Як правильно варити зварювальним інвертором?

Габаритні й важкі зварювальні генератори, трансформатори, і випрямлячі вже в минулому! Настав час для нового покоління зварювальних агрегатів! Тепер це універсальне устаткування, що сполучає легкість, компактність і продуктивність! Цього вдалося добитися завдяки новому принципу їх роботи, заснованому на перетворенні високочастотного струму в змінний.

інвертор зварювальний

За допомогою регуляторів з’явилася можливість міняти силу ( від 100 до 200 Амперів) і частотність ( у межах 50 кГц) струму. Ці показники дозволяють із більшою якістю виконувати зварювальні роботи з металів самої різної товщини, від алюмінію до сталі, від жерсті до товстоформатного металу!

Техніка безпеки при роботі зварювальним інвертором

Уся проводка герметично впакована в пластмасовий ізоляційний короб, що значно знижує ймовірність поразки струмом і дозволяє працювати з ним навіть новачкові! І все-таки, як і будь-яке устаткування, інвертор не є універсальним у плані безпеки і робота з ним припускає дотримання техніки безпеки:

1) заборонено виконувати зварювальні роботи під дощем і на морозі; 2) під час роботи необхідно охороняти апарат від влучення вологи.

До інвертора обов’язково додається інструкція із застосування, у якій чітко розписані правила й особливості роботи в різних ситуаціях. Наприкінці інструкції наведені корисні ради зварникові, заходу безпеки й короткий опис процедури надання першої допомоги при травмах, забитих місцях, опіках та при ударі струмом. Написане всі простою й зрозумілою мовою, завдяки чому її зможе зрозуміти навіть початківець у зварювальній справі. Також у комплекті передбачені пари рукавичок і зварювальна маска. Усе це акуратно покладене в пластмасовий короб-валізу зі зручною ручкою, загальна маса якого становить близько семи кілограм. Завдяки цьому, апарат можна переносити на досить більші відстані.

Як варити зварювальним інвертором?

Більшим плюсом є стабільність сили струму, незалежно від напруги в електричній мережі. Якщо навіть напруга в мережі буде коливатися, за допомогою регуляторів можна добитися безперебійної роботи інвертора. З появою цього апарата відпала необхідність у ретельному доборі електродів змінного й постійного струму: незалежно від технічної характеристики мережі, електроди не намагнічуються до металу.

Читайте також :  Пила роторайзер Rotorazer saw — новий помічник домашнього майстра

Перш ніж почати працювати зі зварювальним інвертором, обов’язково потрібно довідатися про граничний час роботи апарата на повній потужності. В інструкції цей показник позначається ТВ (тривалість включення) і вказується у відсотках. Наприклад, запис ТВ = 70% означає, що 70% від запланованого часу апарат може працювати на повній потужності, а, що залишилися 30% йому потрібно дати відпочити. Найбільш оптимальним варіантом є розподіл робочого часу на відрізки. Приміром, у нашому випадку роботу можна ділити на десятихвилинні інтервали, з яких апарат буде працювати сім хвилин, а, що залишилися три – остигати.

Ну, а процедура підготовки робочого місця й сам зварювальний процес на інверторі аналогічні подібній  роботи на старих агрегатах:

  • місце, що зварюється, попередньо зачищається від пилу, бруди, фарби, іржі;
  • установити інвертор не менш 20 см. від стін і інших поверхонь;
  • перевірити заземлення;
  • вставити електрод ;
  • легкими дотиками до деталі «запалити» іскру й, утримуючи електрод під нахилом 75 градусів від поверхні, що зварюється, вести електрод по шву;
  • після остигання завареного місця, зайвий шлак збивається молотком, а саме місце зачищається до блиску.

Як варити зварювальним інвертором? Відео

  YouTube Preview Image