Довідайся, чим відрізняється мотоблок від культиватора?

Культіватори й мотоблоки є просто незамінними помічниками в сільському господарстві, тому що дана техніка відрізняється практичністю й високою функціональністю. Але дуже багато думають, що культіватор і мотоблок це те саме  й не зважують різницю між ними. Але принципова різниця між цими двома обладнаннями, безумовно, є, хоча б на рівні їх функціональних особливостей. І так, чим відрізняється мотоблок від культіватора?

Культіватор

культіватор культиватор мотоблок

Культіватор у першу чергу необхідний для обробки ґрунту. Серед його головних завдань можна виділити підготовку ґрунту до посіву, поліпшення структури ґрунту, а також змішування ґрунту з добривами. Основними елементами в складі культіватора є фрези, що поринають у землю, за допомогою яких і відбувається її орання.

культіватор hundai

Культіватор дозволяє з мінімальними витратами сил швидко зорати ділянку. Вибирається таке обладнання виходячи з розмірів ділянки – якщо ділянка невелика (стандартні 6 соток), то варто використовувати легкий культіватор. Крім цього культіватори можуть відрізнятися й по інших характеристиках. Приміром , зараз на ринку можна знайти дизельний, бензиновий і навіть електричний культіватор.

Мотоблок

купити культіватор чи мотоблок

За допомогою даного обладнання теж можна швидко обробити ґрунт, але на цьому його функціонал не закінчується, тому що мотоблок призначений і для виконання інших сільськогосподарських робіт. З його допомогою можна косити траву, саджати й збирати картоплю. Крім цього, мотоблок здатний копати й підсапувати землю, а також вивозити з городу врожай.

Роблячи висновок з написаного вище, можна сказати, що мотоблок є більш функціональним обладнанням, чим культіватор. У цей час на ринку можна придбати мотоблоки із всіляким  функціоналом – з ножами, призначеними для риття канав, з фарами, що дозволяють працювати навіть уночі, з електро-запуском і інші. Залежно від  кількості додаткових пристосувань варіюється й ціна обладнання.

Читайте також :  Заміна електропроводки у будинку своїми руками

Відмінність мотоблока від культіватора

Як уже було сказано вище, мотоблок є більш функціональним обладнанням, у порівнянні з культіватором, тому що він має ті ж функції, але при цьому може допомогти й при виконанні інших сільськогосподарських справ. Але відмінність по функціоналу не є єдиним, тому що є ще деякі ознаки, які дозволяють відрізнити один від одного два дані обладнання:

•             Мотоблок може бути сполучений із всілякими  механізмами, що дає йому додаткові можливості. Приміром , до мотоблока можна приєднати візок або насос (якщо поблизу є водойма). Деякі моделі йдуть у комплекті із циркуляркой або рубанком.

•             У порівнянні з мотоблоками, культіватори мають набагато меншу потужність. Це пов’язане з тим, що мотоблоки мають більший набір функцій. Головним завданням культіваторів є обробка ґрунту, але мотоблок може виконати і її набагато швидше.

•            Переваги мотоблоків, описані в перших двох пунктах, мають місце завдяки одному істотному недоліку – у порівнянні з культіватором, мотоблок важить набагато більше, тому орати землю за допомогою культіватора набагато легше. Якщо вам потрібно лише обробляти ґрунт, то краще зупинити свій вибір саме на культіваторі.

YouTube Preview Image

Чим відрізняється мотоблок від культіватора, основні відмінності:

1.            Мотоблок є більш функціональною технікою, а от культіватор призначений тільки для обробки ґрунту.

2.            До мотоблоків можуть бути приєднані найрізноманітніші  елементи й механізми, які дозволяють збільшувати їхній функціонал.

3.            Культіватори менш потужні, у порівнянні з мотоблоками.

4.            Культіватори мають меншу вагу, завдяки чому працювати з ними зручніше й простіше.