Гідроізоляція підвалу гаража від опадів і ґрунтових вод

Гараж — це сховище для засобів пересування і воно повинно надійно захищати всі металеві частини від корозії. Також не можна допустити появи в цім приміщенні цвілі, яка може знищити матер’яне, шкіряне покриття автомобіля або будь-який іншого транспортного засобу. Про те, як правильно виконується гідроізоляція підвалу гаража від ґрунтових вод, читайте в цій статті.

гідроізоляція підвалу гаражу

На практиці звичайно зустрічається два випадки, коли проводиться гідроізоляція підвалу та стін в гаражі:

  • ​ Нове будівництво
  • ​ Усунення протікання існуючої будівлі

Гідроізоляція підвалу і стін при будівництві

Звичайно ж, самий оптимальний варіант, коли гідроізоляція підвалу зовні гаража виконується на етапі зведення фундаменту й коробки. Перед тем, як приступити до будівництва, необхідно уточнити на якій глибині в даній місцевості залягають ґрунтові води. Від цього залежить глибина майбутнього гаражного підвалу.

Важливо пам’ятати! Підлога підвального приміщення повинна розташовуватися вище рівня ґрунтових вод.

Після того як виритий котлован, необхідно виконати утрамбовку ґрунту по всій площі підвалу. Так само перед тем як зробити гідроізоляцію підвалу гаражу рекомендується насипати подушку із глини товщиною 100 мм і ретельно її ущільнити трамбуванням. Це називається глиняний замок.

гідроізоляція підвалу
Зовнішня змащувальна гідроізоляція підвалу

Після цього проводиться обладнання піщаного підсипання також товщиною 100 мм. На неї проводиться монтаж фундаментних блоків на цементному розчині. Особливу увага треба приділити закладенню стиків між блоками. Вони не повинні мати пропусків, а поверхня їх загладжують кельнею та штукатурною терткою (гладилкою).

Коли фундамент готовий його необхідно захистити від ґрунтової вологи. Якщо цього не зробити вона згодом може зруйнувати бетон фундаменту, послабити всю конструкцію й викликати протікання в підвалі.

гідроізоляція фундаментів
Зовнішній захист підвалу рулонними матеріалами

Гідроізоляція ями в гаражі й захист зовнішніх стін підвалу:

  • ​ Замазувальна бітумна гідроізоляція
  • ​ Пообклеювана гідроізоляція рулонними матеріалами
Читайте також :  Розрахунок плити перекриття розміри та ціна виготовлення

Гідроізоляція бетонної підлоги в гаражі може проводитися такими ж способами.

Перший метод досить простий і виконується шляхом нанесення кістю або валиком розплавленого бітуму на стіни фундаменту. Для того щоб бітум міцно схватився до поверхні бетону стіни обробляють праймером. Праймер – це ґрунтовка, виконана з бензину й розчиненого в ньому бітуму.

Наносять його валиком або щіткою, а після його висихання блоки покривають гарячим бітумом. Шви між блоками промащують із особливою ретельністю. У продажі можна зустріти бітумні мастики для гідроізоляції. Їх не треба розігрівати на багатті, а в’язкість мастики регулюють додаванням низькооктанового бензину.

гідроізоляція стін підвалу гаражу
Протікання ґрунтових вод

Коли виконується гідроізоляція стін своїми руками, гарячою смолою, потрібне застосування захисних окулярів, рукавичок, спеціального взуття й щільного спецодягу.

Другий варіант виконується шляхом наклеювання рулонних гідроізоляційн х матеріалів на основі картону й бітуму. Як приклад можна запропонувати руберойд, гідроізол, акваізол і їм подібні матеріали.

гідроізоляція підвалу
Закладення швів ремонтним складом

Роботи виконують за наступною схемою:

  • ​ Очищення зовнішніх стін фундаменту підвалу від бруду й напливів розчину
  • ​ Ґрунтовка поверхні праймером
  • ​ Приклеювання смуг гідроізоляції в нахлест не менш 10 см

Якщо застосовується рубероїд, то його приклеюють на розплавлений бітум. Більш сучасні матеріали, такі як акваізол прогрівають газовим пальником і прикладають до попередньо розігрітої стіни. Головне, не можна допускати міхурів під гідроізоляцією.

