Монтаж кондиціонера. Як установлюється кондиціонер?

 Як відомо, кондиціонери бувають різними: стаціонарними або переносними. З установкою переносних кондиціонерів усе ясно й без інструкції: поставити у відведеному місці й включити в розетку. Стаціонарні ж кондиціонери встановлюються фахівцями, оскільки їх монтаж – справа трудомістка й потребує спеціальних інструментів і навичок у проведенні подібних робіт.

монтаж кондиціонера. Як самостійно встановити кондиціонер

Часто при покупці стаціонарних моделей ( спліт-систем) їх установка входить у вартість або пропонується в якості бонусу, так що стикатися з монтажем Вам не прийдеться.

Особливості обладнання кондиціонерів

Розглянемо більш докладно особливості конструкції спліт-системи та її монтажу. Такі кондиціонери складаються із двох блоків: внутрішнього (випарника) і зовнішнього (конденсатора). Блоки між собою з’єднуються електропроводами й мідними трубками з холодоагентом. У якості холодоагенту в системах звичайно використовується фреон. У внутрішньому блоці при роботі кондиціонера накопичується волога, яка віддаляється через дренажну трубку.

YouTube Preview Image

Поділ системи на два блоки має значну перевагу – безшумність її роботи, оскільки всі «гучні» елементи розташовуються в зовнішньому блоці, а внутрішній практично безшумний. Внутрішній блок може кріпитися до стін, стелі або ж розміщатися на підлозі. Найбільш популярними є настінні блоки. Роботою кондиціонера можна управляти з панелі інструментів або дистанційно з пульта. Потрібна температура задається вручну, а потік повітря контролюється шляхом зміни положення жалюзі.

Як правильно вибрати кондиціонер?

 При виборі спліт-систем, як і інших моделей кондиціонерів, потрібно враховувати площу приміщення, кількість людей, що перебувають у ньому, наявність працюючих радіаторів опалення, якість і кількість вікон, наявність техніки. Щоб підібрати оптимальну модель кондиціонера з потрібною потужністю, краще порадитися із продавцями-консультантами. Але мало просто вибрати відповідну модель, потрібно ще й правильно її встановити й підключити, адже робота кондиціонера на 80% залежить від правильного монтажу. Саме тому не варто робити це самостійно – у випадку помилки ніхто Вам гроші не поверне й переробляти за Вас роботу не буде.

Читайте також :  Схема підключення двоклавішного вимикача

Які ж роботи містить у собі монтаж кондиціонера?

Для початку потрібно прокласти автономну електропроводку й установити на щитку окремий автомат. При підключенні до існуючої проводки є небезпека, що вона не витримає додаткового навантаження, особливо, якщо мова йде про старі будинки.

Монтаж зовнішнього блоку

інструкція по монтажу кондиціонера

Наступний крок – монтаж зовнішнього блоку. Для цього в стіні просвердлюються отвори й закріплюються кронштейни. Такі кріплення повинні бути надійними й мати значний запас міцності, що дозволяє сприймати навантаження в кілька раз більші, ніж вага блоку. Для установки блоку можна використовувати сходи, якщо висота його розташування не вище 4 поверхів. Починаючи з 5-го поверху, роботи повинні проводитися промисловими альпіністами. При установці блоку на першому поверсі він повинен розташовуватися на висоті 2 м і захищатися ґратами. Відстані між внутрішнім і зовнішнім блоками повинне бути в межах 7-30 м по горизонталі й 3-20 м по вертикалі, що залежить від кожного конкретного випадку й моделі кондиціонера.

Монтаж внутрішнього блоку

монтаж кондиціонера своїми руками

Для кріплення внутрішнього блоку до стіни або стелі кріпляться кронштейни за допомогою металевих шурупів. Після того, як блок закріпиться на своєму місці, обов’язково потрібно перевірити міцність кріплення: воно не повинно вібрувати й валандатися при включенні системи. Напільна модель у додатковому кріпленні не має потреби – її просто встановлюють на підлогу.

Зверніть увагу на те, що після монтажу й запуску системи – переміщати блок не можна. Блок повинен бути встановлений строго горизонтально, без нахилів, щоб конденсат, що утворюється в ньому, накопичувався у відведеній для нього ємності, а не виливався назовні.

Внутрішній блок повинен розташовуватися вдалині від радіаторів опалення, а повітря, що виходить із нього, не повинно обдувати штори й стіни. Мінімальна відстань від блоку до перешкоди (стіни, меблів) повинна бути не менше 3 м., а якщо ні, то повітря буде відштовхуватися від перешкоди, вертаючись назад і створюючи при цьому ілюзію рівномірного охолодження (обігріву) усієї кімнати. Датчики, реагуючи на показники температури повітря, будуть автоматично виключати кондиціонер.

Читайте також :  Сонячні батареї для будинку

Монтаж труб і електропроводки

монтаж кондиціонера фото відео

Одним з найбільш трудомістких процесів при монтажі кондиціонера є прокладання схованої магістралі шляхом штроблення стін. Це необхідно для того, щоб сховати прокладені комунікації: труби й електропроводку. Залежно від взаємного розташування блоків системи штроби можуть мати різну довжину, але в кожному разі це досить трудомісткий і тривалий процес. Штроблення можна замінити прокладкою комунікацій у коробі, що часто практикується в приміщеннях, де вже зроблений ремонт і немає можливості пробивати жолоба в стінах.

Блоки з’єднуються між собою 2-ма мідними трубками, по яких буде проходити холодоагент та проводкою. З’єднання проводиться з використанням спеціальних сполучних фітингів. В отвір у стіні діаметром 5-6 см. установлюється порожня трубка (гідроізоляційна склянка) і сполучний шланг.

Окрема штроба виконується для дренажної труби. Якщо робити все за правилами, дренажна трубка повинна з’єднаються із системою каналізації, тому перед її підключенням потрібно перекрити воду в приміщенні. У каналізаційній трубі просвердлюється отвір для з’єднання трубки із сифоном. Сифон, заповнений водою, служить перешкодою для виходу неприємних заходів з каналізації. Дренажна трубка повинна підводити під нахилом 5-10 мм, щоб вода стікала під дією сили ваги. Якщо такий нахил виконати не виходить, прийде ться використовувати спеціальний насос. Подібні роботи проводяться нечасто – набагато простіше й дешевше вивести дренажну трубку за вікно, при чому вода буде просто стікати на вулицю.

Завершальний етап монтажу

Після установки й підключення блоків кондиціонера потрібно забезпечити вакуум у системі, вилучивши з неї зайву вологу й повітря. Робиться це за допомогою спеціального устаткування й займає порядку 45-50 хвилин. Далі йде перевірка роботи спліт-системи: установлюється тест-програма й устаткування підключається до живлення. При перевірці блоки не повинні вібрувати, працюючи безшумно, збої в роботі не допускаються.

Читайте також :  Схема підключення двоклавішного вимикача

YouTube Preview Image

Останній етап установки – збирання сміття, що особливо актуально після прокладки схованих магістралей шляхом штроблення стін. Якщо установку проводили фахівці, збирання також входить у їхні обов’язки, для чого в них є спеціальне устаткування. Оплачувати їхні послуги додатково не потрібно – усе входить в оплату монтажних робіт. Якщо ж установку Ви проводили самостійно, Вам доведеться гарненько потрудитися, щоб зібрати все будівельне сміття.