Засмітився унітаз або раковина? Що робити?

Про те, скільки комфорту одержує сучасна людина, ми довідаємося лише тоді, коли виявляємо, що в раковині або ванні «стоїть» вода, а унітаз відмовляється її скидати. Причому трапляються такі події в самий невідповідний момент по тому самому закону підлості. Що ж робити, щоб повернути собі комфорт, а своїй квартирі сяючу чистоту й порядок?

засорилась раковина унітаз

Оцінка ситуації

Перш ніж кидатися до телефону та викликати службу допомоги, давайте визначимо, наскільки сильно засмітився унітаз або раковина:

  • Вода йде повільно, майже «стоїть». Але все-таки потроху просочується в каналізаційну систему. Це ще не найстрашніший сценарій. Вийти з положення допоможе звичайний вантуз. Для цього потрібно закрити гумовою півсферою зливальний отвір і кілька разыв різко нажати на ручку обладнання. Це допоможе виштовхнути, розпушити пробку.

YouTube Preview Image

  • При роботі із тросиком важливо пам’ятати, що запорука успіху залежить від правильного положення інструмента. Він повинен перебувати в напруженому стані. Якщо ж дріт буде пружинити і зігнеться на якомусь коліні, трос буде зіпсований.
  • Вийти із ситуації допоможе хімія. Досить вилити у відповідності інструкції засіб у зливальний отвір і почекати, поки вона зробить свою справу. Булькіт води, що йде, послужить сигналом до того, що потрібно нагріти воду й окропом пролити злив, змиваючи залишки жиру й мулу. Цей спосіб кращий при усуненні засорів в унітазах, тому що працювати вантузом тут незручно.
  • А що робити, якщо вода ніяк не просочується й «стоїть», не шелохнувшись? Якщо вантуз не допомагає, прийдеться викликати важку артилерію. Санітарно-технічний трос допоможе в цій проблемі. Він являє собою сталевий дріт, закручену в спіраль. Для зручності роботи на один кінець троса надіта ручка. Інший же кінець має бур. Довжина середнього побутового троса 3 м.

Робота швидше робиться, коли за справу беруться двоє. Один крутить рукоятку, а іншої проштовхує трос у систему. Обертові рухи дозволяють буру свердлити отвір у пробці, обходячи вигини труб. Звичайно зазначеної довжини троса вистачає для того, щоб виправити положення. Коли пробка пробита, потрібно зробити кілька поступальних рухів тросом, після чого його можна вийняти й промити.

YouTube Preview Image

  • Якщо ж під рукою не виявилося заводського троса, майстровитий господар вийде із труднощів за допомогою підхожого дроту й грузила у вигляді великої гайки або ж мішечка із дрібними каменями. При цьому сам дріт повинен бути досить твердим, щоб подолати опір пробки, і разом з тим досить гнучким, щоб вільно переміщатися усередині комунікацій.
Читайте також :  Ялинка з кавових зерен своїми руками

На жаль, реальність така, що найчастіше цього самого троса й підхожого дроту в господарстві в потрібний момент не виявляється. Що ж все-таки робити?

Якщо засмітився унітаз. Що робити?

що робити якщо засорилась раковина, унітаз

Коли засмічується ванна або раковина, це ще терпимо, оскільки брудну воду можна злити в унітаз. Зате коли виходить із ладу ця «остання інстанція», ситуація стає критичною. Особливо сумне положення у тих, хто живе у квартирах. Адже в цьому випадку немає рятівної кабінки наприкінці городу.

Слабка прохідність може бути «вилікувана» хімічними засобами типу «Крота». Вантуз може прийти на допомогу, коли в будинку є обладнання, що підходить по діаметру до вашого білого друга. Якщо ж ситуація даними засобами не вирішується, потрібно вдатися до троса. Коли вода зійде, бажано обробити злив хімічним засобом, що розчинить залишки пробки. Гаряча вода допоможе змити розчинений мул  і очистити труби.

Однак засмічення унітаза можливе й грубими предметами, наприклад губки або ж випадково вилитої з водою ганчіркою. У цьому випадку потрібно постаратися виловити прикру перешкоду. Це можна зробити, застосувавши зігнутий гачком дріт. Якщо ж ці маніпуляції не увінчалися успіхом, прийдеться призвати все своє самовладання, заковтнути побільше повітря й дістати руками той самий сторонній предмет.

