Гаражні ворота своїми руками

Кожний автовласник бажає зберігати свою машину не під відкритим небом, а в гаражі, причому бажано у власному, що й перебуває неподалік. Господарям приватних будинків щодо цього повезло більше, адже в них є можливість побудувати гараж на своїй  ділянці або взагалі облаштувати його в самому будинку на першому або цокольному поверсі.

гаражні ворота своїми руками

У кожному разі гараж повинен мати ворота, а от їхній вибір залежить від переваг господаря.

Зробити гаражні ворота своїми руками в принципі нескладно, хоча є деякі нюанси, та й інструменти для цього не в усіх найдуться. І все-таки це вийде набагато дешевше, чим купувати вже готові конструкції, а по надійності й довговічності вони не будуть уступати заводським.

Найпоширенішими й простими у виготовленні є розгорнуті ворота. Як різновид розгорнутих воріт можна розглядати піднімальні, оскільки процес їх виготовлення й монтажу практично не відрізняється. Більш складний варіант – відкотні гаражні ворота. Їх простіше купити в якості розібраної конструкції, а потім самостійно зібрати по прикладеній до них інструкції й кресленню. Відкотні ворота мають перевагу в порівняння з розстібними – не вимагають наявності площі для відкривання стулок. Ще один вид  – секційні гаражні ворота. Їхнє виготовлення та установку краще довірити фахівцям. Ворота можуть відкриватися як вручну, так і за допомогою спеціальної автоматики, яку можна придбати в спеціалізованих магазинах.

При проведенні внутрішніх опорядкованих робіт у гаражі потрібно враховувати тип установлюваних воріт. У цілому ворота монтуються після того, як опоряджувальні роботи закінчені, але якщо Ви вирішили встановити піднімальні ворота, обробку пола слід проводити після їхнього монтажу. Це пов’язане з тим, що бетонування порога проводиться після того, як ворота будуть установлені.

Із усіх перерахованих вище типів воріт найбільш простими у виконанні є розгорнуті ворота. Саме про них і піде мова далі.

Як зробити розстібні гаражні ворота своїми руками?

Виготовлення розгорнутих воріт під силу кожному, для цього не потрібно бути фахівцем і мати якесь дороге устаткування, матеріали для їхнього виготовлення не вимагають особливих витрат, а знайти їх можна в будь-якому спеціалізованому магазині або ж на ринку. З матеріалів Вам знадобляться металопрофилі, куточки зі сталі, листовий метал товщиною 1-3 мм, а також кріпильні елементи й фурнітура. Сам процес можна умовно поділити на три етапи: виготовлення рами, каркаса й полотна. Далі будуть розглянуті всі ці етапи окремо.

Читайте також :  Як правильно укласти ковролін на підлогу

Виготовлення рами

металеві гаражні ворота своїми руками

Отже, перший етап – виготовлення рами. Рама є несучим елементом і складається із двох частин: внутрішнього й зовнішнього каркасів. Каркаси можна зробити зі сталевого куточка, для чого Вам знадобляться також рулетка, будівельний рівень із косинцем, болгарка й зварювальний апарат. Якщо є можливість, краще придбати лазерну рулетку, яка набагато зручніше й більш точна, чим звичайна, а також заміняє будівельний рівень. Зварювальний апарат можна орендувати, якщо у Вас його немає та у майбутньому він Вам не придасться.

Перед тем, як приступитися до безпосереднього складання рами необхідно провести ретельні виміри прорізу для воріт. Від правильності вимірів багато в чому залежить легкість і точність установки рами, а в наслідку й самих воріт. Виходячи з отриманих даних з металевого куточка зі сторонами 0,16-0,2 м вирізьблюються заготовки. Далі, виклавши їх на рівну поверхню, проводиться їхнє вирівнювання по горизонталі за допомогою рівня, регулюються кути з’єднання, після чого конструкція зварюється. Готова рама із зовнішньої сторони ретельно шліфується в місцях зварених швів. Для додання конструкції більшої твердості до кутів вертикально приварюються важелі, для яких можна використовувати залишки металевого куточка.

Особливу увагу потрібно приділити точності виготовлення й монтажу елементів, оскільки підігнати або виправити вже готову конструкцію буде досить складно.

