Мозаїка своїми руками: прикрашаємо дачний стіл

Щоб створити настрій не тільки для роботи, але й для відпочинку, у будинку або в саду обов’язково потрібні гарні предмети обстановки. Вони можуть бути не тільки покупними, але й саморобними. Розповім, як я прикрасив просту стільницю кольоровою мозаїкою.

мозаїка фото

Що потрібно

Матеріали й інструменти.  Столик зі знімною скляною стільницею, водостійкий клей, затірка для плитки на тон світліше мозаїки або нейтрального кольору (бежева, сіра і так далі), спеціальні дискові гострозубці для мозаїки або інструмент такого ж призначення для керамічної плитки, гумові або латексні рукавички.

Мозаїка.  Найкращий  і бюджетний варіант – мозаїка з будівельних супермаркетів для обробки ванних кімнат. Її можна купити окремими листами, підібравши потрібні кольори.

Краще, щоб вона мала товщину не більше 4 мм, тому що більш товста погано колеться. Для мого столика була куплена кам’яна й скляна мозаїка. Камінь як  основу стільниці виглядає ідеально: він приємний на дотик, теплий і не має дуже гострих кутів. На його тлі стекло починає вигідно відіграти кольором.

Підготовка

мозаїка своїми руками

Якщо стільниця стара, потрібно очистити й вирівняти її поверхню, при необхідності знежирити спиртом. Потім вибираємо малюнок для стола. Я зупинився на простому орнаменті з повторюваних кіл із чергуванням квітів. Відокремив мозаїку від сітки й спробував красиво розкласти елементи на поверхні з таким розрахунком, щоб не занадто багато шматочків довелося розколювати на частини.

Виготовлення мозаїки

Після того як зложилася остаточна версія, надягнув рукавички й, намазуючи кожний елемент клеєм, зафіксував мозаїку на стільниці. Правда, наступного разу  я для більшої щільності малюнка заповнював б серединку не колами, а горизонтальними рядами.

Після приклеювання мозаїки залишив її на добу для закріплення. Потім взяв затірку, розвів точно по інструкції й рукою в рукавичці наніс її на поверхню, не пропускаючи ні міліметра. Що залишився затірку на час відклав. Зачекав 30-40 хвилин до висихання (точний час зазначений на впакуванні) і вологою губкою витер все зайве. Усі виявлені пухирці або порожнини замазав затіркою за допомогою пальця. Після висихання суміші ми встановили стільницю на підставу й відразу ж накрили новий столик для чаювання.

Читайте також :  Укладання плитки на підлогу по діагоналі: розмітка, технологія і виконання робіт