Варто відзначити, що слабке місце рулонних матеріалів це стики і їх приклеюють із особливою старанністю. Розглянуті варіанти ставляться до вертикальної гідроізоляції гаражних підвалів. Для того щоб почати зводити стіни треба виконати горизонтальну гідроізоляцію фундаменту й цегли.

Щоб цегла не замокла на обмазані бітумом фундаментні блоки викладають (приклеюють) руберойд. Тільки після цього починають цегельну або шлакоблокову кладку.

гідроізоляція стін
Шви стін підвалу після обробки

Увага! Та частина стін, яка буде стикатися із ґрунтом після зворотного засипання котловану повинна бути захищена обмащувальною гідроізоляцією.

При виконанні зворотного засипання проводиться пошарове ущільнення ґрунту. Варто звернути увагу на те, щоб при цьому не ушкодити зовнішню гідроізоляцію стін підвалу.

Читайте також :  Як вибрати сонячні колектори

Важливою умовою захисту гаражних підвалів від поталих і дощових вод є правильне обладнання вимощення по периметру гаража. Ширина вимощення повинна бути не менш 1м. Для цього по периметру гаража викопують траншею шириною 1м і глибиною 30 см (багнет лопати).

Перед тем як зробити гідроізоляцію гаража на дно траншеї засинають глину шаром 100 мм і трамбують її. На глиняний замок насипають шар піску 100 мм. На піщану підготовку укладають щебінь 50 мм. Закінчують обладнання вимощення укладанням бетону, асфальту або  класти тротуарну плитку на цементний розчин.

Підлогу гаражного підвалу покривають бетонною або піщано-цементною стяжкою. Стіни зсередини мурують . Штукатурка сама по собі є гідроізоляційним шаром. Тепер такий підвал буде сухим у будь-який час року, а машина не буде іржавіти. Ці правила діють і тоді, коли виконується гідроізоляція підземного гаража на ділянці приватної будівлі.

YouTube Preview Image

Якщо купили гараж з підвалом, що протікає

Якщо гаражний підвал після дощу наповнився водою, виходить терміново потрібна гідроізоляція підлоги та стін гаража зсередини. Для початку варто обстежити стіни, підлогу, визначити місця протікання і по відкачувати воду.

Так само треба подивитися на стан вимощення зовні. Якщо вимощення зруйноване, то першою справою варто її відновити за технологією описаної вище. Усі щілини й тріщини внутрішніх стін і підлоги підвалу треба розшити зубилом і молотком. Це необхідно для наступного їхнього ремонту.

Гідроізоляція підвалу зсередини гаража повинна проводитися після того, як стіни й підлога просохнуть повністю.

Для виконання внутрішньої гідроізоляції можна застосувати склад глибокого проникнення типу Пенетрон або йому подібний. Це полі-розмірно цементний склад, який надійно запечатає дрібні тріщини й пори бетону або цегли. Великі щілини зашпаровують також ремонтним складом Пенетрон але тільки консистенція його дуже густа.

Читайте також :  Ефективна схема конструкції буржуйки
uslhjspjkzwsz гідроізоляція
Нанесення проникаючої гідроізоляції на стіни й піл

Щілини ретельно замазують ремонтним розчином і чекають, поки він повністю схопиться (24 години). Після цього стіни підвалу змочують водою та готують рідку гідроізоляцію. Розчиняють її з водою до густоти сметани, після чого наносять її кістю, сильно втираючи в поверхню стіни. У такий же спосіб виконується внутрішня гідроізоляція підлоги в гаражі.

Наносити змащувальну гідроізоляцію можна за два рази. Товщина загального ізолюючого шару повинна бути не менш 2 мм. Інтервал часу між нанесенням шарів 3-4 години. Гідроізоляція своїми руками підвалу гаражу завершена, тепер стіни й підлогу можна облицювати плиткою або за штукатурити.