Що таке мікатермічний обігрівач? Принцип роботи та переваги

Мікатермічні обігрівачі – це поки що нове для нашої країни устаткування, про яке знають далеко не всі. Зате ті, хто вже встигнув їх випробувати в дії, змогли переконатися в їхній ефективності й економічності. Що ж являють собою мікатермічні обігрівачі, їх принцип роботи і які в них переваги в порівняння з більш традиційними обігрівачами?

Почнемо з переваг:

  • їхня ефективність приблизно на 30% вище, чим у більшості інших обігрівачів;
  • нагрівати приміщення вони починають відразу, не вимагаючи часу на прогрів;
  • температура корпуса при використанні не піднімається вище 60 С;
  • мають невелику вагу й привабливий зовнішній вигляд.

У чому ж полягає принцип роботи мікатермічного обігрівача?

Micathermic мікатермічний обогрівач

Принцип роботи мікатермічного обігрівача заснований на технології Micathermic – «променисте тепло». Споконвічно ця технологія була розроблена для застосування в сферах медицини й навіть космонавтики, але незабаром стала використовуватися й у більш «приземлених» цілях. Зараз кожний може встановити у своєму будинку або квартирі персональне «променисте тепло». Варто відзначити, що використання такого обігрівача ще й несе в собі користь для здоров’я (недарма технологія використовувалася в медицині). Виділюване тепло поліпшує обмін речовин і нормалізує циркуляцію крові.

Принцип роботи такого обігрівача на відміну від більш звичного масляного припускає не нагрівання самого приладу, тобто теплоносія в ньому, а поширення теплових хвиль, які нагрівають поверхні стін, підлоги, меблів у приміщенні, а вже нагріті поверхні віддають тепло повітрю. Саме тому сам корпус мікатермічного обігрівача під час роботи не нагрівається, а теплова енергія рівномірно розноситься хвилями по всьому приміщенню. Джерелом хвиль в обігрівачі є вбудована нагрівальна пластина, що полягає з декількох шарів, кожний з яких має подвійне покриття із слюди.

Читайте також :  Буржуйка своїми руками. Як зробити буржуйку з газового балона?

Відносно низька температура корпуса під час експлуатації значно знижує пожежну небезпеку при використанні мікатермічного обігрівача, оскільки її значення нижче небезпечного рівня (простіше говорячи, такої температури не вистачить, щоб підпалити горючі матеріали, такі як папір, деревина і т.п.).

Оскільки джерелом тепла при використанні мікатермічного обігрівача є не сам обігрівач, а різні поверхні, що вбрали теплову енергію хвиль, повітря нагрівається швидше й рівномірно, а не як у випадку з масляними обігрівачами – тільки близько них.

І, звичайно ж, мікатермічні обігрівачі більш економічні – витрата енергії при їхнім використанні скорочується на 30%. До того ж, вони мають невелику вагу й компактні розміри, що дозволяє розміщати їх навіть на обмеженій площі, повісивши на стіну або встановивши на підлозі. Дизайн таких обігрівачів теж радує. Виробники постаралися додати їхньому корпусу плавність ліній і пластичність форм, так що вони цілком можуть зійти за оригінальне дизайнерське рішення в оформленні приміщень.

Мікатермічний обігрівач. Відео

YouTube Preview Image