Монтаж полової дошки своїми руками

Існує два варіанти монтажу полової дошки. Перший варіант є класичним і припускає укладання полової дошки поверх дерев’яних лаг, а при другому варіанті вона буде укладатися за допомогою саморізів і клею на підготовлену поверхню. Тепер докладно розберемо кожний з варіантів.

 Укладання на лаги

Якщо у вашого будинку дерев’яні міжповерхові перекриття або приміщення мають досить високі стелі, то даний спосіб саме для вас, адже покриття з лагами буде мати товщину приблизно 80-150 мм, при цьому полова дошка повинна бути товщиною більш 30 мм.

відео монтаж полової доски

Полову дошку слід укладати на лаги за наступною технологією:

 1. Якщо ви збираєтеся укладати полову дошку на першому поверсі, то для початку потрібно зробити гідроізоляцію основи, тобто підлоги. Для цієї мети відмінно підійде руберойд, який необхідно укладати з нахлестом на стіни й з наступною пайкою стиків.
 2. Далі необхідно зробити установку лаг. Якщо ви будете кріпити лаги до основи, то можна використовувати брус товщиною 50-70 мм. Якщо так їх закріпити не вийде, то потрібно використовувати брус товщиною 70-100 мм. При використанні полової дошки, виготовленої із сосни, що має товщину 35 мм, необхідно залишати між лагами відстань рівну 60-70 см.  Не забудьте обробити лаги антисептиком. Також необхідно пам’ятати, що при виборі регульованих лаг, необхідно встановлювати їх тільки на тверду основу, таку як бетон.
 3. Для усунення ефекту барабана, необхідно використовувати звукоізоляцію, у ролі якої може виступати мінеральна вата або керамзит. А якщо ви захочете підвищити її ефективність, те можна між лагами й половою дошкою укласти пергамін, ламінатну підложку або звичайний синтепон.
 4. Далі починається сам процес укладання. Дошка повинна укладатися пазом до себе, а гребенем уперед. Першу дошку необхідно закріпити саморізами таким чином, щоб вони потім закрилися плінтусами, а всі інші саморізи потрібно вкручувати під кутом у гребінь. Якщо полова дошка має недостатню довжину, то стик обов’язково повинен розташовуватися на лагу (також можна виконати з’єднання дошок полу між лагами).
 5. На заключному етапі встановлену підлогу потрібно відшліфувати й залакувати. Шліфовку необхідно проводити в три етапи — спочатку поперек, потім уздовж і після цього по діагоналі. Полова дошка шліфується досить легко, тому що в основному для її виробництва використовуються хвойні породи деревини. Правда, при шліфуванні піднімається ворс, для усунення якого потрібно зробити потрійну ґрунтовку й наступне шліфування кожного шару. Фінішне шліфування необхідно робити наждаковим папером уздовж волокон.
 6. Лакувати полову дошку необхідно лаком підвищеної міцності, тому що він дозволить компенсувати низьку твердість дошки. Наноситися лак потрібно у кілька шарів.

Укладання на клей

укладання полової дошки за допомогою клею

Технологія, по якій проводиться монтаж полової дошки на клей, практично нічим не відрізняється від укладання звичайного паркету. Різниця полягає тільки в тому, що полову дошку необхідно ще додатково фіксувати саморізами та потім зашпаровувати отвори спеціальними пробками. Такий варіант підійде для приміщень, у яких досить низькі стелі. Укладаючи дошки на клей, потрібно намагатися, щоб і самі дошки та поверхня основи були як можна більш рівними. Перед укладанням полової дошки необхідно спочатку здійснити укладання вологостійкої фанери й гідроізоляції.

Читайте також :  Вартість укладання плитки у ванній кімнаті

Перед початком роботи необхідно ретельно підготувати полові дошки й підібрати гарний клей. Якщо довжина дошки не перевищує 50 см., то для її наклеювання підійде будь-який клей — дисперсний, поліуретановий або епоксидний. Але не слід використовувати дисперсний клей у тому випадку, якщо полова дошка виготовлена з бука або якої не-будь іншої екзотичної породи дерева. При довжині планки більше 50 см. необхідно використовувати клей, у складі якого присутні синтетичні смоли — двох- або однокомпонентні поліуретанові, двокомпонентні епоксидні-поліуретанові.

