Машинна штукатурка. Технологія нанесення штукатурки на стіни

Завдяки потужній конкуренції будівельник найчастіше виявляється в умовах, коли замовник ставить гранично короткі строки, а бюджет виявляється недостатнім для залучення додаткових робочих рук. Вийти з положення допомагають новітні технології, які дозволяють при невеликій кількості фахівців виконувати більші обсяги штукатурних робіт.машинна штукатурка видеоМашинна штукатурка цементно-гіпсовими сумішами прийшла до нас із Європи й досить упевнено завойовує вітчизняний ринок.

Сухі суміші дозволили підвищити якість використовуваних розчинів. Це був великий крок уперед, однак тепер майстрам доводилося частіше припиняти роботу для чергового замісу. Просуваючи творчу думку далі, виробники сухих сумішей запропонували будівельникам установки, які автоматизують процес замішування робочого розчину з готової суміші та здатні наносити її машинним способом на оброблювану поверхню.

Установка легко доставляється на об’єкт звичайною «газеллю». Підключається до мережі 220В. Для її обслуговування досить  одного – двох фахівців.

На великій площі зручніше працювати в наступному режимі: двоє наносять штукатурку на поверхню, а за ними четверо розрівнюють її.

При цьому виробники подбали про те, щоб розчин вільно тік по рукаві і “не плив” по стіні. Суміш надійно прихоплюється до поверхні – забезпечується висока адгезія і, відповідно, поліпшується якість роботи. Оскільки вручну практично неможливо забезпечити рівномірний тиск інструментом на розчин, у деяких місцях штукатурка може виявитися недостатньо закріплена до стіни. Однак при механічному нанесенні забезпечується рівномірний тиск, що забезпечує однакова якість вироблених робіт із усієї поверхні.

Де можна застосовувати механічну штукатурку?

Область застосування обладнання визначають властивості компонентів, що входять до складу робочої суміші. І якщо цемент не вимогливий до умов експлуатації, то гіпс можна використовувати не скрізь. У сирих приміщеннях він розшаровується та розпадається. Тому цементно-гіпсові розчини можна застосовувати лише в сухих приміщеннях з незначними перепадами вологості.

Читайте також :  Виготовлення тротуарної плитки в домашніх умовах

Як працює установка по нанесенню штукатурки?

Обладнання підключається до джерела електроживлення. Якщо на об’єкті є водопостачання, то воду підводять гнучким шлангом. Якщо центрального водогону немає, то можна використовувати привозну воду.  Це не критично.

У бункер засипається суха будівельна суміш, призначена для машинного способу нанесення штукатурки. Насос подає необхідну кількість води  і установка замішує розчин. Через гнучкий шланг суміш подається під великим тиском на робочу поверхню. Робітник же стежить за наявністю компонентів та розподіляє розчин по поверхні.

Технологія нанесення штукатуркимашинна штукатурка фото

Насамперед, як і при штукатурці традиційним способом, проводяться підготовчі роботи. Поверхня ретельно очищається, покривається шаром ґрунтовки. Ґрунтовка підбирається з урахуванням матеріалу, з якого побудована стіна.

Після того, як стіна (стеля) очищена і прогрунтована, виставляються будівельні маяки. Їхнє завдання – забезпечити ідеально рівну площину наносимої штукатурки. Тому від того, наскільки точно виставлені маяки, залежить результат усього заходу. Для цього виміряється кривизна стін, за допомогою лазерного рівня виводиться площина. І вже виходячи зі зроблених вимірів установлюються металеві обмежники, які й будуть служити орієнтиром для штукатурів.  Маячкові профілі проводяться товщиною в 6 і 10 мм.

Зовнішні кути обкладаються штукатурним профілем, який допомагає зберегти правильну геометрію.

Якщо є комбінація декількох матеріалів, з яких побудована стіна, то місце переходу від одного матеріалу до іншого (скажемо, від шлакоблока до цегли) закривається штукатурною сіткою, що забезпечує якісне армування розчину.

