Дворівнева стеля з гіпсокартону

Гіпсокартон є одним з найбільш популярних будівельних матеріалів для внутрішньої обробки житлових і громадських приміщень. Найбільше часто він застосовується для створення підвісних стель і облицювання стін. Одне- і дворівневі стелі під силу своїми руками змонтувати будь-якому досить досвідченому в будівельних технологіях людині.

дворівнева стеля з гіпсокартону

Як зробити дворівнева стеля з гіпсокартону?

Виконуючи будь-які ремонтні роботи, потрібно визначитися з необхідними матеріалами й інструментами. Крім властиво листів гіпсокартону, для монтажу стелі знадобиться також спеціальний профіль – стельовий і напрямний, кріпильні елементи (підвіс, “краб”, саморізи, дюбелі), а також інструмент:

  • перфоратор (ударний дриль);
  • шуроповерт, бажано зі спеціальною насадкою для монтажу по гіпсокартону;
  • рулетка, куточок і рівень (оптимальний варіант – лазерний);
  • ножівка для гіпсокартону;
  • ножиці по металу (електролобзик);
  • олівець будівельний або змивний маркер для розмітки.

Гіпсокартон краще взяти товщиною 9,5 мм, при цьому для приміщень із підвищеним рівнем вологості (ванна, кухня) краще вибирати вологостійкий гіпсокартон. Довжину листів вибирають відповідно до розмірів приміщень.

Підготовка і монтаж гіпсокартону на стелю

Підготовка полягає у визначенні нижньої точки рівня та у визначенні висоти стелі. При з’ясуванні останнього пункту варто враховувати такий момент, як установка крапкових світильників – при їхній наявності відстань між площиною стелі й плитами гіпсокартону повинна бути на 2…5 см. більше загальної висоти світильника. Якщо вбудоване освітлення не планується, відстань може становити 5…10 мм. Враховується також наявність утеплювачів або звукоізоляторів.

Після визначення вертикальних розмірів по периметру приміщення проводиться горизонтальна лінія – це робиться за допомогою рівня. Перша лінія визначає положення найнижчої точки, друга – на певній відстані від неї – положення верхньої крайки профілю.

Як зробити металокаркас?

Для невеликих приміщень досить простого каркасу, який складається з контуру по периметру приміщення й сполучних елементів, перпендикулярних довгій стороні контуру. Для більших площ необхідно додавати й інші елементи. Окремі планки кріпляться підвісами, що сходяться під прямим кутом частини профілю фіксуються “крабом” – хрестоподібним з’єднувачем.

Читайте також :  Цокольний сайдинг. Стильний фасад під камінь

Починається складання каркаса для дворівневої стелі із кріплення напрямного рівня. Для цього по попередньо накладеному профілю засверлюються на рівних проміжках отвори в стіні, у них кріпляться дюбелі. Конструкція фіксується за допомогою саморізів по дереву, що заганяються в дюбелі. При великій довжині приміщення бажано перевіряти рівень провисання планок за допомогою натягнутого по розмітці шнура. Далі кріпляться стоїчні профілі. Вони повинні перебуває на рівній відстані один від одного (звичайно крок береться рівним 60 см. Далі виконується додаткова фіксація стоїчних профілів за допомогою горизонтальних підвісів із кроком в 40 см.

При великій площі приміщення виконуються також перемички між стоїчними планками. Вони встановлюються також із кроком 60 см. і з’єднуються з основними частинами каркаса за допомогою “крабів”, а до стелі кріпляться горизонтальними підвісами.

Монтаж гіпсокартону на перший рівень

стеля з гіпсокартону фото

Після закінчення робіт з обладнання каркасу монтуються плити гіпсокартону. Цю роботу зручніше робити з напарником, оскільки величина плит не сприяє зручності їх закріплення поодинці. Роботи виконуються за допомогою шуруповерта, на який кріпиться спеціальна обмежуюча насадка.

Стики між покладеними панелями й капелюшки саморізів ретельно шпаклюють. Корисно буде почитати як шпаклювати стелю на цьому сайті.  При монтажі багаторівневої стелі ці роботи можна виконувати після установки всієї конструкції.

Другий ( наступний) стельовий рівень

Металоконструкції для другого рівня кріпляться безпосередньо до профілю першого й до стін. Звичайно перший рівень найвищий і являє собою площину, другий же (і наступні) має більш низьку оцінку та виконується у вигляді криволінійного або ламаного контуру.

підвісна стеля з гіпсокартону фото

Розмітка лінії роздягнута між рівнями ведеться безпосередньо на закріплених гіпсокартоних панелях, а лінія кріплення напрямних – на стіні. Звичайно перепад по висоті становить від 6 до 12 см.

Читайте також :  Як класти тротуарну плитку

Для одержання криволінійного контуру стоїчний профіль надсікається по гранях через кожні 3…5 см. ( залежно від радіуса кривизни). Після цього конструкція збирається так само, як для звичайної підвісної стелі. Укладання листів гіпсокартону по сильно вигнутому профілю ведеться з попереднім зволоженням аркуша, фіксація виконується голчастим валиком.

підвісна стеля з гіпсокартону

Освітлення на дворівневій стелі

Отвори для крапкових світильників прорізаються по попередній розмітці за допомогою коронки або звичайно будівельного ножа. Прокладка проводів виконується після монтажу каркаса й до укладання плит гіпсокартону.

Якщо планується установка на дворівневу стелю підвісного або стельового світильника, місце його розташування забезпечується додатковими елементами каркаса, кількість яких залежить від ваги світильника.