Як правило, будь-яка техніка, створена людиною, має досить обмежений строк експлуатації – це залізо, якому властиво ламатися. Виходячи з ладу, одна деталь може причепом потягнути за собою й інші частини техніки. На перший погляд дріб’язкова поломка може викликати  серйозний і дорогий ремонт. Щоб цього не відбувалося, фахівці рекомендують щорічне технічне обслуговування. Не виключенням щодо цього  є й газові котли опалення, про технічний огляд яких піде тут розмова. А також про те, як проводиться обслуговування газового котла. Можливо, самі зробити ви його й не зможете, зате як не можна. Краще вийде проконтролювати майстрів і особисто переконатися в тому, що вся робота виконана на совість.

обслуговування газових котлів

Обслуговування газових котлів опалення фото

Обслуговування газового котла: для чого його потрібно робити

Причин, по яких необхідно робити щорічну профілактику газового котла, існує декілька. Вони дуже важливі, і люди, які намагаються закривати очі, як правило, розплачуються за це фінансово або ж морально, випробовуючи дискомфорт від відсутності тепла в будинку. Найчастіше розплачуватися доводиться й тим і іншим одночасно. Що це за причини такі?

Продовження терміну життя казанового устаткування. У більшості випадків глобальні поломки в котлі відбуваються не просто так – як правило, вони є наслідком більш дрібних збоїв у роботі устаткування, які досить просто усунути, якщо зробити це вчасно. Усуваючи ці збої, ви не даєте хід ланцюгової реакції, завдяки якій дрібні поломки викликають більші , які, у свою чергу, ведуть до глобальних поломок. Говорячи простою мовою, таким способом проводиться попередження серйозних аварій, завдяки чому котел служить довго й практично без збоїв.

Гарантія (хоч і не стовідсоткова) того, що холодний час року ви проведете в теплі й затишку. Цей наслідок з попередньої причини – профілактика газового котла гарантує роботу устаткування без збоїв протягом  опалювального сезону.

обслуговування газових котлів

Профілактика газового котла фото

Природно, не слід випускати з виду й економічні вигоди від вчасно проведеного технічного огляду устаткування котла. Скажемо просто – якщо сьогодні ви поскупитеся й не маєте бажання платити пари десятків доларів за профілактичні роботи й дрібний ремонт техніки, то завтра вам доведеться заплатити у два, а то й три й навіть більше разів за усунення критичних аварій. Мало того, під час ремонту вам доведеться миритися з холодом у будинку й випробовувати при цьому серйозний дискомфорт, який може протривати навіть не один день.

 Технічне обслуговування газового котла: обстеження й тестування

Перше, що слід зрозуміти, що щорічний огляд (ревізія газового котла) проводиться не з метою дослідження механізмів на предмет, чи потрібно  робити їхній дрібний ремонт або не потрібно. Діагностика, хоча б візуальна, необхідна для того, щоб бути впевненим у тому, що опалювальний сезон пройде без збоїв. Не знайдете видимих ушкоджень – добре. Знайдете, значить прийдеться усувати. У першу чергу, при такому зоровому обстеженні потрібно приділити увагу наступним речам.

1. Огляд газової частини на наявність витоків. Потрібно не тільки включити свій нюх на всю котушку, але й перевірити всі з’єднання в котлі мильним розчином. Відсутність витоків газу – це в першу чергу ваша безпека.

2. Нарізні сполучення водопроводів. Їх досить просто знайти швидким візуальним оглядом – проявляються вони не тільки у вигляді висячих крапель, але й засохлих іржавих патьоків. Усі з’єднання труб у котлі проводяться за допомогою накидних гайок із прокладками, тому якщо  десь виявляться патьоки, досить буде просто замінити ущільнювач з’єднання.

3. Загальний стан газового котла. Мається на увазі наявність у ньому бруду й пили різного роду. Як не дивно, але ці подразники вважаються першим злом для газових котлів і не тільки їх. Справа в тому, що в сучасній техніці досить багато рухливих і нерухливих елементів, на які пил впливає  . Приміром , забитий пилом теплообмінник працює неефективно й до того ж метал, з якого він зібраний, прогоряє набагато швидше. Різного роду вентилятори в газових котлах при обростанні пилом випробовують більше навантаження, чим закладено при проектуванні, у результаті чого їх термін служби скорочується.

