Дизайн маленької кухні. Як правильно оформити довгу кухню? Фото.

Якщо у вашому будинку витягнута, маленька кухня, то не потрібно зневірятися, адже така прямокутна кухня це ще не вирок. Використовуючи деякі хитрості, ви зможете легко виправити всі наявні недоліки кухні, змінивши її до невпізнанності. Як правильно виконати дизайн маленької кухні ви довідаєтеся із цієї статті.

Дизайн маленької кухні

дизайн маленької кухні

Замислюючись про дизайн прямокутної й маленької кухні, пам’ятайте, що тут важливо не тільки зонування, але також правильне висвітлення, грамотний вибір меблів, а також оформлення стелі, підлоги й стін.

Оформлення стін маленької кухні

Кращим варіантом при оформленні стін є фарба або шпалери пастельних тонів. Дуже добре будуть виглядати стіни кремового, персикового, небесно-голубого, молочного або білого кольорів.

дизайн маленької кухні фото

Також можна оклеїти усі стіни шпалерами, але буде краще якщо вертикальні смуги шпалер будуть чергуватися з пофарбованими ділянками.

Якщо вам захочеться наклеїти шпалери з яким-небудь малюнком, то найкраще  вибирати дрібний малюнок, який буде розташований лінійно.

Для того, щоб зробити приміщення дуже довгої кухні більш затишним, можна “розбити” обстановку за допомогою великої яскравої картини, розташованої на одній зі стін. Або ж можна оклеїти одну стіну фотошпалерами з яким-небудь панорамним зображенням, що дозволить розширити простір.

Освітлення

дизайн маленької кухні фото

Розробляючи дизайн маленької кухні можна використовувати різні варіанти освітлення. Дуже важливу роль на такій кухні відіграє, безумовно, вікно, яке в жодному разі  не можна завішувати щільними шторами. Якщо ширина вікна достатня, то можна повісити прозорі й легкі фіранки, а якщо воно вузьке, то можна зупинитися на римських шторах.

У довгій і вузькій кухні стельова люстра не повинна перебувати по центру кімнати. Найкраще вона буде виглядати над обідньою зоною.

Відмінно підійде світильник, який виконаний у вигляді єдиної стельової панелі, тому що він здатний не тільки наповнити кухню, що розсіює, м’яким світлом, але й додати приміщенню глибини за допомогою своєї глянсової поверхні, що нагадує дзеркало.

Крім цього можна використовувати варіант із декількома висячими світильниками, які зможуть замінити стельову люстру. За допомогою таких світильників можна легко розв’язати питання зонування приміщення.

Для робочої зони необхідно обов’язково використовувати додаткове підсвічування, у якості якої можуть виступати вбудовані світильники або звичайна світлодіодна стрічка.

дизайн маленької кухні фото

Не потрібно вбудовані точкові світильники розташовувати уздовж витягнутої стіни, тому що даний розв’язок посприяє “тунельному” сприйняттю. Кращим варіантом є розташування світильників двома квадратами, з виділенням на кухні окремих зон.

За допомогою декількох варіантів висвітлення можна легко створювати на кухні затишні куточки, висвітлюючи при бажанні тільки робочу зону або зону приймання їжі.

Дизайн маленької кухні. Підлога

дизайн маленької кухні фото

При виборі дизайну прямокутної маленької кухні важливу роль відіграє вибір матеріалу, яким буде відбуватися підлога. Для кухонної підлоги можна використовувати плитку, яку найкраще  розташувати по діагоналі, щоб маленька кухня видалася більш широкою.

Якщо ви вирішили укладати ламінат, то краще це робити перпендикулярно довгій стіні. Для маленької кухні потрібно вибирати або максимально схожий із загальною колірною гамою, або максимально контрастний колір підлоги.

За допомогою темних підлог можна додати кімнаті висоти, зате світлі зможуть подарувати кухні більше затишку й світла, а також будуть гармонійно виглядати зі світлими меблями.

Читайте також :  На якій висоті вішати телевізор у спальні?

Стеля

дизайн маленької кухні фото

Натяжні стелі, що мають  поверхню, що відбиває, відмінно підходять для дизайну довгої й маленької кухні. Чим нижче розташована стеля, тим більше світлим він повинен бути. Якщо ж у вас на кухні стелі високі, то можна обіграти їх за допомогою лінійних візерунків або вітражних малюнків, які допоможуть вам зробити зонування приміщення.

При наявності занадто низької стелі, краще просто пофарбувати його в білий колір, тому що натяжна конструкція тільки підсилить його приземленість.

Грамотний поділ на зони

дизайн маленької кухні фото

При облаштованості робочої зони, необхідно пам’ятати про “правило трикутника” – обробний стіл, плита й мийка повинні розташовуватися дуже компактно, начебто на вершинах трикутника. Таке рішення дозволить добитися від кухні максимальної ергономічності й зручності.