Усуваємо засмічення у ванній

що робити коли засмітилася засорилася ванна

Чищення комунікацій, що йдуть до ванни, не відрізняється особливим чином від унітаза. За винятком одного моменту. У ванні, втім, як і в раковині, є зливальний отвір, що захищає квартиру від затоплення. При роботі з вантузом потрібно його закривати, щоб створити внутрішній тиск. Інакше не вийде гідроудару. Тому закриваємо переливний отвір  і лише після цього можна приступати до роботи.

Ще одним нюансом є те, що зливальна система у ванни доступна й підлягає розбиранню. Особливо, коли використовуються сучасні труби. Якщо вантуз не допомагає, не поспішаєте діставати громіздкий трос. Цілком можливо, буде більш ефективно розібрати ділянку зливу. Часто це дозволяє усунути причину засмічення.

Читайте також :  Робимо пуф своїми руками. Простий і швидкий спосіб зробити пуфик

Пробка в раковині

пробка в раковині

Коли вода «стоїть» в раковині, досить заглянути під неї. Там ви знайдете зливальне коліно. Воно може мати різну конфігурацію. В одних випадках вона схожа на англійську букву S, в інших виглядає у вигляді прямої трубки з «апендиксом». Її призначення – збирати сміття, не допускаючи його влучення в систему. На сифоні перебуває ковпачок, знявши який можна вилучити пробку.

Перед роботою потрібно подбати про цебро або глибоку миску, у яку зіллється вода. Прочистивши сифон, потрібно назад його зібрати. При цьому важливо встановити на місце ущільнювальні прокладки на свої місця. Вони запобігають протіканню води.

Що робити, якщо під рукою немає підхожого інструмента?

Часто буває так, що критична ситуація застає зненацька, а в будинку немає підхожого інструмента. Як бути, адже ситуація вимагає негайного втручання.

На щастя, є трохи досить незвичайних, але дієвих способів:

Пакет з-під молока. Якщо ви купили напередодні молоко або сік у картонному впакуванні, останній може стати в нагоді. Возміть пакет, вставте відкритий куточок у зливальний отвір і різко натисніть зверху. Повітря, що виходить із пакета, повинно проштовхнути засмічення. Коли одного пакета недостатньо, беріть другий. У такий же спосіб можна застосовувати й пластикові пляшки. Принцип роботи той самий.

Пилосос. Для більш “просунутих” підійде пилосос. Досить приєднати шланг до отвору, скажімо у раковині, та нагнітати повітря в нього. Через 2-3 хвилини пилосос звичайно справляється із засміченням.

Увага. Приєднувати шланг до пилососа потрібно з нагнітаючої сторони!.

Сода й оцет. Часом здається, що все працює проти вас. Раковина забита, вантуз зламався, світло відключили, тросика немає. Пакети тільки що викинули. Як бути? Пошукати в господарстві соду й оцет. У крайньому випадку їх можна знайти в сусідів або ж у найближчому магазині. Цей метод підходить у тому випадку, коли вода не “стоїть” подібно озеру в раковині.  Для слабких засмічень і як профілактичний захід він відмінно справляється.

Отже, беремо жменю соди, всипаємо в зливальний отвір. Потрібно, щоб вона вся ввійшла в трубу. Потім зверху поливаємо її склянкою оцту. При цьому краще про всякий випадок відійти від раковини подалі, поки вона буде сичати й плюватися піною. Хвилин через п’ять, коли все заспокоїться, можна повернутися й пролити злив гарячою водою.

Саморобний вантуз. А що робити, коли вода вже «стоїть»? Всипати соду в трубу не виходить. Прийдеться пошукати в дитячому куточку гумовий м’ячик. Його потрібно розрізати на дві нерівні частини. Меншу вставляємо в більшу й прикручуємо до будь-якого дерев’яного ціпка. Саморіз і викрутка знайдуться в кожному будинку. От і готовий вантуз. Тепер з його допомогою ви легко впораєтеся з неприємністю.

Читайте також :  Ефективна схема конструкції буржуйки

Як вилучити засмічення каналізаційної труби? Відео

YouTube Preview Image