Сьогодні пінопласт застосовується в будівництві, як говориться, ліворуч і праворуч – що тільки з нього не роблять і де не використовують. З нього набирають незнімну опалубку, застосовують для утеплення підлог, стін і навіть створюють гарні фасади будинків, сполучаючи цей процес із його утепленням. Остання область застосування пінопласту є найпоширенішою, і саме про неї піде тут розмова. Ознайомимося з технологією наклеювання цього матеріалу, згідно з якою проводиться монтаж пінопласту на стіну в процесі виготовлення гарних фасадів будинків.

Монтаж пінопласту на стіну: як ловити площину стіни

Це, мабуть, найголовніший  момент, не освоївши який, за виготовлення фасаду будинку братися не варто. Може він і не буде зовсім кривим, але при влученні на нього проміння сонця або світла ліхтаря на ньому точно виявляться всі можливі й неможливі дефекти. Саме вони й представляють справжню проблему для майстрів початківців. Однієї тільки шпаклівкою із цим моментом боротися не вийде. Щоб усе було ідеальне рівно, потрібно дотримати всіх тонкощів і нюансів цієї технології й найголовніша  з них – це площина. Піймати її можна тільки одним способом – за допомогою павутини з ниток. А сплести її можна в такий спосіб.

Установлюємо два повіси – один з однієї сторони стіни, інший із протилежної. Установлюємо їх відразу з урахуванням товщини пінопласту й невеликого шару клею – нехай буде 50 мм+20 мм. Цю відстань потрібно відступити від стіни вгорі. Тобто  забити максимально високо й максимально близько до кута стіни штир і на цій відстані від стіни прив’язати повіс. Зробити це потрібно із двох сторін стіни. Коли нитка повісу займе вертикальне положення, її потрібно буде закріпити знизу – знов-таки, забити штирі й прив’язати в такій позиції, у якій зупинився повіс.

Тепер робимо горизонтальні маяки. Між вертикальними нитками повісу натягаємо пару горизонтальних ниток. На торкання до них згодом буде клеїтися пінопласт – це потім, а поки потрібно перевірити, як листи цього матеріалу будуть проходити за нитками. Чи буде між ними й стіною залишатися місце для клею? Спочатку перевіряємо стіну внизу, потім піднімаємо нитки нагору й дивимося середину стіни (горизонтальні нитки повинні сковзати по вертикальних повісах).

монтаж пінопласту на стіну

технологія як клеїти пінопласт на фасад

Відповідно перевіряємо й верх – загалом , завдання полягає в тому, щоб за нитками проходив пінопласт і за ним залишалося хоча б пів сантиметра простору для клею.

Якщо десь пінопласт буде відтягати нитку від стіни, значить площину, позначену павуком, потрібно відсувати від стіни. Робити це необхідно за допомогою рулетки – на кожному штирі, до якого прив’язаний повіс, нитку потрібно відсунути на однакову відстань. Точно так само, тільки навпаки, при необхідності площина павука можна буде присунути до стіни будинку – робиться це в тому випадку, якщо мінімальний шар клею занадто великий.

У такий от спосіб, рухаючи позначену площину до стіни або від неї, домагаються оптимальної товщини клею. Запитаєте, яка оптимальна товщина клею? Скажімо так – між стіною й пінопластом мінімум повинно бути 5 мм клею. Ну а там як карта ляже – наскільки вам повезе й наскільки рівними будуть стіни будинку. Буває так, що розліт між мінімумом і максимумом становить більше 100 мм.

Як клеїти пінопласт до стіни: кут усьому голова

Як ви вважаєте, по яких ознаках можна визначити рівність стін? У першу чергу, майстер дивиться на кути – чіткий вертикальний кут саме  і є одним з показників рівних стін. Саме із цієї причини монтаж пінопласту на фасад і починається з один з кутів будови. Тільки не потрібно відразу говорити, що цього не дасть зробити повіс – він і штир, що втримує його, саме  й не є проблемою для пінопласту. Під штир можна зробити невеликий виріз, а повіс послужить відмінним маяком для формування кута.

Як варіант, клеїти пінопласт можна почати відразу над штирем – низ цілком реально доклеїти й потім, коли павук буде демонтований. До речі, щоб кут вийшов дійсно чітким, павука ,виготовлення якого описано в попередньому підзаголовку, слід натягнути й на стіні з іншої сторони кута. От тепер можна займатися безпосереднім рішення питання обклеювання кута пінопластом, а вірніше ознайомленням з тонкощами цього процесу. Їх небагато.

Перев’язка кута. Момент дуже важливий – без перев’язки кут однозначно трісне. По готовому фасаду піде тріщина, як би ви не армували пінопласт і який би потужний контрашульц (куток металічний зовнішній)  не встановлювали. Перев’язка пінопласту в куті до певної міри можна зрівняти з перев’язкою цегли у процесі кладки кутів ними. Тут усі точно так само – перший ряд кладе так, щоб, приміром , лист правої стіни накладався на торець листа лівої стіни, а верхній ряд клеїться навпаки. Загалом , робиться зв’язування листів.

