Телевізор купляється здебільшого  для того, щоб з комфортом провести вільний час, одержати насолоду від відпочинку. І при неправильній установці, коли екран розташовується занадто високо, перегляд улюблених фільмів або передач може викликати неприємні відчуття в області шиї, а також має місце перенапруга очей.

Так на якій висоті вішати телевізор у спальні?

на якій висоті вішати телевізор

Для того щоб зрозуміти, на якій висоті вішати телевізор у спальні, щоб вам було комфортно його дивитися, потрібно просто проробити маленький експеримент. Досить зайняти звичне для вас положення, у якому ви найбільше часто проводите час перед блакитним екраном, і подивитися на протилежну стіну. Уявіть собі подумки екран. Область, де зупинився ваш погляд, відповідає верхній частині дисплея.

на якій висоті вішати телевізор

Досвідчені фахівці говорять, що відстань від підлоги до екрана повинна бути не менше 1,3 м. Центр же зображення повинен перебувати напроти очей глядачів. Чим вище піднімається по стіні телевізор, тим більше утомлюються очі в його власників.

Перед тем, як визначитися, на якій же висоті вішати телевізор у спальні, слід урахувати цілий ряд факторів:

  • якої висоти в кімнаті м’які меблі.
  • як розташовується ліжко.
  • розмір екрана телевізора.

Правильне положення телевізора створює при перегляді передач кут відхилення, який утворюється між центром зображення й очима глядача, менш 30°. Звичайно, ідеальним рішенням може виявитися регульований кронштейн. Він дозволяє змінювати положення даного апарата.

Середину кронштейна слід закріпити, піднявши його на 1,5 м від підлоги. Блок із чотирьох розеток (2 силових розетки й 2 для антенних кабелів) розміщається позад телевізора, відступивши 25 см від кронштейна.

на якій висоті вішати телевізор

Безпечна відстань до глядача становить 3-4 кратний розмір діагоналі. Причому для нових цифрових моделей допускається дворазовий коефіцієнт.

Рідкокристалічні апарати з матрицею TFT мають досить високий кут огляду в горизонтальній площині без змін у контрасті. Однак при змінах у вертикальній площині картинка може мінятися. Коли екран розташований низько, зображення стає темним і надто контрастним. А при високому – занадто світлим. Оптимальну висоту визначають дослідним шляхом.

При всім цьому кожна людина має свої улюблені, індивідуальні пози, у яких вона може насолоджуватися комфортом. Тому цей фактор також варто враховувати при виборі настановних параметрів телевізора.