Сьогодні пінопласт застосовується в будівництві, як говориться, ліворуч і праворуч – що тільки з нього не роблять і де не використовують. З нього набирають незнімну опалубку, застосовують для утеплення підлог, стін і навіть створюють гарні фасади будинків, сполучаючи цей процес із його утепленням. Остання область застосування пінопласту є найпоширенішою, і саме про неї піде тут розмова. Ознайомимося з технологією наклеювання цього матеріалу, згідно з якою проводиться монтаж пінопласту на стіну в процесі виготовлення гарних фасадів будинків.

Монтаж пінопласту на стіну: як ловити площину стіни

Це, мабуть, найголовніший  момент, не освоївши який, за виготовлення фасаду будинку братися не варто. Може він і не буде зовсім кривим, але при влученні на нього проміння сонця або світла ліхтаря на ньому точно виявляться всі можливі й неможливі дефекти. Саме вони й представляють справжню проблему для майстрів початківців. Однієї тільки шпаклівкою із цим моментом боротися не вийде. Щоб усе було ідеальне рівно, потрібно дотримати всіх тонкощів і нюансів цієї технології й найголовніша  з них – це площина. Піймати її можна тільки одним способом – за допомогою павутини з ниток. А сплести її можна в такий спосіб.

Установлюємо два повіси – один з однієї сторони стіни, інший із протилежної. Установлюємо їх відразу з урахуванням товщини пінопласту й невеликого шару клею – нехай буде 50 мм+20 мм. Цю відстань потрібно відступити від стіни вгорі. Тобто  забити максимально високо й максимально близько до кута стіни штир і на цій відстані від стіни прив’язати повіс. Зробити це потрібно із двох сторін стіни. Коли нитка повісу займе вертикальне положення, її потрібно буде закріпити знизу – знов-таки, забити штирі й прив’язати в такій позиції, у якій зупинився повіс.

Тепер робимо горизонтальні маяки. Між вертикальними нитками повісу натягаємо пару горизонтальних ниток. На торкання до них згодом буде клеїтися пінопласт – це потім, а поки потрібно перевірити, як листи цього матеріалу будуть проходити за нитками. Чи буде між ними й стіною залишатися місце для клею? Спочатку перевіряємо стіну внизу, потім піднімаємо нитки нагору й дивимося середину стіни (горизонтальні нитки повинні сковзати по вертикальних повісах).

монтаж пінопласту на стіну

технологія як клеїти пінопласт на фасад

Відповідно перевіряємо й верх – загалом , завдання полягає в тому, щоб за нитками проходив пінопласт і за ним залишалося хоча б пів сантиметра простору для клею.

Якщо десь пінопласт буде відтягати нитку від стіни, значить площину, позначену павуком, потрібно відсувати від стіни. Робити це необхідно за допомогою рулетки – на кожному штирі, до якого прив’язаний повіс, нитку потрібно відсунути на однакову відстань. Точно так само, тільки навпаки, при необхідності площина павука можна буде присунути до стіни будинку – робиться це в тому випадку, якщо мінімальний шар клею занадто великий.

У такий от спосіб, рухаючи позначену площину до стіни або від неї, домагаються оптимальної товщини клею. Запитаєте, яка оптимальна товщина клею? Скажімо так – між стіною й пінопластом мінімум повинно бути 5 мм клею. Ну а там як карта ляже – наскільки вам повезе й наскільки рівними будуть стіни будинку. Буває так, що розліт між мінімумом і максимумом становить більше 100 мм.

Як клеїти пінопласт до стіни: кут усьому голова

Як ви вважаєте, по яких ознаках можна визначити рівність стін? У першу чергу, майстер дивиться на кути – чіткий вертикальний кут саме  і є одним з показників рівних стін. Саме із цієї причини монтаж пінопласту на фасад і починається з один з кутів будови. Тільки не потрібно відразу говорити, що цього не дасть зробити повіс – він і штир, що втримує його, саме  й не є проблемою для пінопласту. Під штир можна зробити невеликий виріз, а повіс послужить відмінним маяком для формування кута.

Як варіант, клеїти пінопласт можна почати відразу над штирем – низ цілком реально доклеїти й потім, коли павук буде демонтований. До речі, щоб кут вийшов дійсно чітким, павука ,виготовлення якого описано в попередньому підзаголовку, слід натягнути й на стіні з іншої сторони кута. От тепер можна займатися безпосереднім рішення питання обклеювання кута пінопластом, а вірніше ознайомленням з тонкощами цього процесу. Їх небагато.

Перев’язка кута. Момент дуже важливий – без перев’язки кут однозначно трісне. По готовому фасаду піде тріщина, як би ви не армували пінопласт і який би потужний контрашульц (куток металічний зовнішній)  не встановлювали. Перев’язка пінопласту в куті до певної міри можна зрівняти з перев’язкою цегли у процесі кладки кутів ними. Тут усі точно так само – перший ряд кладе так, щоб, приміром , лист правої стіни накладався на торець листа лівої стіни, а верхній ряд клеїться навпаки. Загалом , робиться зв’язування листів.

