Як установити замок на вікна?

Як відомо, у будь-який будинок можна потрапити не тільки через двері, але і через вікно. І якщо законослухняні громадяни можуть скористатися «входом» у вікно тільки в екстреній ситуації, наприклад, якщо втратили ключі, то злодії віддають перевагу його навіть частіше, чим двері. У цьому випадку убезпечити своїх близьких і майно допоможе установка замків на вікна.

замок на вікно

Для того щоб установити замок на дерев’яне вікно, що відкривається назовні, вам знадобиться:

  • замикаючий комплект;
  • 6-ти міліметрові шурупи;
  • дриль-шуруповерт зі свердлами 3 і 13 мм;
  • долото.

Прикладіть корпус замка в 10 – 15 см від кута вікна й зафіксуйте за допомогою спеціального опорного елемента так, щоб після монтажу він не заважав експлуатації вікна. Відзначте трьома крапками місця кріплення, після чого заберіть корпус і висвердліть отвори для шурупів.

Важливо: вгвинчування шурупів не в підготовлені отвори, а безпосередньо в щільний матеріал, може розколоти раму.

Надійно закріпіть корпус на стулці й відкрийте її, щоб установити в нього серцевину, що полягає із засувки, гвинта й шайби. Коли замок зібраний, закрийте стулку й відзначте на рамі місце, де в наслідок установите запірну планку. Якщо при натисненні на циліндр замка засувка попадає точно в отвір на запірній планці, виходить, вона розташована коректно.

Скористайтеся дрилем зі свердлом відповідного діаметра, щоб висвердлити в рамі місце для ригеля глибиною приблизно в 2 см. За допомогою долота виберіть паз для занурення запірної планки.

Зверніть увагу: якщо тримати долото скошеною площиною нагору, край паза вийде більш рівним.

Висвердліть отвори й міцно прикрутіть шурупами запірну планку. Місця кріплень сховайте декоративними накладками.

При кожному повороті ключа ригель повинен безперешкодно входити й виходити з отвору в запірному елементі. Якщо так і є, то ви все зробили правильно й через це вікно у ваш будинок зловмисники вже точно потрапити не зможуть.

Читайте також :  Що потрібно знати при покупці земельної ділянки?