Розміри гаражних воріт

секційні гаражні ворота виготовлення каркасу розміри

Каркас воріт є основою для полотна й складається із двох частин, які формують стулки. Для їхнього виготовлення можна використовувати металевий профіль перетином 60х20 мм. Процес виготовлення каркаса такий же, як і рами. Отримані напрямні заданих розмірів вставляються в раму, вирівнюються за допомогою рівня по вертикалі й горизонталі та зварюють. Між напрямними повинен бути невеликий зазор для забезпечення легкого ходу стулок. Таким чином, формується решетування, до якого кріпиться полотно воріт.

Читайте також :  Навіс для автомобіля з пластикових пляшок своїми руками

Полотно, розміри гаражних воріт та силові петлі

яка буде ціна, щоб зробити гаражні ворота своїми руками

Саме полотно виготовляється з листового металу товщиною до 3 мм. Для цього із цільного листа металу вирізьблюється полотно потрібних розмірів. При обмірюваннях потрібно пам’ятати, що полотна повинні розташовуватися внахлест, тому праве полотно повинне бути на 20 мм більше лівого. Полотно кріпиться до решетування шляхом зварювання, починаючи з низу. Для одержання більш твердої конструкції воріт можна прикріпити до них горизонтально металевий куточок, розташований на висоті 1 метра.

Для того, щоб ворота легко відкривалися, необхідно встановити на них силові петлі. Вони кріпляться за допомогою зварювальних з’єднань, причому їх верхня частина кріпиться до стулки, а нижня – до рами гаража. Для одержання більш міцного з’єднання шов підсилюється шляхом приварювання вигнутої металевої смужки товщиною до 8 мм. Смужка приварюється до верхньої половини петлі, а також безпосередньо до стулки. Для зміцнення зварювального з’єднання зсередини використовується вкладка, виконана з арматур.

Фіксатори воріт і петлі

гаражні ворота фото ціни

Для того, щоб міцно зафіксувати конструкцію воріт, застосовується вертикально розташований штир як засув. Ця конструкція проста у виготовленні й досить надійна в експлуатації. Для цього в стелі й на підлозі робляться отвори, діаметр яких 20-25 мм залежно від діаметра труби, яка використовується в якості штиря. Після закріплення штиря до каркаса приварюються напрямні петлі, на які кріпиться засув. Також застосовуються й затискні засуви, що працюють за принципом затиску на бідонах. Затискні засуви більш прості у виготовленні, але при цьому менш ефективні.

Установка гаражних воріт

установка гаражних воріт

Коли вся конструкція воріт зібрана, можна приступити до її установки в прорізі гаража. Перед монтажем металеві елементи необхідно покрити спеціальною ґрунтовкою, що захищає поверхня від впливу вологи й появи іржі. Після того, як ґрунтовка висохне, можна приступати до установки. Точність і правильність установки багато в чому визначає легкість відкривання стулок, надійність і довговічність конструкції в цілому.

Читайте також :  Довідайся, чим відрізняється мотоблок від культиватора?

Зовнішня й внутрішня частини рами прикріплюються до укосів прорізу гаража за допомогою металевих штирів довжиною 150-180 мм, кінці яких приварюються, а зварені шви шліфуються і фарбуються. Для одержання більш жорсткої конструкції її елементи додатково з’єднуються між собою перемичками, товщина яких 20-40 мм, а відстань між ними – 600 мм. На прикріплені петлі навішуються стулки, після чого перевіряється легкість їх переміщення при відкриванні й закриванні воріт.

Утеплення конструкцій гаража

Такі нескладні дії дозволять Вам виконати виготовлення й установку гаражних воріт без сторонньої допомоги. Також додатково можна утеплити гаражні ворота, особливо якщо гараж перебуває безпосередньо в будинку, оскільки холодне повітря з нього потрапить у житлові приміщення. Але навіть у випадку окремо стоячої будівлі гараж потребує додаткового опалення щоб забезпечити комфортне перебування в ньому господарів автомобіля. Та й сам автомобіль, перебуваючи в холодному приміщенні, не буде повноцінно працювати.

У якості утеплювача можна використовувати теплову завісу із брезенту або прозорого пластику, установлених за принципом жалюзі. Якщо ж Ви вирішили підійти до процесу утеплення більш серйозно, можна використовувати пінополістирол (товщиною до 50 мм) або скловату, які продаються у вигляді плит. У цьому випадку виготовляється додаткове решетування з дерев’яних брусів і кріпиться до полотна воріт. Між решетуванням і полотном укладаються плити утеплювача.