Віконні відкоси своїми руками

Перед тим, як штукатурити внутрішні віконні відкоси, потрібно обштукатурити й затерти стіни – із цього й починається обробка відкосів. Далі на верхню частину відкосу горизонтально навішується правило, потім обштукатурюється відкос. Після цього строго вертикально правило навішується на бічні сторони відкосів і штукатуряться вже вони. Правила зміцнюються цвяхами або гіпсом.

віконні відкоси

Відкосам треба додати скіс, який називається також «кутом світанку», щоб зробити цю відстань між внутрішніми поверхнями відкосів слід зробити вужче, чим між зовнішніми сторонами. На всіх відкосах у приміщенні скіс міряють косинцем. Для чого до нього прибивається планка або «собачка», що вказує місце кріплення правил на стінах. Косинець при відмірюванні завжди ставиться у чверті коробки нижнього й верхнього бруска. Правила потрібно зміцнити  і за допомогою вагома або рівня, перевірити вертикальність і горизонтальність їх установки.

Обробка відкосів проводиться будь-якими способами й інструментами, розчин розрівнюється малкою з тонкої дошки. Тою стороною, де в малки виріз, інструмент рухається по коробці. У тому випадку, коли виріз на малці відсутній, вона ведеться за правилом. Виріз робиться для того, щоб розчин, при знятті якого, не був на одному рівні з коробкою і залишався відступ – 15-20 мм, для того, щоб петлі на відкосах залишалися вільними від розчину – у такому випадку штукатурка відкосу не зможе перешкодити петлям відкриватися.

Коли в коробках є петлі, у малці робиться ще один виріз у вигляді півкола, цей виріз дозволяє малці вільно пересуватися по коробці. Буде краще окувати малку сталлю, тоді вона легше розрівнює початковий застиглий розчин.  Під час роботи малка щільно притискається до коробки й правила, тримають її потрібно двома руками.

Читайте також :  Як установити замок на вікна?

Після того, як ґрунт нанесений, роблять накидочний розчин, після нанесення його на віконні відкоси, він розрівнюється полутерком або малкою та затирається. Краще затирати розчин на відкосах вразгонку. Зробивши затірку, правило знімають. Потім виправляють і натирають усенки. Угорі на бічних відкосах потрібно залишити невеликий (200-300 мм) відрізок гострого усенка, а внизу натираються плоскі або закруглені фаски.