Як зробити монтаж гіпсокартону на стіну своїми руками?

Гіпсокартон широко застосовується при ремонті квартир. З його допомогою створюються ніші, начіпні конструкції, перегородки та ін. Більшими рівними листами зручно вирівнювати стіни. При роботі з гіпсокартоном є свої нюанси. Про те, як самостійно зробити монтаж гіпсокартону на стіни стелю й піде мова в даній статті.

стіна з гіпсокартону

Давайте розглянемо простий випадок застосування гіпсокартонних листів при ремонті туалету.

Насамперед, потрібно:

  • Скласти дизайн кімнати. Підберіть колірну гаму, спосіб викладення кахля, а головне, де і як буде розташовуватися сантехнічне встаткування і яким воно буде.
  • Заздалегідь продумайте, як буде здійснюватися підключення сантехніки до комунікацій. Де будуть розташовуватися труби, яким чином вони будуть підключатися, які труби будуть використані.
  • Яким чином буде декоруватися комунікація. При цьому потрібно пам’ятати, що вмуровувати труби не кращий варіант, тому як ніхто не дасть гарантію, що десь на з’єднаннях не будуть утворюватися підтоки. У будь-який момент часу ви повинні мати вільний доступ до всіх труб (Як закрити стояк у ванній гіпсокартоном – одна з найближчим статей на сайті dimcad.in.ua).
  • Вирішіть  чи будете ви використовувати установку біде.

Виходячи із цих даних уже можна становити докладний план кімнати, відповідно до якого і буде здійснюватися подальша робота. Для кахля потрібні рівні стіни. І гіпсокартон найбільше підходить для вирівнювання поверхонь.

Безумовно, вирівняти стіни можна й за допомогою всіляких сумішей, що вирівнюють. Спочатку поштукатурити поверхню, потім зашкурити її, знімаючи можливі нерівності. Разом з тим можна обійтися без пилу й просто наклеїти більші рівні листі. Все-таки при використанні гіпсокартону неминуче прийдеться змиритися з тим, що профілі, які використовуються при роботі, з’їдають квадратні сантиметри досить тісних санвузлів.

Монтаж гіпсокартону на клей

Для того щоб знайти компроміс і вирівняти швидко стіни зберігши при цьому корисну площу, можна вдатися до клейової технології монтажу гіпсокартонних листів.

Читайте також :  Декоративний гіпсовий камінь: матеріал і особливості роботи з ним

Як же правильно клеїти гіпсокартон?

Для даного способу кріплення підходить спеціалізована суміш Perlfix, виробництва Knauf. Його розводять так само, як і суміші для плитки. Дозуючи розчин, можна контролювати ступінь вирівнювання листів.

Коли ваші стіни не можуть похвастатися ідеальною геометрією, слід розмітити стіни відповідно до рівня.

Для роботи буде потрібно:

  • Великий таз або ж цебро для замісу.
  • Міксер і дриль. Суміш швидко застигає і за 30 хвилин її потрібно виробити. Тому прийдеться кілька разів замішувати розчин.
  • Нівелір або ж рівень. Ними ми будемо визначати вертикальність і горизонтальність поверхонь.
  • Шпатель, лопатка й кельня для того, щоб наносити розчин.
  • Молоток з дошкою застосовується для припасування листа до потрібного положення.

Три способи роботи

Існує дві технології, які застосовуються для наклеювання гіпсокартонних листів на поверхню. Кожний з них має свій особливості. При цьому вони однаковою мірою використовуються майстрами. Який з них краще – вирішувати вам.

Перший спосіб роботи з гіпсокартоном

монтаж гіпсокартону фото відео

В Інтернеті зустрічаються досить екзотичні способи монтажу гіпсокартону. Наприклад, метод, суть якого полягає в тому, що на стіні просвердлюються  отвори, заповнювані монтажною піною. Лист гіпсокартону кріпляться за допомогою саморізів, які й обмежують зазор між листами й стіною. Піна, розширюючись, заповнює простір і втримує листи в потрібному положенні. У цьому випадку всі саморізи повинні бути виставлені строго за рівнем. Робота досить ювелірна й кропітка. Для тих, хто не має терпіння, є спосіб другий, до речі, рекомендований виробником.

