Габаритні й важкі зварювальні генератори, трансформатори, і випрямлячі вже в минулому! Настав час для нового покоління зварювальних агрегатів! Тепер це універсальне устаткування, що сполучає легкість, компактність і продуктивність! Цього вдалося добитися завдяки новому принципу їх роботи, заснованому на перетворенні високочастотного струму в змінний.

інвертор зварювальний

За допомогою регуляторів з’явилася можливість міняти силу ( від 100 до 200 Амперів) і частотність ( у межах 50 кГц) струму. Ці показники дозволяють із більшою якістю виконувати зварювальні роботи з металів самої різної товщини, від алюмінію до сталі, від жерсті до товстоформатного металу!

Техніка безпеки при роботі зварювальним інвертором

Уся проводка герметично впакована в пластмасовий ізоляційний короб, що значно знижує ймовірність поразки струмом і дозволяє працювати з ним навіть новачкові! І все-таки, як і будь-яке устаткування, інвертор не є універсальним у плані безпеки і робота з ним припускає дотримання техніки безпеки:

1) заборонено виконувати зварювальні роботи під дощем і на морозі; 2) під час роботи необхідно охороняти апарат від влучення вологи.

До інвертора обов’язково додається інструкція із застосування, у якій чітко розписані правила й особливості роботи в різних ситуаціях. Наприкінці інструкції наведені корисні ради зварникові, заходу безпеки й короткий опис процедури надання першої допомоги при травмах, забитих місцях, опіках та при ударі струмом. Написане всі простою й зрозумілою мовою, завдяки чому її зможе зрозуміти навіть початківець у зварювальній справі. Також у комплекті передбачені пари рукавичок і зварювальна маска. Усе це акуратно покладене в пластмасовий короб-валізу зі зручною ручкою, загальна маса якого становить близько семи кілограм. Завдяки цьому, апарат можна переносити на досить більші відстані.

Як варити зварювальним інвертором?

Більшим плюсом є стабільність сили струму, незалежно від напруги в електричній мережі. Якщо навіть напруга в мережі буде коливатися, за допомогою регуляторів можна добитися безперебійної роботи інвертора. З появою цього апарата відпала необхідність у ретельному доборі електродів змінного й постійного струму: незалежно від технічної характеристики мережі, електроди не намагнічуються до металу.

Перш ніж почати працювати зі зварювальним інвертором, обов’язково потрібно довідатися про граничний час роботи апарата на повній потужності. В інструкції цей показник позначається ТВ (тривалість включення) і вказується у відсотках. Наприклад, запис ТВ = 70% означає, що 70% від запланованого часу апарат може працювати на повній потужності, а, що залишилися 30% йому потрібно дати відпочити. Найбільш оптимальним варіантом є розподіл робочого часу на відрізки. Приміром, у нашому випадку роботу можна ділити на десятихвилинні інтервали, з яких апарат буде працювати сім хвилин, а, що залишилися три – остигати.

Ну, а процедура підготовки робочого місця й сам зварювальний процес на інверторі аналогічні подібній  роботи на старих агрегатах:

  • місце, що зварюється, попередньо зачищається від пилу, бруди, фарби, іржі;
  • установити інвертор не менш 20 см. від стін і інших поверхонь;
  • перевірити заземлення;
  • вставити електрод ;
  • легкими дотиками до деталі «запалити» іскру й, утримуючи електрод під нахилом 75 градусів від поверхні, що зварюється, вести електрод по шву;
  • після остигання завареного місця, зайвий шлак збивається молотком, а саме місце зачищається до блиску.

Як варити зварювальним інвертором? Відео

  YouTube Preview Image

Дякую Вам, за клік по цим кнопочкам!

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki