Вікна ПВХ

Розмір вікон завжди був явним показником соціального статусу власника будинку:  маєтки знатні люди виставляли напоказ сяючі стекла, а будиночки бідняків підсліпувато жмурилися крихітними віконцями. Сьогодні втілюються самі сміливі мрії проектувальників: пластикові вікна будь-якого бажаного розміру й форми впустять у ваш будинок максимум світла й при цьому збережуть тепло й тишу.

вікна пвх, rehau, veka

Сучасна вистава про красу й функціональності будинку припускає максимальне використання природного висвітлення, яке настільки сприятливо впливає на нас, підвищуючи й настрій, і працездатність. Більша площа стеклення робить інтер’єр легким і світлим, «визирає» простір будинку в навколишній світ. Чим більші вікна, тем виразніше вони виглядають зсередини й зовні. На щастя, сучасні технології дозволяють значно знизити тепловитрати, так що, навіть маючи вікна дуже значних розмірів або скляний дах, ви не розоритеся на опаленні.

Індустрія вікон із ПВХ досягла такого високого рівня, що не має перешкод для виробництва виробів практично з будь-якими заданими характеристиками. Круглі або складні фігурні прорізи, багатокутні вікна й даху, у тому числі тривимірні конструкції, різноманітні колірні розв’язки й приймання декорування, скла зі специфічними якостями – будь-які архітектурні ідеї сьогодні застосовні на практиці.

Однак не варто забувати: чим більше площа стеклення і чим більш несприятливі зовнішні умови (кліматичні, шумові), тим більш високоякісні вікна слід вибирати для свого житла.

Вікно із ПВХ

Досить складна система, що вимагає правильного підходу до вибору, установки й експлуатації. Із чого ж полягає ця конструкція?

Склопакет – це як правило, два-три стекла, вставлених у дистанційні рамки. Усередині рами – осушене повітря або інертний газ (аргон, криптон), який поліпшує теплоізоляцію. Шумозахисні властивості подвійного склопакета вище, якщо межстекольні відстані в ньому різні, а зовнішнє скло більш товсте – у такий спосіб найбільше ефективно гасяться звукові хвилі.

Профіль – каркас усього вікна, конструкція що несе відповідальність за герметичність, міцність, довговічність, зовнішній вигляд. І який не повинен погіршуватися протягом десятків років. Головні його характеристики – кількість камер і монтажна глибина профілю. При цьому чим більше ці показники, тем вище якість і теплозахисна властивість. Звичайно в споживача виникає плутанина з деякими основними поняттями, наприклад із шириною й глибиною профілю.

Читайте також :  Як зробити пластикові укоси для вікон своїми руками? Відео

Поняття «ширина» ставиться до тієї пластикової рамки, у яку укладено скло, як картина в раму. Чим ширше профіль, тем менше світла пропускає вікно.

Монтажна глибина – це товщина профілю, тобто відстань між зовнішньою стороною зовнішнього скла й внутрішньою стороною скла, зверненого в приміщення. Ще одне неоднозначне поняття – це «камера». Справа в тому, що камери є як у профілі – спеціальні порожнини, розташовані перпендикулярно тепловому потоку, так і в склопакеті – простір між стеклами. Тому, якщо вам пропонується двокамерний склопакет – це значить, що використано три стекла, а пятикамерний профіль означає не шість стекол, а п’ять порожнин, які підвищують теплозахисні властивості.

Віконна фурнітура – це всі рухливі частини: петлі, замки, засувки, ручки, які забезпечують як надійність і безпеку конструкції, так і зручність користування. Чим могутніше профіль і склопакет, тем якісніше повинна бути фурнітура, тому що на неї лягає підвищене навантаження.

Не менш важлива частина конструкції – комплектуючі.

Підвіконня бажане вибирати міцний і стійкий до механічних і термічних ушкоджень. Гладка поверхня переважніше, тому що на ній не накопичується бруд, полегшує збирання пилу. Відкоси не тільки надають вікну привабливий і завершений вид, але й допомагають утримувати тепло. Їх виготовляють із гіпсокартону, пластику, сэндвіч – панелей (у цьому випадку досягається оптимальна тепло – і  звукоізоляція). Відлив – елемент, який відповідає за відвід води із зовнішньої сторони вікна. Краще замовити відливи з додатковим шумопоглинанням, інакше дощ не дасть вам спокійно спати.

Поряд з «великою трійкою» – REHAU, VEKA, КВЕ – десятки інших великих і дрібних виробників пропонують безліч видів профілю з монтажною глибиною від 42 до 104 мм і різною кількістю камер ( найбільш популярні сьогодні пятикамерні профілі 70 мм). Деякі фірми відмовляються від металевого армування, доводячи, що теплозберігающі властивості такого профілю стають найвищими (і це дійсно так, адже між рамами немає «містка холоду»),  але умовчують,  що при цьому міцність конструкції знижується.  Однак важливо розуміти, що всі ці технічні характеристики різняться не настільки значно й обов’язково укладаються в строгі регламенти існуючих ГОСТ. Крім того, аналізуючи різні пропозиції, споживач часто упускає з виду, що потрібно оцінювати теплоізолюючі властивості не стільки профілю, скільки всього віконного виробу в цілому, тому що через склопакет йде більше тепла, чому через раму.

Читайте також :  Яка небезпека пластикових вікон? Як позбутися недоліків ПВХ вікон?

Клас виробу по величині наведеного опору теплопередачі позначається буквено-цифровим індексом у межах від найнижчого класу Д2 (0,35-0,39) до найвищого А1 (0,8 і вище). Чим більше число, тем менше теплопередача через конструкцію. Таким чином, чому ближче ваше вікно до класу А1, тим більше тепла воно буде зберігати в будинку. До речі, така класифікація існує й для всіх інших характеристик (світлопропускання, звукоізоляція, опір вітровому навантаженню ИТ. буд.). Видалося б, логічно вибрати найглибший профіль із максимально можливою товщиною стекол – і в будь-який мороз жити в оазисі тепла. Але не завжди такий розв’язок буде оптимальним. По-перше, це зробить вікно дуже дорогим. По-друге, чим могутніше конструкція, тем складніше й відповідальніше монтаж і швидше зношується фурнітура.

Вихід – використання особливих видів стекол.

Енергозберігаюче скло (низькоемісійне, селективне) має на поверхні найтонший шар оксидів металів. На так зване К-Скло наноситься оксид олова, на И-Скло (більш ефективне, але більш складне в роботі) – оксид срібла.

Непомітне покриття є прекрасним термоізолятором:  у холодну погоду воно відбиває теплові хвилі від опалювальних приладів назад у приміщення, а в жарку – не пропускає літня спека. Таке скло трохи дорожче звичайного, але крім економії на опаленні й кондиціюванні вдається зменшити й вартість вікна в цілому: однокамерний пакет з одним І-Склом не уступає в енергоефективності двокамерному зі звичайними стеклами. Радикально вирішує проблему тепло втрат стекло з електрообігріванням, яке залежно від обраної потужності робить вікно повноцінним джерелом основного опалення або додаткового обігріву. Крім енергозбереження склопакет може вирішувати й інші додаткові завдання. Рефлективне скло відбиває сонячне випромінювання гранями мікроскопічних призм. Загартоване скло, а також триплекс – це особливо міцні види, які забезпечать вашому будинку підвищену безпеку. Армоване скло, у товщу якого вплавлена металева сітка, не застосовується для вікон, але прекрасно підходить для зенітних ліхтарів і світлопрозорої покрівлі. А дуже дороге самоочисне скло – це мрія будь-якої домогосподарки.

Читайте також :  Віконні відкоси своїми руками

Найчастіше при використанні пластикових вікон виникають такі скарги: у холодну пору року скла запотівають, а при сильних морозах навіть покриваються полоєм. Звичайно корінь цих проблем – у помилках експлуатації. Справа в тому, що правильно встановлене вікно із ПВХ у закритому виді являє собою практично герметичну конструкцію. Надлишкова волога, яка утворюється при пранні, готуванні або збиранні, не віддаляється із приміщення й випадає у вигляді конденсату на самі холодні предмети.

Розв’язок дуже простий – зниження вологості за допомогою регулярного провітрювання. Оптимальний варіант – наявність системи мікропровітрювання, яка прекрасно захищає від холоду й шуму, але забезпечує необхідний приплив свіжого повітря, а також клапанів само провітрювання, які працюють за рахунок різниці тиску повітря. Крім того, якщо ви замовляєте широкі підвіконня, то в них бажане передбачити вентиляційні ґрати.

Недоліки пластикового вікна

Проблеми іншого роду – заклинювання, нещільне прилягання стулок, труднощі при відкриванні або закриванні – найчастіше пов’язані зі зношуванням або ослабленням фурнітури й звичайно легко вирішуються. Бажане один-два рази в рік змазувати фурнітуру спеціальними складами й намагатися не допускати влучення бруду на, що рухаються частини конструкції. Якщо ж при закритому вікні відчувається явний протяг, видні щілини, затікає дощова вода або промерзає профіль – явні показники того, що допущений шлюб при виробництві або монтажі: перекіс або прогин коробки, недостатня кількість крапок кріплення, неякісне виконання монтажних швів. Усе це є вагомою причиною для того, щоб пред’являти віконної компанії претензії й вимагати усунення дефектів аж до заміни всієї конструкції.