Використовуваний клей повинен бути міцним і пластичним, тому варто зупинитися на однокомпонентному, двокомпонентному поліуретановому клеї або Ms-Полімерах.

Підстава для полової дошки

монтаж полової дошки київ

Полову дошку можна укладати на лаги по стяжці дерев’яні конструкції, якщо існує дерев’яна підлога або бетонне перекриття. У кожного виду підстави є своя специфікація.

Перед початком укладання полової дошки, потрібно змонтувати всі несущі конструкції, установити двері й вікна, а також вирівняти стяжку та стіни з відхиленням 0,1%. Крім цього необхідно щоб вологість стяжки й стін була приблизно 12%, а вологість приміщення перебувала в межах 40-60%.

Визначити рівень вологості можна за допомогою підручних засобів або спеціальних приладів.

От деякі зі способів перевірки вологості:

 1. Скотчем потрібно приклеїти до бетонної стяжки поліетилен, який необхідно буде зняти через добу. Якщо на тому місці, де був поліетилен, залишиться мокра пляма, то це значить, що стяжка ще не до кінця висохнула.
 2. Потрібно покласти гумовий килимок на бетонну стяжку й пригорнути його чим не-будь важким. Через добу килимок потрібно підняти й, якщо під ним бетон буде темнішим, те значить вологість ще досить висока. Найкраще цей метод працює на світлому бетоні.

Починати монтаж полової дошки можна тільки тоді, коли стяжка повністю висохне.

Бетонне перекриття

Найголовніше що потрібно зробити на першому етапі — це створити волого непроникний бар’єр між половою дошкою й бетоном.

Для цієї мети можна використовувати наступні матеріали:

 • плівку зі спіненого поліетилена;
 • ґрунтову мастику.

Мастику необхідно наносити за допомогою валика, а якщо буде потрібно, то можна розбавити її розчинником.

Товщина плівки становить приблизно 2-3 мм. Плівку потрібно стелити на бетон внахлест таким чином, щоб не було зазорів. Використання поліетиленової плівки є, у всіх відносинах, оптимальним варіантом.

Читайте також :  Інфрачервона тепла підлога під ламінат

Є два способи укладання полових дощок на бетонну поверхню:

 • на фанерну підставу, покладену на стяжку;
 • з використанням дерев’яних брусків.

Лаги по стяжці

Лаги повинні мати однаковий розмір, а їх вологість не повинна перевищувати 18%. До бетонної основи їх необхідно кріпити за допомогою шурупів перпендикулярно дошкам.
Якщо ви боїтеся ушкодити комунікаційні проведення, то для приклеювання лаг можна застосовувати клейову або бітумну мастику, яка також буде відігравати роль волого захисного шару. Для забезпечення звуко- і теплоізоляції простір між лагами потрібно заповнити утеплювачем. Потім поверх лаг необхідно укласти ще волого захисну плівку.

Фанерна підстава

Фанеру потрібно використовувати тільки вологостійку, її товщина повинна бути від 18 мм і більше. Фанерний лист має стандартні розміри 2440х1220 мм. Його найкраще розрізати уздовж меншої сторони на смуги, ширина яких повинна бути 40-60 мм.

Кріпити до бетонної підстави підготовлені смуги необхідно за допомогою шурупів або дюбелів, виходячи з розрахунку 15 штук на один квадратний метр. Найчастіше фанера укладається по діагоналі. Фанерну підставу необхідно буде відшліфувати за допомогою шліфувальної машинки. Потім його потрібно буде очистити від пилу й потім почати укладання.

Укладання на існуючу підлогу

Якщо наявна підлога не здатна витримати більше навантаження, то потрібно його демонтувати, а якщо вона досить міцна, те можна починати укладання на нього. Для початку необхідно зробити шліфування підлоги за допомогою машинки із зернистістю стрічки 40 або 60. Обов’язково зверніть увагу на теплоізоляційні й волого захисні властивості підлоги, тому що якщо вони сучасним вимогам не відповідають, то краще зупинити свій вибір на волого захисній плівці, виготовленої зі спіненого поліетилену. Далі потрібно застелити поверхню фанерою, товщина якої повинна бути 12 мм і більш, а потім відшліфувати її як можна більш ретельно.

