Заміна труб водопостачання у будинку своїми руками

Приходить час, коли водопровідні труби стають старими й приходять у непридатність. Їхні нарізні сполучення починають протікати, а сама труба, яка пробивається блукаючими струмами, гниє і на її поверхні виступає вода. Існує дві ознаки, по яких можна зрозуміти, що потрібна заміна труб водопостачання у квартирі.

От дві причини, які негативно впливають на водопровідні труби:

  1. Відсутність необхідного догляду за сталлю. Часто труби тільки очищають від іржі і фарбують проблемні місця.
  2. Нещадні блукаючі струми, які здатні перетворити в решето практично будь-яку металеву трубу.
заміна водопровідних труб
заміна труб водопостачання своїми руками

Якщо час уже упущений і заміна труб водопостачання неминуча, то вам доведеться йти в будівельний магазин за всіма необхідними для заміни матеріалами. Якщо людина недосвідчена в цій справі, то в неї часто виникає безліч питань: труби з якого матеріалу найкраще використовувати при заміні водопровідних труб у себе в будинку, які комплектуючі можуть знадобитися для монтажу водопроводу і найголовніше питання, як саме зібрати всі ці деталі у водопровідну систему правильно?

До початку монтажу потрібно не полінуватися й ретельно вивчити стару схему підключення всіх труб, тому що навіть якщо розташування сантехніки під час проведення ремонту й заміни труб  водопостачання зміниться, то принцип підключення сантехніки залишаться без змін.

Питання, яке стосується матеріалу, використовуваного при заміні водопроводу, вирішується дуже просто. Тут існує не так уже багато можливих варіантів. У даній сфері самими якісними матеріалами є практично вічні, але дорога мідь і поліпропілен. Вибираючи з даних варіантів, зупинитися найкраще буде на поліпропіленових трубах, тому що вони мають найкраще співвідношення якості й ціни.

Заміна труб водопостачання самостійно

Установка приладів обліку

установка лічильника для води

Починати монтаж водопроводу у своїй квартирі потрібно зі стояків, а якщо бути більш точним, то із кранів, що перекривають воду, установлених на них. Саме після цих кранів повинні встановлюватися лічильники води.

Читайте також :  Як викопати колодязь своїми руками

Робиться це досить просто. Для цього знадобляться шведські й розвідні ключі, фума і природно, самі лічильники, а також фільтри й зворотні клапани. На поверхні кожного приладу перебувають покажчики напрямку для правильної установки. Потрібно обов’язково встановлювати прилади відповідно до зазначеного напрямку, щоб стрілка розташовувалася по напрямкові руху води.

Послідовність установки приладів досить проста і її легко запам’ятати. Спочатку встановлюється аварійний кран, після нього йде фільтр, потім лічильник і зворотний клапан. Після того, як складання буде завершено, необхідно буде напакувати різьбовий перехід від металевого виробу на поліпропіленове, який називається зовнішньою різьбовою муфтою. Точно такі ж дії потрібно буде проробити й зі стояком, по якому тече гаряча вода.

Фільтри грубого очищення

заміна  грубого фільтра для води

Практично всім добре відомо, що в наші будинки подається вода огидної якості, яку можна використовувати лише для поливу. А якщо подивитися на достаток хлору, який перебуває в так званій питній воді, то вийде, що вона підходить тільки для автомойки. Тому, необхідно приділити особливу увагу системі по фільтрації води. Які фільтри для води краще вибрати читайте тут.

Для фільтрації відмінно підійде набір колбових фільтрів, що представляє собою три колби, які встановлено один за одним послідовно і які виконують кожна свою функцію, роблячи при цьому воду придатною для споживання. Перша колба призначена для грубого очищення великого сміття, друга очищає воду від хлору й інших домішок, а третя є фільтром тонкого очищення, яке очищає воду до прийнятного стану. До речі ось відео як поставити фільтр для води.

Гаряча вода, як правило, не використовується в харчових цілях, тому, немає ніякої потреби в її фільтрації. Коли з установкою фільтрувальної системи буде покінчено, можна приступати до безпосереднього монтажу водопровідної системи.

Монтаж водопровідних труб

заміна труб водопостачання і заміна водопровідних труб

Якщо ви прагнете всі водопровідні труби заховати у стіни, то потрібно спочатку подумати про штроби, глибина яких повинна бути достатньою для того, щоб туди помістилися труби, укриті утеплювачем, а також каналізаційна труба.

Читайте також :  Ремонт пральних машин своїми руками

Утеплювач для труб є не просто чиєюсь примхою, а важливою виробничою необхідністю. Будь-яка труба й поліпропіленова зокрема подовжується й розширюється при нагріванні. Ступінь такого розширення настільки велика, що може привести до неприємних наслідків – розширена поліпропіленова труба здатна навіть зірвати зі стін кахель, тому, не варто зневажати утеплювачем, який ще називають мерілоном.

утеплювач для труб мерілон і заміна труб водопостачання

Для початку в тих місцях, де планується установка й підключення всієї сантехніки, необхідно встановити перехідники – коліно МРВ, яке кріпиться заздалегідь проробленої штроби за допомогою дюбелів через спеціальні вушки. Згодом усі водопровідні труби будуть кріпитися саме до них.

Згідно встановлених правил, холодна вода завжди підключається праворуч.

Поліпропіленова труба під-паюється до вихідного отвору системи фільтрації, а в заздалегідь пророблених штробах необхідно прокласти магістраль. У тих місцях, де буде здійснюватися підключення приладів, потрібно обов’язково впаяти трійники, від яких потім будуть підключатися коліна МРВ, установлені на стінах. Після завершення спаювання, потрібно одягти всі труби в мерілон. Усі вищеописані операції проводяться також із трубами для гарячої води.

Після того, як усі труби будуть поміщені в штробах, їх потрібно закрити клеєм для кахля або ж цементним розчином. Необхідно приділити увагу вихідним отворам, які повинні бути розташовані в одній площині й на рівні з кахлем, який буде укладатися пізніше. Якщо припуститися помилки, то наступна установка кранів і змішувачів буде утруднена, можлива поява перекосів і тому кінцевий результат вас не порадує.

Після заміни труб водопостачання є сенс поміркувати над ремонтом ванної кімнати. Рекомендую переглянути  відео, на якому неповторні, ексклюзивні зразки ванних кімнат.

YouTube Preview Image

Коментарі 1

  • Очень понравилась статья !
    Монтаж труб у меня уже произведён , но сантехник делал точь в точь как в статье .
    И видео интересное .
    Спасибо автору !