обслуговування газових котлів житомир фото

обслуговування газового котла фото

Наявність усіх перерахованих вище факторів ризику помітно візуально – мало того, вони досить просто усуваються. Це не електроніка, у якій повинні колупатися винятково фахівці – із цією роботою можна впоратися, володіючи мінімальними пізнаннями в області обладнання опалювальних котлів. У більшості випадків до усунення всіх цих неполадок і зводиться обслуговування настінних газових котлів. Однак майстри дивляться й на інші моменти, про яких ми поговоримо далі, вивчаючи ті моменти, які повинен робити майстер у процесі технічного обслуговування опалювального устаткування.

 Обов’язкові заходи при обслуговування газових котлів

Серед обов’язків майстра, що взяв на обслуговування ваш котел опалення, слід виділити наступні моменти, які в момент профілактичного огляду й ревізії газового котла він повинен зробити обов’язково.

1.  Чищення газового котла. Штука досить забавна – вірніше, проста й у той же час багатьох майстрів вона напружує. Як результат, виходить халтура. У більшості випадків безвідповідальні майстри обмежуються візуальним збиранням – у розумінні того, що пил віддаляється тільки поверхово, а там, де вона дійсно заважає роботі газового котла, залишається в незайманому вигляді.

Самі розумієте, це досить погано. У першу чергу, від неї потрібно очистити теплообмінник – без пилососа або компресора тут не обійтися. Крім того, від пилу необхідно очистити витяжну турбіну. Пил заважає навіть роботі електроніки – обволікаючи собою радіодеталі, вона позбавляє їхній можливості нормально прохолоджуватися. Як результат, перегріваються й виходять з ладу. Саме із цих причин пил і бруд усередині газового котла вважається грубим порушенням правил експлуатації котлового устаткування.

2.  Перевірка тиску повітря в розширювальному баку. Досить важливий момент. Для тих, хто не знає – розширювальний бак у сучасному котлі розділений на дві частини. В одній перебуває теплоносій із системи, а в іншому повітря – саме він компенсує тиск у системі при його незначному падінні. У середньому, тиск у повітряній частині бака повинне становити порядку 1,5 атмосфери – заміриться воно звичайним манометром.

Точно так само звичайним насосом воно й підвищується. Наслідки повної відсутності тиску повітря в розширювальному баку – це чревато спрацьовуванням вибухового клапана в найкращому разі й протоками по всіх з’єднаннях у котлі в найгіршому разі. У найгіршому  варіанті це вихід з ладу механічного устаткування газового котла – наприклад, того ж триходового крана, який коштує, до слова говорячи, досить не дешево.

3.  Профілактика й очищення триходового крана (якщо мова йде про двоконтурний настінний котел). На ньому утворюється дуже багато нальоту, який згодом приводить або до його заклинювання, або до протічки в привід крана. Самі розумієте, вода плюс електрика рівна поломки мотора.

обслуговування газових котлів

обслуговування котли

Як само собою зрозуміле щорічно або як мінімум раз у пару років потрібно робити промивання системи опалення з метою видалення з неї бруду, який з’являється у воді завдяки її контакту з поверхнями радіаторів. У принципі, у водопровідній воді й так утримується багато бруду, якому при регулярному підживленні системи опалення водою менше не стає.

Крім того, досвідчені фахівці сервісних центрів проводять тестування електроніки, для чого використовуються спеціальні прилади – самостійно проробити цю роботу, не володіючи певним багажем знань, не вийде. Саме тому хоча б раз у кілька років потрібно користуватися послугами професійних сервісів – на них потрібно покласти обслуговування настінних котлів по повній програмі. Так сказати, капітальне ТО із заміною проблемного устаткування газового котла.

І на закінчення теми про те, як проводиться обслуговування газового котла,  кілька слів із приводу виправданості витрат на виклик фахівців сервісних служб. Ситуація тут двояка – платячи гроші за постановку на гарантійне обслуговування газового котла, ви платите їх тільки за те, що майстер приїде на вашому вимогу. Так, вони говорять, що за ці гроші ще й безкоштовно відремонтують газову колонку у випадку поломки, але така заява досить умовна. Сама робота обходиться недорого, і практично всі майстри компенсують відсутність плати за неї, підвищуючи вартість змінюваних комплектуючих деталей.

Дякую Вам, за клік по цим кнопочкам!

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki