Розташування приладів освітлення в сучасній кухні ретельно продумується ще на етапі створення проекту. Старі кухонні конструкції, оснащені тільки стельовими світильниками, на жаль не відрізняються особливим комфортом і функціональністю. Однак завжди існує можливість зробити освітлення робочого стола кухні своїми руками.

освітлення кухні

Забезпечити світлом робочу поверхню можна за допомогою декількох галогенних ламп, установлених під підвісними модулями. У якості утримувального елемента рекомендується використовувати звичайний лист ДСП товщиною 20 мм, після чого вся конструкція зникне за наявною або новою захисною планкою.

У першу чергу слід акуратно зняти захисні планки по всьому периметру монтажу. Після цього зробіть виміри й випиляєте заготовки із ДСП, ширина яких повинна бути на 2 см вужче нижньої частині шафки. Якщо планується освітлення в куті, то обом торцям такого фрагмента ДСП необхідно додати скіс в 45°.

Оптимальне розташування ламп над робочою поверхнею – в 10-ти см від краю підвісної шафи. Для того щоб вирізати в підготовлених плитах відповідні отвори, вам знадобиться кільцева пилка діаметром 60 мм.

Зверніть увагу: щоб краї отворів вийшли рівними, висвердлювати їх прийдеться за два підходи: спочатку до половини глибини з одного боку, потім перевернути заготовку й завершити випилювання.

Штроби для електропроводу зручніше за все прокладати за допомогою циркулярної пилки, зробивши кілька аналогічних поздовжніх розпилів при глибині різу в 5 мм.

Підготуйте заздалегідь кілька отворів на фронтальному торці плит для дюбельного кріплення захисних планок. Тому що кріпити планки ми будемо за допомогою дерев’яних дюбелів 5 х 30 мм, глибина отворів повинна відповідати 1,5 см. Аналогічні отвори необхідно проробити й у самих захисних планках.

Тепер залишилося встановити точкові світильники, пригвинтивши кожну трьома маленькими шурупами в отвори, пророблені заздалегідь свердлом 0,5 мм.

 Саме час для установки зібраної конструкції. Прикладете плиту з лампами до нижньої частини шафи, залишаючи від краю 2 см для захисної планки, просвердліть отвори свердлом 5 мм і прикріпіть плиту до задньої й бічних стінок за допомогою 4-х сантиметрових шурупів.

Зверніть увагу: використання в процесі роботи нутроміра й дюбель-маркерів допоможе досягатися більш точних результатів у вирішенні конкретних завдань.

YouTube Preview Image

Установка захисних планок – найпростіша й приємна частина монтажу. Для більш надійної фіксації елементів, заповніть всі отвори під дюбелі невеликою кількістю клею.

А от із чим прийдеться повозитися, так це з підключенням електроживлення до ламп. Беріться за цю роботу тільки у випадку абсолютної впевненості у своєму досвіді. Навіть якщо для цієї роботи вам доведеться найняти професіонала, у вас однаково уже є серйозний привід пишатися собою, тому що безпосередньо монтаж освітлення кухні ви зробили самі.