монтаж пінопласту на стіну

як правильно клеїти пінопласт на стіну фото.

Приклеювання щодо повісу й горизонтальної нитки. Тут усе небагато простіше, хоча якщо взяти до уваги те, що одночасно доводиться робити й перев’язку кута, то не зовсім уже все так просто. Найголовніше  тут – правильно зорієнтувати лист пінопласту: вертикально встановити його на слабке торкання до нитки повісу, а другий край точно так само підігнати до горизонтально натягнутої нитки.

Загалом , робота кропітка, але без неї вирішити питання, як правильно клеїти пінопласт на фасад, розв’язати не вийде. У принципі, упоратися із цим завданням можна – клей холоне не так уже й швидко, так що часу на переклеювання у вас буде хоч відбавляй. Перший кут буде робитися довго, другий швидше, ну а третій взагалі як по маслу піде. Головне не забувайте про те, що клей потрібно класти в достатній кількості – обов’язково по кутах листа й у центрі як мінімум пари крапок. Коли подужаєте кути, заповнити простір стіни між ними вже не складе для вас ніяких труднощів. Тут усе просто – клеїте лист на торкання до двом горизонтальним маякам, їх прийде піднімати на кожний новий ряд.

 Як правильно клеїти пінопласт на стіну: інші тонкощі й нюанси

Описані вище моменти є основними в технології утеплення фасадів пінопластом, але крім них є й інші моменти, ігнорувати які в жодному разі  не можна.

У першу чергу, це розбивка швів між листами. Довгий шов має більше шансів бути тріснутим після армування фасаду сіткою. З кожним верхнім рядом вертикальний шов потрібно збивати наполовину листа. Те ж саме потрібно робити й з горизонтальним швом, періодично змінюючи напрямок приклеювання пінопласту. Тобто, якщо попередній лист був наклеєний горизонтально, то наступний можна встановити вертикально.

монтаж пінопласту стіну фасад

як клеїти пінопласт правильно

У другу чергу, це механічне кріплення пінопласту. Для цього використовуються парасольки – довгі пластикові дюбелі з великими капелюшками. За технологією вони монтуються по п’ять штук на лист – якщо говорити з досвіду, то їх краще встановлювати в місця перетинання швів і по центру листів. Якщо клеїте метровий пінопласт (метр на метр), то в центрі краще ставити парочку парасольок. Їх потрібно забивати так, щоб капелюшок злегка утоплювався у пінопласті. Не сильно, інакше одержите досить пристойну яму, вирівняти яку шпаклівкою буде дуже важко.

Третій момент полягає в правильному армуванні пінопласту – 50% тріщин на фасадах утворюється через неправильне армування. Тут дуже важливо зрозуміти те, що сітку наклеювати необхідно внахлест один на одного. Це одне.

Друге – це те, що на кутах і в кутах сітка не обрізається, а загортається. І третє -  це укоси, від їхніх кутів стабільно по діагоналі йдуть тріщини. Це специфіка даного елемента будинку, виправити яку можна другим шаром сітки – вірніше навіть сказати, полосами сітки, наклеєної поверх основної арміровки, але тільки по діагоналі на кожному куті укосу (на основній стіні).

монтаж пінопласту на фасад стіну

як правильно клеїти пінопласт

Природно, у процесі армування пінопласту не слід забувати й про контрашульцах (звичайний перфорований куточок, який застосовується для шпаклівки, тут не підійде). Потрібний контрашульц із сіткою – вони монтуються скрізь: і на кутах будинку, і на укосах. Загалом , на всіх зовнішніх сполученнях площини.

І на закінчення теми, монтаж пінопласту на стіну, кілька слів із приводу штукатурних робіт. Тут також є свої тонкощі – ця робота виконується в такий спосіб. У першу чергу, ще до наклеювання армуючої сітки слід оштукатурити капелюшки парасолів і закрити клеєм для пінопласту більші шви.

Далі наклеюється сітка – не намагайтеся відразу її оштукатурити. На цьому етапі робіт шпатель працює на здирання – клеєм повинно заповнюватися тільки простір усередині гнізд сітки. Це для того, щоб не наваляти горбів, виправити які буде досить складно. Після армування встановлюються перфоровані куточки із сіткою – на той же клей, що використовувався для армування пінопласту.

Коли металеві кутики підсохнуть, можна починати штукатурку фасаду – шар за шаром, використовуючи для виконання робіт широкий шпатель, а краще довге правило. Як штукатурити? Це окрема тема, про яку двома словами  не розповіси – та й взагалі розповісти про неї дуже складно. Тут потрібний досвід, набиратися якого прийдеться самостійно.