Монтаж полової дошки

майстер клас як виконати монтаж полової дошки

Найчастіше полова дошка продається запакованою в термо плівку для більшого збереження, тому перед монтажем її необхідно розпакувати й витримати дошки не менш 7 днів у приміщенні, щоб згодом підлога не деформувалася.

Першу дошку необхідно прикріпити саморізами до основи. Для того щоб шпунт іншої дошки входив більш вільно, потрібно капелюшки саморізів утопити в глибину паза на 2 мм. Звичайно отвори для саморізів робляться заздалегідь. Якщо дошка буде укладатися на плоску підставу, а не на волого захисну плівку, то можна скористатися паркетним клеєм. Але тому що цього буде мало, потрібно буде для кращого зчеплення підстави з половою дошкою використовувати саморізи.

Щоб забезпечити щільне стикування дощок у поперечному й поздовжньому напрямку, слід використовувати клини.

Памятайте, що зазор між стіною й половою дошкою повинен становити не менш 7-10 мм, як того вимагає технологія.

Шліфування дерев’яної поверхні

після монтажу полової дошки потрібно відшліфувати поверхню

Основною метою шліфування є одержання ідеально чистої й рівної поверхні полової дошки, готової до подальшої обробки. Для того, щоб не ушкодити шліфовальну машинку та саму поверхню, необхідно якнайглибше утопити капелюшки саморізів. Є кілька типів шліфувальних машинок — плоскошліфувальні й машинки кутового типу.

Читайте також :  Що робити коли здувся ламінат

Перші використовуються для обробки всієї поверхні підлоги, а другі призначені для важкодоступних місць. Замість шліфувальних машинок можна використовувати шліфувальну колодку або ручну циркулярку.

Відновлення й догляд за дерев’яною підлогою з різним покриттям

лак для полової дошки

Для того, щоб у дерев’яної підлоги поверхня завжди мала доглянутий і вишуканий вид, потрібно за нею добре доглядати — забирати пил і проводити вологе збирання. За допомогою просочувальних розчинів, змащень і лаку можна захистити дерев’яну підлогу від подряпин і інших ушкоджень. Оновити дерев’яну підлогу можна за допомогою шліфування, ґрунтовки й нанесення нового захисного шару.

Лак є досить надійним захистом. У цей час є лаки на водній основі, виготовлені з акрилату або поліуретану. Для полової дошки, виготовленої з бука або дуба, можна використовувати лаки на синтетичних розчинниках. Серед недоліків лаків можна виділити нерівномірність їх розподілу по поверхні, стирання із часом і різкий запах.

Тому що лак добре захищає поверхню від дефектів, необхідно більш докладно розглянути процес його нанесення:

 • для початку потрібно ретельно очистити й висушити поверхню;
 • далі дерев’яну підлогу потрібно підготувати за допомогою нанесення на нього декоративного відбудовного розчину, який здатний зробити вигляд старої дошки як у нової;
 • за допомогою шліфувального паперу або шліфувальної машинки потрібно зняти старий лак. Усі зазори, які виявляться між половими дошками, необхідно закрити, а потім заґрунтувати поверхню лаком, який дозволить деревині дихати. Звичайно наноситься один шар ґрунтувального лаку;
 • після повного висихання ґрунтовки необхідно нанести основний лак у два або навіть три шари. Останній шар слід наносити після того, як будуть усунуті всі дрібні пухирці та інші нерівності.

У приміщеннях, де є більша прохідність, лакована підлога потребує постійного догляду та періодичному відновленні. Дерев’яна лакована підлога, яка перебуває у звичайній квартирі, має більшу зносостійкість і тривалим строком експлуатації.

YouTube Preview Image

Крім лаку можуть бути використані масляні розчини, в основі яких лежать натуральні смоли маслинового масла. Щоб захистити підлогу від зовнішніх впливів і додати йому естетичний вид, необхідно регулярно просочувати його оливою. До того ж олива здатна зробити поверхню дерев’яної підлоги вологостійкою й міцною.

У цей час на ринку можна знайти, суміші для дерев’яної підлоги, які допоможуть захистити природну фактуру й підкреслити природній вид деревини.