Другий спосіб роботи з гіпсокартоном

Клейова суміш наноситься малими порціями на стіну. Після цього береться сухий лист і наклеюється на оброблену поверхню. Багато з людей починають саме із цього способу. Творчі особистості можуть перетворити цю роботу в сімейну забаву. Тому що кидатися в стіну кульками із клейової суміші забавно як для дорослих, так і для дітей. При цьому кульки іноді відлітають назад, але все-таки після деякого тренування все виходить як потрібно. У дусі загальних веселощів робота протікає досить швидко. Коли суміш нанесена на потрібну площу, береться лист гіпсокартона й приклеюється на Perlfix.

Читайте також :  Машинна штукатурка. Технологія нанесення штукатурки на стіни

робота з гіпсокартоном фото відео

Тепер найважливіше. Потрібно вирівняти лист за рівнем. Якщо суміш була нанесена вдало, то робота проводиться швидко. Але іноді потрібно підкоректувати товщину розчину. У цьому випадку потрібно прикласти широку дошку на лист і постукати по ній молотком або киянкою. Це допомагає добитися ідеального вертикального положення листа.

При даній операції грудочки розчину розтікаються під листом і забезпечують надійну опору. Звичайно, порожнечі будуть. Але це нормально. Надлишки суміші, що виступили назовні, видаляються.

Оптимальний спосіб наклеювання гіпсокартону від виробника

монтаж гіпсокартону своїми руками

Найкращий спосіб описаний виробником Perlfix на упаковках. Його ж застосовують і досвідчені фахівці. У цьому випадку суміш наноситься не на стіну, а на лист, після чого останній прикладається до стіни.

При роботі з гіпсокартоном виникає спокуса використовувати листи як можна більшого розміру. Все-таки зручніше за все розрізати лист на зручні полотна й працювати з ними. У такий спосіб ви зможете більш якісно вирівняти поверхню. Більші листи сутужніше пересувати, коректуючи їх положення. Діяти потрібно швидко, тому як суміш дуже швидко схоплюється.

При роботі зручно використовувати крапкові маячки із укручених за рівнем саморізів. Цим нехитрим способом можна вирішити питання вирівнювання листа за рівнем.

стіна з гіпсокартону фото відео

У випадку, коли розчин наноситься відразу на стіну, лист відразу прилипає до поверхні і його вже досить складно зрушити з місця. Особливо при великій площі. Для вирівнювання доводиться додавати більші фізичні зусилля. Якщо ви припускаєте сполучити ремонт із фітнесом, то це досить ефективний спосіб спалювання зайвих кілокалорій. Коли ж розчин наноситься безпосередньо на лист, ваші м’язи одержують полегшення, а ви отримуєте задоволення від роботи. Процес нівелювання відбувається набагато легше.

У кожному разі ви можете випробувати на окремих ділянках різні способи. Ми ж порекомендуємо вам найбільш продуктивний і легкий, описаний в інструкції до Perlfix. Німецькі технології все-таки вимагають відповідної акуратності. Зате таким способом можна швидко оклеїти більшими листами досить масштабні площі. Все-таки для кожної конкретної ситуації є індивідуальні рішення. Можливо, ви винайдете більш зручний і кращий спосіб роботи з гіпсокартоном. Адже досконалості немає границь і меж.

Читайте також :  Як класти тротуарну плитку

Як правильно клеїти гіпсокартон на стіну? Відео

YouTube Preview Image

У кожному разі, перш ніж приступати до роботи, прочитайте інструкцію й спробуйте слідувати їй. Цілком ймовірно, що вам, як і багатьом іншим майстрам, запропонована виробником технологія здасться найбільш удачною й зручною.

 Якщо у Вас є певний досвід роботи з гіпсокартоном,  буду Вам вдячний за конкретні поради у вигляді коментарів.