монтаж пінопласту на стіну

як правильно клеїти пінопласт на стіну фото.

Приклеювання щодо повісу й горизонтальної нитки. Тут усе небагато простіше, хоча якщо взяти до уваги те, що одночасно доводиться робити й перев’язку кута, то не зовсім уже все так просто. Найголовніше  тут – правильно зорієнтувати лист пінопласту: вертикально встановити його на слабке торкання до нитки повісу, а другий край точно так само підігнати до горизонтально натягнутої нитки.

Загалом , робота кропітка, але без неї вирішити питання, як правильно клеїти пінопласт на фасад, розв’язати не вийде. У принципі, упоратися із цим завданням можна – клей холоне не так уже й швидко, так що часу на переклеювання у вас буде хоч відбавляй. Перший кут буде робитися довго, другий швидше, ну а третій взагалі як по маслу піде. Головне не забувайте про те, що клей потрібно класти в достатній кількості – обов’язково по кутах листа й у центрі як мінімум пари крапок. Коли подужаєте кути, заповнити простір стіни між ними вже не складе для вас ніяких труднощів. Тут усе просто – клеїте лист на торкання до двом горизонтальним маякам, їх прийде піднімати на кожний новий ряд.

 Як правильно клеїти пінопласт на стіну: інші тонкощі й нюанси

Описані вище моменти є основними в технології утеплення фасадів пінопластом, але крім них є й інші моменти, ігнорувати які в жодному разі  не можна.

У першу чергу, це розбивка швів між листами. Довгий шов має більше шансів бути тріснутим після армування фасаду сіткою. З кожним верхнім рядом вертикальний шов потрібно збивати наполовину листа. Те ж саме потрібно робити й з горизонтальним швом, періодично змінюючи напрямок приклеювання пінопласту. Тобто, якщо попередній лист був наклеєний горизонтально, то наступний можна встановити вертикально.

монтаж пінопласту стіну фасад

як клеїти пінопласт правильно

У другу чергу, це механічне кріплення пінопласту. Для цього використовуються парасольки – довгі пластикові дюбелі з великими капелюшками. За технологією вони монтуються по п’ять штук на лист – якщо говорити з досвіду, то їх краще встановлювати в місця перетинання швів і по центру листів. Якщо клеїте метровий пінопласт (метр на метр), то в центрі краще ставити парочку парасольок. Їх потрібно забивати так, щоб капелюшок злегка утоплювався у пінопласті. Не сильно, інакше одержите досить пристойну яму, вирівняти яку шпаклівкою буде дуже важко.

Третій момент полягає в правильному армуванні пінопласту – 50% тріщин на фасадах утворюється через неправильне армування. Тут дуже важливо зрозуміти те, що сітку наклеювати необхідно внахлест один на одного. Це одне.

Друге – це те, що на кутах і в кутах сітка не обрізається, а загортається. І третє -  це укоси, від їхніх кутів стабільно по діагоналі йдуть тріщини. Це специфіка даного елемента будинку, виправити яку можна другим шаром сітки – вірніше навіть сказати, полосами сітки, наклеєної поверх основної арміровки, але тільки по діагоналі на кожному куті укосу (на основній стіні).

монтаж пінопласту на фасад стіну

як правильно клеїти пінопласт

Природно, у процесі армування пінопласту не слід забувати й про контрашульцах (звичайний перфорований куточок, який застосовується для шпаклівки, тут не підійде). Потрібний контрашульц із сіткою – вони монтуються скрізь: і на кутах будинку, і на укосах. Загалом , на всіх зовнішніх сполученнях площини.

І на закінчення теми, монтаж пінопласту на стіну, кілька слів із приводу штукатурних робіт. Тут також є свої тонкощі – ця робота виконується в такий спосіб. У першу чергу, ще до наклеювання армуючої сітки слід оштукатурити капелюшки парасолів і закрити клеєм для пінопласту більші шви.

Далі наклеюється сітка – не намагайтеся відразу її оштукатурити. На цьому етапі робіт шпатель працює на здирання – клеєм повинно заповнюватися тільки простір усередині гнізд сітки. Це для того, щоб не наваляти горбів, виправити які буде досить складно. Після армування встановлюються перфоровані куточки із сіткою – на той же клей, що використовувався для армування пінопласту.

Коли металеві кутики підсохнуть, можна починати штукатурку фасаду – шар за шаром, використовуючи для виконання робіт широкий шпатель, а краще довге правило. Як штукатурити? Це окрема тема, про яку двома словами  не розповіси – та й взагалі розповісти про неї дуже складно. Тут потрібний досвід, набиратися якого прийдеться самостійно.

Дякую Вам, за клік по цим кнопочкам!

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki