Газофібробетон у приватнім будівництві

Не дуже давно в арсеналі будівельників з’явився газофібробетон, матеріал дорогий, але цілком заслуговує уваги. У чому полягають основні переваги газофібробетону в приватнім будівництві і яка сфера його застосування, ви довідаєтеся із цієї статті.

газофібробетон

На сьогоднішній день запатентовано кілька видів газофібробетону. Як правило, суміш містить цемент, перліт, алюмінієву пудру й вапно пушонку. У її складі виключені синтетичні складові, що гарантує екологічну чистоту й безпеку матеріалу.

 По своїх характеристиках газофібробетон схожий з пінобетоном. Взяти до уваги для прикладу,  замкнені пори матеріалу, що забезпечують легкість і абсолютну вологостійкість матеріалу.

Унікальною якістю газофібробетону є його здатність збільшуватися в обсязі при схоплюванні й заповнювати собою всі порожнечі, що фактично й визначає сфери його застосування. Лідируючих позицій серед матеріалів для нового будівництва він не зайняв, однак його роль у роботах з реконструкції будинків і споруджень складно переоцінити. Завдяки його використанню, відновлення й ремонт будівель стають менш витратними за часом, фізичним зусиллям, а іноді й матеріальним витратам.

Реконструкція підлоги по ґрунту за допомогою газофібробетону

На практиці не рідко доводиться зустрічатися із проблемою просідання плити підлоги в гаражі або іншій будівлі, де обладнана підлога по ґрунту. Однієї із причин такої неприємності може бути використання круглопустотних панелей, однак основним фактором просідання плити є несумлінне відношення до підготовки основи. Як би там не було, якщо проблема є, її потрібно вирішувати. Як варіант, можна по старинці демонтувати плиту, ретельно утрамбувати основу й зробити зовсім новий пиріг підлоги. Але не варто кидатися в крайності, тому що поява на ринку газофібробетону може якісно полегшити поставлене завдання.

Робиться це в такий спосіб: просвердліть в плиті кілька отворів і закачайте через них газофібробетон. Схоплюючись, матеріал розшириться і у буквальнім значенні заповнить собою всю порожнечу. Його міцність невисока, але її цілком вистачить, щоб продовжувати експлуатувати плиту без яких не-будь проблем у майбутньому.

Читайте також :  Гараж із шлакоблоку своїми руками. Фото та відео

Реконструкція стін

Наступає час, коли реконструкції вимагають будинки, зведені в 50-х – 70-х рр. Будівлям того періоду властиве використання методу колодцевої кладки, при якій товщина стіни становить 380 мм, а усередині неї є присутнім зазор шириною в 120 мм. Кладка мала достатню міцність для невеликих будинків, але помилково вважатися, що така стіна буде по-справжньому теплою. Максимальний ефект щодо цього може дати тільки повітряний зазор у межах 40 мм, не більш.

Виникле бажання утеплити або підсилити стіни подібного будинку, наприклад, для зведення надбудови, можна задовольнити за допомогою газофібробетону. Завдання майстра – просвердлити стіну у відповідних місцях і заповнити повітряні зазори розчином. Принцип робіт такий же, як і при реконструкції підлоги по ґрунту, але у випадку зі стіною обов’язково врахуйте рекомендації виробника: заливати розчин потрібно на висоту не більше 25 см, тому що великий вертикальний тиск може просто не дати розчину реалізувати весь свій потенціал розширення.

Заливання газофібробетону в порожнечі слід проводити приблизно по 10 л в один колодязь. За добу маса повноцінно розшириться до певного обсягу. Наступного дня повторіть процедуру. Коли заллєте останню порцію суміші, закрийте отвір алебастром або іншим швидкозастигаючим ремонтним складом. Розширюючись, газофібробетон сам підніметься до перекриття. Як правило, 5-6 днів буває досить, щоб повністю заповнити порожнечі в стіні, що забезпечить захист від промерзання й поліпшить зв’язування цегли.

Висновок

У цій статті були розглянуті тільки два приклади використання газофібробетон у приватнім будівництві, насправді ж сфера його застосування набагато ширше. У підсумку слід зазначити, що конкуренцію газофібробетону в аналогічних сферах застосування може скласти тільки суміш на основі глиноземистого цементу. Але, на жаль, останній при розширенні створює дуже більші напруги, що обмежує можливості його застосування між твердими площинами. Газофібробетон має малу міцність на зминання, що в данім порівнянні є його незаперечною перевагою.

Читайте також :  Як виконати розрахунок шлакоблоків у кубі?