На підготовлену стіну горизонтальними рухами за допомогою пістолета наноситься шар штукатурки. Він може бути різної товщини залежно від умов. Гранично припустима товщина шару становить 30 — 40 мм згідно з документацією виробника.

Звичайно гіпс схоплюється швидко. Однак суміші, розроблені для машинної штукатурки, починають застигати протягом 3 годин. Це дозволяє якісно розрівняти вже нанесений шар. Металевим правилом поверхня вирівнюється по встановлених маяках. При цьому віддаляється надлишок матеріалу й при необхідності додається в місця, де його недостатньо.

Читайте також :  Дворівнева стеля з гіпсокартону

Як видно, технологія не виключає майстерності фахівців. Тому як від того, як буде вирівняна вже нанесена суміш, залежить результат усього заходу.

Через якийсь час (це залежить від використованої суміші) оштукатурена поверхня покривається поліетиленовою плівкою. Це дозволяє зберегти вологу і не дає пересохнути розчину. Згідно з інструкцією стіна витримується під плівкою. А потім остання віддаляється за допомогою трапецієподібного вирівнювача або шпателя.

Через певний час (вказується в інструкції виробника) штукатурку змочують водою й затирають губчатою терткою. Після цього можна розгладжувати поверхню сталевим шпателем, домагаючись гладкості.

Після того, як стіна просохне після завершального етапу робіт, можна приступати до фарбування або поклейки шпалер. Або будь-якому іншому виду опоряджувальних робіт.

Переваги й недоліки машинної штукатурки

У кожного матеріалу і технології є свої плюси й мінуси. 100% технології, яка задовольняла б абсолютно всі побажання, мабуть ще не винайшли. Тому, напевно, і таке різноманіття всіляких технологій, виробників, обладнань та ін.

Що стосується машинної штукатурки, те й у неї є свої переваги й недоліки.

Переваги

 • Робота просувається надзвичайно швидко. Продуктивність навіть невеликої установки становить 1,2 кубометра в годину. А це, погодьтеся –  чимало. Тільки встигай вирівнювати.
 • Для штукатурних робіт залучається менша кількість працівників.
 • Кваліфіковані фахівці потрібні лише для якісного вирівнювання. А наносити розчин на стіну може й робітник з більш низьким рівнем кваліфікації.
 • Розчин наноситься рівномірно з однаковою силою по всій поверхні. Це означає рівномірну якість наносимої штукатурки.
 • Завдяки тому, що гіпс є досить легким матеріалом, розчин має більш легку вагу у порівнянні з іншими видами штукатурок.  Тому його можна наносити більш товстим шаром.
 • Після «пропарювання» під плівкою немає тріщин, т.зв. “павутинки”, яку можна спостерігати в більшості випадків на інших цементних розчинах.
 • Немає необхідності в додатковій шпаклівці. Поверхня виходить гладка й рівна. Вона готова до опоряджувальних робіт.
 • У приміщеннях із сухим режимом експлуатації гіпс регулює вологу, убираючи в себе надлишки й віддаючи в період, коли повітря стає пересушеним. Це дозволяє створювати сприятливий мікроклімат.
 • Гіпс служить також теплоізолятором.
 • Штукатурка має шумопоглинальний ефект.
 • Демократична ціна.
Читайте також :  Як правильно виконати монтаж євровагонки?

Недоліки

 • Гіпс не можна використовувати для приміщень із підвищеною вологістю. Наприклад, у санвузлах. А також у приміщеннях, де мають місце різкі перепади рівня вологості. Краще застосовувати гіпсові суміші в сухих приміщеннях.

У підсумку можна сказати, що виробники суттєво полегшили долю будівельникам, механізувавши частину важкої ручної праці. Тепер робота може просуватися значно швидше, а це значить, що замовник буде задоволений швидким виконанням робіт і їх відмінною якістю.

Машинна штукатурка. Відео

YouTube Preview Image

P.S. Цікаво знати думку тих, хто вже штукатурив машинним способом.  Поділіться своїми враженнями з читачами  сайту ДімСад