Функції робочого стола може взяти на себе широке й довге підвіконня, особливо в тому випадку, якщо вікно перебуває в далекій стіні кухні.

За допомогою довгої горизонтальної панелі можна візуально розширити далеку стіну, одержавши при цьому повнофункціональну робочу зону. До того ж, можна використовувати й нижню частину стіни – місце під підвіконням можна перетворити в дуже зручні тумби.

дизайн маленької кухні фото

Також зручно розміщати робочу зону уздовж однієї зі стін. Це буде гарним рішенням для маленької кухні розміром 2х4 метра або більше. Але для цього необхідна спеціально сконструйовані меблі – спеціальні вузькі тумби, що мають невелику глибину, яка компенсується висотою шафок, плити, у якої всі 4 конфорки розташовані в одну лінію, а не квадратом, і вузьку мийку.

Особливості дизайну маленької кухні.

Кухні, що мають маленьку площу

дизайн маленької кухні фото

Якщо до мініатюрної кухні примикає балкон, то його необхідно обов’язково використовувати. На балконі можна замість простого вікна встановити вітражне, яке допоможе сховати всі недоліки невеликого приміщення й наповнити кухню особливим світлом.

Замість балконних дверей може відмінно встати холодильник, а арка може бути задекорована під загальний стиль кухні. При такому рішенні на балкон автоматично переїде одна зона.

Краще влаштувати на балконі обідню зону, щоб не займатися протяганням туди комунікацій і труб. Якщо ж це вас не лякає, то на балкон можна винести мийку й плиту, а простір кухні залишити для обідньої зони.

Якщо на довгій стіні розташований вхід у кухню, то можна знести дверний проріз для того, щоб об’єднати гарною аркою кухню й суміжну кімнату.

Також вхід можна перенести з торцевої стіни на довгу, що допоможе сховати витянутість приміщення й викроїти зайві сантиметри.

дизайн маленької кухні фото

Чим менший розмір має ваша кухня, тем менше на ній повинно бути різних дріб’язків – сувенірів, пірамідок, тарілочок, статуеток і інших аксесуарів. Такі дріб’язки будуть захаращувати кухню, відбираючи й без того невелику площу в приміщення.

Дизайн маленької кухні площею 9 кв.м

дизайн маленької кухні фото

Починати обладнання дизайну такої кухні необхідно з виділення центру. На роль “роздільника” відмінно підійде холодильник, який можна оригінально задекорувати, щоб він максимально вписувався в загальний стиль і не нагадував брилу льоду, установлену посередині кухні.

По сторонах від холодильника можна розмістити дві зони – у першій слід установити робочий столик, плиту, духову шафу й мийку, а із другої вийде відмінна обідня зона, у якій може поміститися складаний обідній стіл, плоский телевізор і невеликий диванчик.

Читайте також :  Квіти з гофрованого паперу своїми руками. Фото

Крім цього дизайн маленької кухні можна облаштувати за допомогою складних стільців і стола- трансформера, щоб при необхідності робоча зона могла швидко перетворитися в затишний куточок для відпочинку.

Пам’ятайте, що горизонтальні лінії роблять приміщення більш широким, а вертикальні – високим, тому розробляючи дизайн маленької кухні, намагайтеся розміщати уздовж витягнутих стін високі предмети меблювання.

Стіни можна прикрасити картинами, поміщеними у витягнуті рами. А от торцеві стіни необхідно позначити горизонтальними лініями – жалюзі або короткі фіранки, широке підвіконня.

Вибір колірної гами

дизайн маленької кухні

Плануючи дизайн довгої й маленької кухні. Необхідно особливу увага приділяти обираній колірній гамі. Чим меншу площу має приміщення, тим більше світлі тони слід вибирати.

Безглуздо буде виглядати на маленькій кухні холодний колір меблів або стін, а також велика кількість великих малюнків. Тому найкраще  зупинити свій вибір на пастельній гамі, а яскравості можна буде додати за допомогою декількох аксесуарів насиченого, соковитого кольору.

Це відноситься й до меблів. На прямокутній вузькій маленькій кухні краще буде виглядати меблі кремового, сріблисто-блакитного й персикового кольору.

дизайн маленької кухні

Є ще один безпрограшний і просто чудовий варіант – вибрати для нижніх шафок більш насичений колір, а для верхніх – як можна більш світлий.

Якщо ваша кухня маленька й вузька, то це не значить що потрібно відмовлятися від яскравих меблів. Тим більше якщо вам не подобається холодність білого кольору. При такому варіанті стеля, підлога й стіни необхідно виконувати у світлих тонах, а для меблів вибирати кольори теплої гами: ясно-червоний, сонячно-жовтий, кораловий і соковито-жовтогарячий.

Дизайн інтер’єру довгої й маленької кухні

дизайн маленької кухні

Прямокутній, витягнутій і довгій білій кухні потрібно, у першу чергу, додати форму квадрата. Цього можна добитися за допомогою виділенні стіни – одну довгу стіну необхідно прикрасити тарілочками, різними маленькими картинками в забавних рамочках і іншими аксесуарами. Таке оформлення скраде довжину стіни й роздрібнить її.

