводиться установка підставки. Її можна придбати готовою або виготовити своїми руками. Для цього необхідно підготувати раму прямокутної форми з металевих куточків на ніжках. Ніжки підставки міцно прикручуються до підлоги, зверху конструкції укладається металевий лист. На ньому буде встановлюватися вогнище.

Для спорудження димоходу всі його складові зістиковують між собою за допомогою розтрубів, закріплюють деталі мастикою. Потім його утеплюють і ґрунтовно закріплюють на стіні.

Готові печі каміни виходячи зі своїх смакових переваг можна облицювати плиткою, декоративним каменем або цеглою.

Печі каміни завжди будуть у тренді. І якщо раніше дозволити їхню установку могли тільки власники величезних особняків, то сьогодні така можливість є майже в кожного. Він здатний додати інтер’єру “ізюминку”, стати центром домашнього відпочинку. При цьому не обов’язково користуватися послугами кваліфікованих пічників, готову піч із каміном можна спорудити своїми руками.