Для зміни перспективи можна оклеїти шпалерами не всю стіну, а використовувати їхнє чергування з пофарбованими ділянками стіни. Стіна начебто стискується, але при цьому стає більший обсяг приміщення, тому що вставки зі шпалер або невеликі предмети додають глибини.

Якщо вам вистачає місця для зберігання різноманітного кухонного начиння, то начіпні шафки краще не використовувати. З однієї сторони кухні можна розмістити витяжку, а на іншій стороні розмістити кілька відкритих полиць.

Меблі

дизайн маленької кухні

Вибираючи меблі для маленької кухні жовтого кольору необхідно орієнтуватися на площу приміщення. У дуже маленькій кухні необхідно розміщати тільки ті меблі, які може знадобитися вам для готування їжі, при цьому обідню зону потрібно буде перенести у вітальню.

Вбудовані меблі й техніка є справжнім скарбом для прямокутної маленької кухні, тому що вона є більш функціональною й займає мало місця. Крім цього багато предметів не видні, що створює відчуття по-справжньому вільного простору.

дизайн маленької кухні

Є чотири варіанти розташування меблів:

1.  Розташування в один ряд, задіявши при цьому лише одну стіну. Для маленької кухні ідеально підходить таке планування, де по-іншому обідній стіл просто неможливо встановити. Вільну стіну можна прикрасити яскравим арт-об’єктом або більшим дзеркалом.

Читайте також :  10 фото дизайну маленької кухні

2.  Розташування у два ряди. Меблі в цьому варіанті розташовується уздовж довгих стін, а торцеві стіни залишаються вільними. Такий варіант далеко не найкращий , а використовувати його краще в довгій і вузькій кухні, яка має більшу квадратуру.

3. Чудовим рішенням для прямокутної кухні вважається Г- Образне розташування. При такому розташуванні можна використовувати стіну з вікном, щоб одна довга стіна залишилася вільною.

4.  Для кухні, що має більшу квадратуру, можна використовувати П- Образне розташування. При цьому кухня вийде дуже затишної, але без обідньої зони. Тому використовувати цей розв’язок можна в приватному будинку або у великій квартирі, у якій є окрема їдальня.

дизайн маленької кухні

Чим легше будуть видаватися меблі, тем буде краще, тому звертайте увагу на матеріал, який був використаний для створення меблів. Приміром , краще, якщо робочі поверхні й дверцята будуть глянсовими.

Дверцята краще використовувати розсувні, а не розстібні, щоб вони не скрадали простір і біля них можна було встановити необхідні предмети, такі як тостер або кавоварка.

Справжньою знахідкою для невеликої маленької кухні можуть стати складні стільці й столи, що розкладаються барні стійки й різні висувні стільниці. Такі пристосування можуть з’являтися тільки в потрібний момент, а все інше час бути прибраним і не захаращувати простір.

Елементи декору

дизайн маленької кухні

Для дизайну довгої й маленької кухні найкраще  підходить скандинавський, сільський стиль або мінімалізм, тому що вони характеризуються відсутністю гострих кутів і м’якою колірною гамою.

Також дизайн прямокутної маленької кухні можна оформити в стилі Hi-Tech, тому що в цьому випадку не знадобиться ховати комунікації, які будуть використовуватися як елементи декору, якщо пофарбувати їх у металевий колір. До того ж стиль Hi-Tech має на увазі використання прозорих і скляних поверхонь, а це є обов’язковою вимогою на вузькій кухні.

дизайн маленької кухні

На вільній стіні можна буде розмістити відкриті полки, на яких розташуються кімнатні квіти, різні сувеніри та інші дріб’язки.

Але не потрібно захламляти приміщення, слід використовувати всього кілька аксесуарів, які своєю незвичайною формою і яскравим кольором додадуть вашій кухні ще більше оригінальності.

Вільну стіну можна перетворити в зелений куточок, розмістивши на відкритих стелажах улюблені фіалки або кактуси. При цьому стіни й меблі повинні бути нейтральних тонів.

Для створення об’ємного приміщення необхідно використовувати велике дзеркало, розташовувати яке потрібно над обіднім столом або напроти вікна. Якщо такий розв’язок може здатися вам вигадливим, то можна обійтися декількома дзеркальними вставками на меблевих фасадах або фартуху.

Відмінною знахідкою для маленької кухні будуть яскраві барні стільці, установлені замість табуреток. Вони не займають багато місця й здатні додати на кухні кольору.

кухні маленькі фото

Як видне з описаного вище, грамотний дизайн довгої маленької кухні може зробити її практичною, ергономічно вивіреною й максимально ошатною.

YouTube Preview Image

Не потрібно боятися експериментувати. Будь-яку кухню можна перетворити в якийсь острівець затишку, де буде зручно й домочадцям, і господарці.